התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

האם יש סיכוי למצוא אהבה אונליין?

  דרך סיפורה האישי של איימי ווב, שמצאה את בחיר ליבה אונליין, פתחו את לבכם לאתרי ההיכרויות באינטרנט – השדכנים של העידן המודרני, גם במגזר הדתי.
העולם המודרני לקח את המקום שהיה שמור פעם באופן בלעדי לשדכנית, ועולם ההיכרויות גם במגזר המסורתי והדתי עבר היום לאינטרנט. חשבו על אתר הכרויות לדתיים כעל מעין שדכן, כזה שאתם צריכים להיות כנים איתו, להסביר לו בדיוק את כל הצרכים שלכם ולהיות בררנים מספיק, כי בסופו של יום אתם מחפשים את האדם שאיתו תבלו את שארית חייכם. אנשים דתיים ומסורתיים רבים חוששים מאתרי ההכרויות, אך ללא סיבה קונקרטית – מדובר בדרך יעילה וטובה להכיר מישהו שעונה על הצרכים שלכם, שמתאים לכם באופן מושלם ושרוצה את אותם דברים.
 
 
לפני כמה שנים מצאתי את עצמי בסופה של מערכת יחסים נהדרת שהתנפצה לרסיסים בצורה מרהיבה. וחשבתי לעצמי, מה לא בסדר איתי? סבתא שלי טענה שאני בררנית מדי. בינתיים במשפחה היהודית הגדולה שלי כולם כבר היו נשואים ובדרכם לעשות הרבה ילדים, והרגשתי תחת לחץ חברתי עצום להתחיל להזיז את החיים שלי. אז נותרו לי שתי אסטרטגיות בשלב הזה – הראשונה היא לקחת את העצה של סבתא שלי ואולי להיתקל בגבר חלומותיי במקרה, או לנסות הכרויות באינטרנט.
אהבתי את הרעיון של הכרויות באינטרנט כי הוא מבוסס על אלגוריתם. למעשה אלגוריתמים נמצאים בסביבה כבר אלפי שנים, כמעט בכל תרבות. ביהדות למשל היו שדכניות לפני המון זמן, ולמרות שלא היה להן אלגוריתם מפורש כמו שאנחנו מכירים, הן בהחלט הריצו נוסחאות בראש שלהן, כמו האם הילדה תחבב את הילד? האם המשפחות יסתדרו?מה יגיד הרב? האם הן יתחילו להביא ילדים מיד? והשדכנית הייתה חושבת על כל הנתונים האלה, מחברת בין שני אנשים וזה היה סוף הסיפור. אז במקרה שלי חשבתי, האם נתונים ואלגוריתם יובילו אותי אל נסיך החלומות שלי?

 

אז החלטתי להירשם, ולאלגוריתם הזה היה ים של גברים שרצו לקחת אותי להרבה דייטים, שהתגלו כדייטים נוראיים. בסוף כל אחד מהדייטים הנוראיים האלה מיהרתי הביתה, התקשרתי לאמי ולאחותי והרעפתי עליהן את הפרטים. הן אמרו לי – תפסיקי להתלונן. את פשוט בררנית יותר מדי. התחלתי לתעד דברים כמו הערות מיניות טיפשיות וגרועות, אוצר מילים גרוע, או מספר הפעמים שאדם הכריח אותו לתת לו כיף, כדי להוכיח לעולם באופן אמפירי שהדייטים האלה באמת נוראיים.
הבנתי שהאלגוריתמים ששידכו בינינו לא היו רעים, אלא עשו בדיוק את מה שהם עוצבו לעשות, שזה לקחת את האינפורמציה שהמשתמש הזין ולהתאים אותם לאינפורמציה שהזינו אנשים אחרים. הבעיה האמיתית הייתה אני. כאשר אנחנו עומדים מול חלונות ריקים שבהם אנחנו אמורים לרשום מידע באינטרנט, למעטים מאוד מאיתנו יש את היכולת להיות כנים ואמיתיים לחלוטין עם עצמנו. הבעיה השנייה היא שיש איזו מידה של שטחיות בנתונים האלו.
החלטתי במקום זה לשאול בעצמי את השאלות. גיבשתי רשימה של 72 נקודות שאני מחפשת בבן זוג: רציתי מישהו יהודי למשל, שיש לו את אותו רקע ודעות על התרבות שלנו כמו שלי. כשכל זה היה מוכן התחלתי לבנות שיטת דירוג כדי לחשב באופן כמעט מתמטי אם לדעתי האדם שמצאתי ברשת מתאים לי או לא. החלטתי שצריך מינימום של 700 נקודות בשביל שאסכים לשלוח הודעה למישהו או להגיב להודעה. ברגע שהייתה לי כל האינפורמציה יכולתי ליצור סופר-פרופיל – זו עדיין הייתה אני, אבל אני בהתאמה אופטימלית למערכת הסביבתית הזאת. מסתבר שעשיתי עבודה ממש טובה. הייתי הכי פופולרית ברשת. הרבה מאוד גברים רצו לצאת איתי.
 
לא הרבה זמן עבר ומצאתי בחור שאמר שהוא יהודי, נראה ונשמע בדיוק כמו שרציתי. מידית הוא קיבל 850 נקודות, מספיק לדייט. שלושה שבועות אחר כך נפגשנו לדייט שהפך לשיחה של 14 שעות, ובאותו הערב דירגתי אותו מחדש והוא קיבל 1,050 נקודות. שנה וחצי לאחר מכן היינו יחד הוא הציע לי נישואין.

 

השאלה היא מה המשמעות של כל זה עבורכם? ובכן, מסתבר שיש אלגוריתם לאהבה. פשוט לא אותו האלגוריתם שהאתרים מציעים לנו. למעשה, זה משהו שאנחנו כותבים. אז התשובה היא כן, יש סיכוי למצוא אהבה אונליין. אתם לא צריכים ליצור בסיס נתונים עצום. כל מה שאתם באמת צריכים לעשות זה להבין את המסגרת שלכם ולפעול לפי הכללים שלכם, ולהרגיש חופשי להיות בררנים כמה שאתם רוצים. 

 

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
בדרך להרצאה מנצחת ! ישנן אינספור הרצאות העוסקות בנושא המרתק הזה, ואין ספק שכבודן במקומו מונח. עדיין... ארבע דרכים מקוריות להוראה בעידן הטכנולוגי שמי עופר לנגר, דוקטורנט לתקשורת, מרצה במרכזי פסג"ה (פיתוח סגלי הוראה) של משרד החי... איך תשלבו הומור בהרצאה שלכם?   "להתחיל בבדיחה" – צמד מילים זה הוא ככל הנראה העצה הקלישאתית ביותר שתופיע ב... מהי "חשיבה של גדילה"? הרצאה של קרול דוואק   קרול דוואק, הינה מהמרצים המובילים של הרצאות TED. בהרצאה מספרת קרול על "הכו... דרך ארץ קדמה לתורה שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה ליהדות ולקבלה. מחבר הספרים "קבלה אוניברסלית" ו"המצ...