התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

מה דרוש כדי להיות מנהיג דגול?

 

 

מנהיגות, אותה יכולת אנושית חברתית להוביל קבוצה של אנשים מול פני העתיד ולהניע אותם לכדי פעולה, היא אחת התכונות היותר מבוקשת על ידי חברות מסחריות, ארגונים ציבוריים, ממשלות וכו'. טענה זו נכונה שבעתיים בעידן בו אנו חיים כיום, בעיקר בשל המודעות הגבוהה לצורך במנהיגים ובשל הנכונות של גורמים רבים בחברה להקדיש משאבים ניכרים לפיתוח מנהיגות ומנהיגים בתחומי חיים שונים.

 

רוזילנד טורס, מנהלת-שותפה בחברת ייעוץ בינלאומית בעלת מוניטין, הקדישה חלק ניכר מחייה המקצועיים לעניין זה ממש- ייעוץ לאנשי עסקים הנמצאים בעמדות הנהגה ופיתוח תוכניות מנהיגות (בעיקר בתאגידים מסחריים) לזיהוי בעלי פוטנציאל מנהיגות והכשרתם באופן שיאפשר להם לממש פוטנציאל זה. לפני מספר שנים החלה טורס לחוש כי מתקיים פער הולך וגדל בין המשאבים המוקדשים לפיתוח מנהיגות ובין התוצאות שהשקעה זו מניבה בפועל, פער, אשר בא לידי ביטוי בסיפורים חוזרים ונשנים על תאגידים אשר משקיעים משאבים ניכרים בפיתוח מנהיגים ועדיין נאלצים להתמודד עם כשל מנהיגותי בצפי העתיד ובהכנה לקראתו, במועמדים המזוהים כבעלי פוטנציאל מנהיגותי מזהיר וכושלים כאשר מנהיגותם נבחנת בפועל וכן הלאה.

 

המפגש החוזר של תרחישים אלה בחייה המקצועיים של טורס גרמו לה לשער כי המודל שהותווה במאה ה-20 בנוגע למנהיגות, הרואה במנהיג מעין גיבור על המוביל את פקודיו, אינו תקף עוד, אל מול המציאות הגלובלית והדיגיטלית של המאה ה-21. מכך הסיקה טורס השערה דומה בנוגע לתוכניות לפיתוח מנהיגות שהופעלו ביחס למודל המנהיגותי המוכר.

 

כדי לחקור לעומק את השערותיה, נטלה טורס פסק זמן מעבודתה כיועצת ויצא למסע מחקר בן 5 שנים במטרה לאפיין מחדש את מודל המנהיג בראי המאה ה-21 ולנסות ולאתר את הדרך היעילה ביותר להכשיר באת בעלי הפוטנציאל לכך למימוש מנהיגות שכזו. את מסקנותיה מאותו מסע מחקר, שהוביל אותה בין מדינות ותרבויות שונות, הציגה טורס במסגרת הרצאתה באתר TED  (אתר בינלאומי בו מרצים מציגים הרצאות נבחרות בתחומי ידע שונים). 
 
הגדרה ואבחון מנהיגות בעולם שהוא גלובלי, שקוף יותר ובעל אפשרויות טכנולוגיות נרחבות יותר, כך על פי מסקנותיה של טורס מתבססים על האופן בו תענו ל-3 שאלות מפתח:

1-  היכן אתם מחפשים מידע כדי לאפשר לעצמכם לחזות את השינוי העתידי במודל העסקי שלכם או בחייכם ככלל? 

כדי לענות לשאלה זו עליכם לבחון מגוון פרמטרים כגון: מי האנשים איתם אתם מנהלים דיאלוג ולמדים מהם? על איזה נושאים אתם לומדים ודנים? באילו מקומות אתם מבקרים, עובדים ומבלים? איך אתם מעבדים את כל הידע המגיע אליכם לכדי יכולת לחזות שינויים עתידיים ויכולת להסיק מאותה תחזית החלטה לפעולה? 

2. מהי מידת הגיוון ברשת הקשרים האישית והמקצועית שלכם?

כדי לענות לשאלה זו עליכם לבחון את היכולת שלכם להרגיש נוח וליצור תקשורת בינאישית עם אנשים שונים ממכם.
 

3. האם יש לכם את האומץ והיכולת לנטוש דפוס פעולה שהניב לכם הצלחה בעבר?

כדי לענות לשאלה זו עליכם לבחון את יכולת העמידה הרגשית שלכם מול אנשים אשר יאמרו כי הרעיון החדש שלכם הוא גרוע, תמים או מיותר.

 

מנהיגים אמיתיים מסכמת טורס, מודעים לאי היציבות המובנית במציאות של ימינו, הם מסוגלים לתקשר בקלות עם מגוון רחב של אנשים ואינם חוששים להשתנות בעצמם ולקחת סיכונים.
 

 

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
עב שמות לפי תורת הקבלה שמי סרג'יו מוסקוביץ, אנוכי מעביר הרצאות וסדנאות אודות תורת הקבלה המקורית, בדרך ... כיצד לעזור לילדים ומבוגרים שמתקשים בריכוז קשיי קשב וריכוז כבר הפכו להיות ביטוי שגור עבור ילדים ועבור מבוגרים, כשיותר ויות... 3 כלים בשפת גוף שכל מנהל חייב להכיר! אתמול העברתי הרצאה בפני למעלה מ- 800 איש בכנס נקסטקייס בגני התערוכה. כבר שני שאני ... הישג ישראלי: סרטו של היוצר ד"ר אמיר הר-גיל זכה בפרס הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים של בריטניה מציאות החיים בישראל רחוקה מלהיות פשוטה ושופעת קונפליקטים מורכבים ודילמות סבוכ... קידום עסקי - חלק א אז איך באמת ניתן ללפרסם את עצמכם בשדרות האינסופיות של האינטרנט ? איך ניתן להתמו...