התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

איך מכינים מצגת למשקיעים?

"בעל המאה הוא בעל הדעה", כולנו גדלנו על הפתגם הידוע הזה, אולם, לעיתים, יש צורך להעביר את אותה "מאה" מכיסו של המשקיע אל כיסי העסק שלנו, על מנת לאפשר תחילה או המשך עבודה של הפרויקט. זוהי מטרתה של המצגת העסקית הפונה למשקיעים הפוטנציאליים.
על מנת להגיע למצב בו יתאפשר לכם להציג את המצגת שלכם בפני המשקיעים, ישנם מספר כללים פשוטים שעליכם לזכור:
  • אתם "אחד מיני רבים" - כל משקיע עובר ברפרוף על עשרות ומאות בקשות בכל שנה, הבקשה שלכם צריכה לבלוט (לטובה, כמובן!) מתוך ערימת הבקשות האחרות. תוכלו להדהים את המשקיע בידע הנרחב שלכם, להתבדל בזכות ה-Added Value המבריק שלכם, או אפילו להלהיב אותו בדרך הגשת בקשה ייחודית, בתנאי שתתבלטו לטובה.
  • מקצועיות, מקצועיות ושוב מקצועיות - אם אין בידיכם את הכלים להוציא חומר מקצועי (ולו גם פניה ראשונית לצורך פגישת-מצגת למשקיעים), היעזרו באנשי מקצוע. אינכם חייבים להיות סופרמנים יודעי-כל. זו איננה בושה להיעזר במעצב מקצועי או במתרגם מקצועי לצורך ניסוח הפניה, אבל זוהי בהחלט בושה לשלוח מייל מגומגם באנגלית או תמונות וחומר רקע שאינם משיגים את מטרתם. אם המטרה היא יצירת רושם ראשוני טוב שיסקרן ויגרה את העניין של המשקיע - השקיעו בכך!
  • מה שולחים בפניה המקדימה? אולי עדיף שנדבר על מה לא שולחים בפניה המבקשת פגישה: לא מעמיסים בפרטים (לא ויזואלית ולא גראפית), לא שולחים חומר בעברית (אלא באנגלית), לא שולחים מסמכי וורד או אקסל (במקרה שאתם חייבים לשלוח צרופה למייל בחרו בפורמט PDF) ולא שולחים את התוכנית העסקית שלכם (אף סעיף זה נכנס תחת "עומס בפרטים").
המצגת עצמה
  • מקצועיות - בשלב זה, מקצועיות נחשבת לעמוד התווך של כל מצגת טובה למשקיעים: כלומר, מסרים וחומרים ייראו טוב יותר (ומן הסתם, אף ייצרו את האפקט הנכון) כאשר יועברו בפשטות, ללא תחכום מיותר, בצורה מתומצתת וב-10-15 שקפים ברורים ומדויקים. למרות שהוויזואליה חשובה, המשקיעים אינם בוחנים את יכולת בניית המצגות שלכם, אלא את העסק עצמו ואת רמת השליטה שלכם בחומר. לכן - השקיעו במידע עצמו ובשקפים סטטיים ולא באפקטים של טקסט מתעופף או הנפשות שונות.
  • חלקי המצגת - ככלל, ניתן לומר, כי מצגת טובה נחשבת לכזו, שגם לו היה המשקיע מעיין בה לבדו, ללא נוכחותכם, הוא היה מקבל תמונת מצב מלאה וכוללת של העסק או המיזם. לכן, נהוג לכלול במצגת מספר סעיפים: תיאור הצורך (או הבעיה אותה בא לפתור המוצר שלכם), מהו החזון שלכם כעסק (קצר וקולע), הצגת הפתרון (בדרך שעונה על הצורך), מצב השוק (מי הם המתחרים העיקריים ומה הייחוד שלכם על פניהם), המודל העסקי ודרך הפעולה שלכם (אסטרטגיה עסקית ושיווקית), הצוות ומצב נוכחי (נתונים שיתנו למשקיע תמונת מצב נוכחית).
לסיכום:
אותם 10-15 שקפים מתומצתים צריכים להכיל תשקיף כולל שיספק למשקיע את כל המידע הרלוונטי להחלטה שלו להשקיע דווקא בכם. כל נקודה במצגת צריכה להיות מתומצתת במידה כזו, שכשהמשקיע יעיין בה לאחר מכן, הוא יוכל לדעת בדיוק במה המדובר ולא יצטרך לדלות מנבכי זכרונו מה אמרתם בזמן הקרנת המצגת ומה הייתה הסיבה לכך שכתוב בשקף "אנחנו כרישים", למשל. מצגת מקצועית ומתומצתת עשויה לפתוח בפניכם את כיסיו של המשקיע, בעוד מצגת צולעת, עלולה ליצור לכם רושם שעלול להגיע לאוזניהם של משקיעים פוטנציאליים נוספים.

 

המדריך נכתב בשיתוף צוות Tack אסטרטגיות צמיחה
 

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
שינוי מזל שמי סרג'יו מוסקוביץ, עוסק שנים רבות בתורת הקבלה העתיקה. במאמר זה אנסה ולספק מידע... סדנת צחוק כחלק מהחיבור שלי לשטח בכל הנוגע לסוגי הרצאות וסדנאות במגוון תחומים, השתתפתי לא ... אישה - מתוך הרצאה על תורת הקבלה שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות על תורת הקבלה ובעל השגה רוחנית. אנוכי מרצה ומ... כיצד להתגבר על חרדה בזמן הרצאה לקהל? באחד מקטעי הסטנד אפ המפורסמים ביותר של הבדרן היהודי ג'רי סיינפלד, הוא טוען שגור... התרופה החדשה - הומור ! הסופר רוברט הולדן כתב ש"על אף שהצחוק אינו יכול לרפא כאב, הוכח שהוא יכול לספק הקל...