התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

לשון הרע ותביעות דיבה

מאת: דניאל פלג, עורך דין ומגשר, תל-אביב-יפו.

לשון הרע זו אמירה פומבית הפוגעת בכבוד האדם, בשמו הטוב של אדם או של קבוצת בני אדם או ארגון ובעניינים נוספים הנגזרים והנובעים מכך.

 פרסום לשון הרע מהווה עוולה אזרחית )נזיקית) בגינה ניתן בין היתר פיצוי כספי וגם ובתנאים מסוימים עבירה פלילית.

יש ותביעות לשון הרע מוגשות ע"י גופים וארגונים גדולים כנגד אלו המבקרים אותם ו\או הפעילים נגדם ובחלק מהמקרים יכונו תביעות אלו: "תביעות השתקה".

חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה-1965 ,מגן על שמו הטוב של אדם, קבוצת בני אדם ו\או ארגון. שמו הטוב של אדם נגזר מזכויותיו של אדם, זכויות יסוד לכבוד ("כבוד האדם") ולקניין.

לשון הרע זו אמירה פומבית הפוגעת בכבוד האדם, בשמו הטוב של אדם או של קבוצת בני אדם או ארגון ובעניינים נוספים הנגזרים והנובעים מכך.

החוק מגדיר כי פרסום לשון הרע יכול להוות מחד עוולה אזרחית (נזיקית) בגינה ניתן בין היתר פיצוי כספי ובנוסף גם ובתנאים מסוימים לייצר עבירה פלילית.

תביעות במסגרת חוק איסור לשון הרע נתקלות לא אחת בהגנות המוקנות בחוק לפיהן הפרסום השלילי על אדם לרבות קבוצת בני אדם ו\או ארגון אינו מקיים את יסודות העוולה, עוולת לשון הרע-  ולדוגמא:

 טענת המפרסם כי דבריו על פלוני אלמוני הם אמת ("אמת דיברתי") יכולים לגרום לדחיית הטענה שהפרסום הינו בבחינת לשון  הרע.

יש ותביעות לשון הרע מוגשות ע"י גופים וארגונים גדולים כנגד אלו המבקרים אותם ו\או הפעילים נגדם ובחלק מהמקרים יכונו תביעות אלו: "תביעות השתקה".

יוער כי, ביישום חוק לשון הרע ובניהול תיקים בתחום זה פועל בית המשפט בין היתר במסגרת האיזונים הנדרשים בין חופש הביטוי לבין זכויות מוקנות של בני אדם להגנה על שמם הטוב. משרדנו מטפל בתביעות לשון הרע וישמח לתת יעוץ מקצועי וטיפול משפטי בתחום.

לפרטים:  דניאל פלג, עו"ד ומגשר,

טל: 050-4223039    This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
הומור והבנה הומור וחשיבה לא קונבנציונלית   הומור פירושו דפוס חשיבה לא שגרתי. כדי לפע... קידום עסקי - חלק ב אז עסקנו במאמר הקודם בכלים לקידום באינטרנט והתייחסנו יותר לרמת אתר האינטרנט... החטא ועונשו שמי סרג'יו מוסקוביץ, עוסק בחוכמת הקבלה שנים רבות, בעל השגה רוחנית. בעבר, מצוות המ... כיצד להשתחרר מביקורת עצמית מזיקה? יש לי וידוי: אני אלי קרסניץ ובמשך רוב חיי ביקרתי ושפטתי אחרים ואת עצמי ללא הרף. מ... ליצנות רפואית מרכינה ראש לקומיקאי ספי ריבלין זכרונו לברכה שלום לכם, שמי שלומי אלגוסי, קומיקאי, ליצן ומרצה להומור וצחוק. הפעם בחרתי במ...