התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

מאגר מרצים מעניינים, מנחי סדנאות ויועצים

נורמן קאזנס, הסופר והראשון שזיהה את הפוטנציאלי הרפואי בהומור, אמר פעם שאנשים הבאים לשמוע הרצאה נוטים להיות קשובים יותר אם המרצה מתבל את דבריו בסיפורים משעשעים, הומור וצחוק. לעומת זאת, אם אתם הולמים בהם ללא הרף בהצהרות חגיגיות, תוכלו לצפות רק למבטים מזוגגים. מדבריו הנבונים של קאזנס:

"האם ההומור משנה את הגישה כלפי מצבים שיש בהם אתגר? על פי מחקרים רפואיים, דיבור לפני קהל הוא אחד הדברים המעיקים ביותר ברשימת פעילויותיו של אדם. אין לי כל דרך לאמת את העובדה מבחינה מדעית, אבל ביכולתי להעיד, על סמך אלפי הרצאות שנשאתי בארבעים השנים האחרונות, שגם הדובר וגם הקהל מסתדרים הרבה יותר טוב עם מעט הומור."

שמי שלומי אלגוסי, ומזה 29 שנים אני עומד מול הקהל בדמות – ליצן וקומיקאי וכמעט אחרי כל הופעה נגשים אלי סקרנים ושואלים: "האם אני מתפרנס מהעבודה הזאת?!" ותמיד אני עונה : אני לא דואג אשתי מורה!", משהה את דיבורי ומיד ממשיך: "חבר שלי אומר שגם אשתו מורה. מורה לו מה לעשות." אכן אשתי מורה. ובכל זאת מבלי לשים לב השתמשתי בהומור כדי לצאת מהמבוכה. אוסיף ואומר שהשתמשתי בהומור-עצמי. ידוע לי כמרצה להומור וצחוק שבכל רבע שעה צריך להכניס הומור וצחוק כדי לשחרר ולאוורר את קהל הצופים ואת עצמי. אתם בוודאי שואלים את עצמכם, איך עושים זאת נכון!? התשובה המיידית הינה: לא לנסות להצחיק ! תמיד תזכרו שאתם לא ליצנים, או בדרנים. אתם מרצים על נושאים רציניים. נכון, ואולי עדיף לחפש הזמן והמקום לשחרר את הקהל עם איזו בדיחה, הלצה, דבר מה משמח. לכל אחד יש !

 

שלומי אלגוסי, ליצן וקומיקאי

שלומי אלגוסי (מימין) וד"ר אריה סובר (משמאל). "בשבילי ההומור והצחוק"

 

ממקום מושבי כמי שעוסק בתחום ההומור הייתי מציע לכם לחפש את ההומור-העצמי שלכם ומשם להתגלגל לבדיחות, הלצות, אנקדוטות וכדומה. אספר לכם מספר דוגמאות מעולמי. למשל, אינני יודע להגות את המילה "סמיטליילר" (כלומר, "סמיטריילר", אבל אני מעדיף לומר "משאית ארוכה"). אחרי שהשמעתי לקהל את הקושי שלי בהגיית המילה הפשוטה הזו, אני חוזר על כך כמה פעמים כדי שיאמינו לי; והכוונה שלי היא להודות באמת ולא לנסות לעבוד על הקהל. המילה השנייה אותה אני מתקשה להגות היא:  סטריפליס ("סטרפסילס"... אבל אני מעדיף לומר "כדור נגד כאבי גרון"). כל פעם שאני פותח את הפה ומנסה לומר את המילים הללו הקהל מתפרץ בצחוק, צחוק אמיתי, מהלב ! זה מאוד נוח לקהל לתפוס את המרצה "המלומד" בחולשתו. ההלצה גם הופכת אותנו למשפחה אחת שששים להקשיב למרצה אחרי שכל המחיצות נופלות. האמינו לי זה לא אסון, להיפך.

בהזדמנות זאת אציג שני מאפיינים של ליצן: 1. "הליצן הוא הכי חזק בחולשתו."; 2. "הליצן הוא הכי חכם בטיפשותו". כמרצים, בכל תחום ועל כל נושא, הייתי ממליץ לכל אחד ואחת מכם לחשוב על השאלה, איפה תרצו להיות כשאתם עומדים מול קהל שומעים, כלומר את דרככם ליצור אווירה משמחת. הנה דוגמה שאני משתמש בה בהופעותיי: "לי קוראים שלומי אלגוסי נולדתי ב'טיטואן', עיר במרוקו. בתעודה הזהות שלי כתוב תאריך הלידה שלי 0.0.59 ". אני תמיד אומר לקהל שאין לי יום הולדת. אף פעם לא חגגו לי יום הולדת. והקהל צוחק, מתמוגג, ואז אני מוסיף: "לי זה עצוב שאין מי שינשק אותי ביום מיוחד. ואין מתנות ואין, ואין. עצוב לי!.." כעבור רגע אני אומר לקהל: "אבל כל פעם שאני נכנס לשירותים ציבוריים אני חוגג כי על הדלת תמיד כתוב 00." אתם כבר מנחשים כמה הקהל מתגלגל מצחוק !

לסיכום, ברצוני לאחל לכל אחד ואחת, שתמצאו את הדרך המיוחדת שלכם ליצור אווירה שמחה, מבדחת, עליזה ולא לחשוש לרגע מה יגידו.

בהצלחה!!!

שלומי אלגוסי – קומיקאי ליצן

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

פרופיל U. מאגר לחיפוש מרצים, מנחי סדנאות, ויועצים

 

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

 

מרצה

 

 

 

 

MORE-INFO

הרצאות מרתקות

מרצים מעניינים

מאגר מרצים

מגוון עשיר של מרצים איכותיים ופופולאריים בכל הנושאים המובילים

סדנאות מומלצות

במאגר תמצאו ספקטרום רחב של סדנאות בכל התחומים הנחשקים

 מרכז העשרה

המרכז הרב-תחומי להעשרה. מרצים, מנחי סדנאות, יועצים, מאמנים ואנשי בידור כותבים עבורכם ומספקים כלים שימושיים בכל נושא

 מרצים מומלצים

מאגר מרצים של האתר. רשימת מרצים והרצאות מרתקות. רק להכנס ולהזמין הרצאה

להצטרפות למאגר - לחצו כאן !

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.