התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

להיות מרצה: כיצד להפוך את תחביב הצילום לדרך חיים ופרנסה, מבלי לאבד את ההנאה?


במשך רוב שנות הקריירה שלי עסקתי בתחום ניהול הפרויקטים בהייטק. משכורת טובה, הרבה אתגר, אבל גם קצת תחושה של פספוס (כלוב הזהב המפורסם). ברקע תמיד עסקתי בצילום כתחביב רציני ביותר (תערוכות, פרסומים, השתלמויות אצל מיטב המאסטרים בתחום) ובקנאות וידאתי שהצילום נשאר כתחביב כך שצרכי פרנסה אינם מכתיבים לי מה לצלם. בתור צלם גיאוגרפי דוקומנטרי, תיעדתי מקומות, תרבויות, פולחנים, דתות, תמיד מתוך הנאה וסקרנות. בשלב מסוים התחלתי לחשוב האם יש דרך להפוך את הצילום לעיסוק המרכזי מבלי לאבד את ההנאה של תחביב. לאחר ניסיונות בתחומים שונים, שכמעט גרמו לי להתנכר לתחום הצילום, מצאתי את עולם ההרצאות. גיליתי שיש לי את היכולת לבנות סביב הצילומים שלי הרצאות מולטימדיה ססגוניות ומרתקות, המשלבות צילומים מקצועיים מרהיבים, קטעי וידאו, וסיפורים על תרבויות, מקומות בהם הייתי, מנהגים אותם חקרתי ותיעדתי, פולחנים ועמים בארץ ובעולם. את ההרצאות אני מעביר בהצלחה רבה בשנים האחרונות בפני מגוון קהלים של אנשים סקרנים וצמאי דעת, המחפשים ללמוד תוך הנאה, העשרה ובידור. כך תמיד אני חושב על המקום הבא אותו אני רוצה לתעד, ולאחר מכן לבנות את הרצאתי הבאה אודותיו. הצילום הופך להיות האמצעי ולא המטרה, וכך נשמרת ההנאה שיש בתחביב שאינו רק לשם פרנסה.


מרצה בנושא צילום

מרצה על תרבויות דרך עין המצלמה. דני ינאי.

את הרומן שלי עם הודו התחלתי אחרי הצבא ובמשך חודשים טיילתי וצילמתי – אז עוד במצלמת פילם – ותמיד חלמתי לחזור ולצלם מחדש עם הציוד הדיגיטלי החדשני של שנות האלפיים. וכך חזרתי ב-2010 לצלם את פסטיבל הקומבמלה, הכינוס האנושי הגדול בעולם. יחד עם צילומיה המרהיבים של בת זוגי, הצלמת האמריקאית כריס סאמרס אשר תיעדה את פסטיבל ההולי הפרוע, בניתי הרצאה מרהיבה בשם "מסע אל בטן האמונה – הפסטיבלים האקזוטיים של הודו". ההרצאה סוקרת את התרבות והפילוסופיה ההינדית, דרך התבוננות והבנת המסורות סביב שני הפסטיבלים הללו, ובדרך בוחנת מושגים כמו: קארמה, נירוונה, גלגול נשמות ועוד. בהרצאה אני מספר על האלים ההינדיים המרכזיים, על הנזירים העירומים עם נדריהם הבלתי אפשריים, הטבילה המלכותית בנהר הקפוא, המעמדות בהודו, על איש קדוש השורד ריצה בתוך מדורת ענק, וגם הבנת היכולת לקבל את חיי הרחוב והדלות בחיוך תמידי.
דני ינאי - מרצה על תרבויות
בהרצאתי "מונגוליה – לשרוד בארץ הנוודים" אני לוקח את הקהל למסע בכורסא אל ארץ מרהיבה, פעם אימפריית הענק מזרת האימה של ג'ינגיס חאן, שחלשה על חצי תבל, וכיום מדינה עניה אך מתפתחת, הנאבקת על הישרדותה בין שני ענקים, הודו וסין. מונגוליה היא גם אחד מהמקומות האחרונים בעולם בו מתקיים עדיין אורח חיים נוודי אמיתי. ארץ בראשית ענקית ועוצרת נשימה, בה רוחשות, בתנאים קיצון, תרבויות שונות זו בצד לצד זו: הבודהיזם הלמאי המתובל בשמאניזם המסורתי של הטנגרי, תורת השמים הכחולים; רועי הגמלים במדבר גובי, ציידי העיטים המוסלמים הקזחים וכמובן הנוודים המוליכים את עדרי היאק והסוסים בערבות העשב האינסופיות כשהם נושאים את אוהלי הגר שלהם ממקום למקום.
דני ינאי - מרצה על מקומות
את הרומן רב השנים שלי עם עדת השומרונים בישראל תרגמתי לשתי הרצאות הנקראות: "חידת השומרונים – מסע אחורה בזמן". האחת עוסקת במקורות השומרונים והשנייה בפולחניהם. זוהי הצצה אינטימית ומרתקת לקהילה הקטנה העתיקה בעולם, שריד לעשרת השבטים, המקדשת את תורת ישראל והר גריזים שבשומרון, ומשמרת את המנהגים והמסורות של עם ישראל מלפני  3,650 שנה. תוך הצלבת מקורות היסטוריים ותנכיים, מסורות שומרוניות ויהודיות עתיקות וממצאים ארכיאולוגיים מדהימים, נחשוף אט אט תעלומה בת אלפי שנים: מוצא השומרונים ופילוגם מהיהודים.  בנוסף, בעזרת צילומים וקטעי וידאו מרגשים של טקסים ופולחנים עתיקי יומין, ועם סיפורים "מבפנים", נכיר את תולדות הקהילה בת 800 הנפש, שהייתה על סף הכחדה, ועדיין נאבקת באיומים הרבים על זהותה והמשך קיומה גם במאה ה-21.
דני ינאי - מרצה על פולחנים
 
פייסבוק: http://www.facebook.com/danny.lecture
גלריה: israelpics.com
אתר: dannyyanai.com
נייד: 054-6249394
אימייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור


מרצה
 

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
מערכת מבול מייצרת עבורכם לידים להרצאות המערכת המעולה של מבול, עכשיו ללקוחות פרופיל יו בהטבות ייחודיות. מערכת מבול פות... איך להצחיק נכון בהרצאה? נורמן קאזנס, הסופר והראשון שזיהה את הפוטנציאלי הרפואי בהומור, אמר פעם שאנשים הב... חכמת הקבלה - כיצד להבין אותה? שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה ומלמד את תורת הקבלה המקורית, שעקב ההסתרה הכבדה שלה קמ... הומור והבנה הומור וחשיבה לא קונבנציונלית   הומור פירושו דפוס חשיבה לא שגרתי. כדי לפע... כיצד לקרוא מחשבות ? לפני כמה ימים הרצאתי בפני קבוצת מורים מדהימה, וכמרצה בתחום שפת הגוף אני משתדל ...