התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

איך לתכנן את העתיד הכלכלי שלך נכון?

אחרי שנים ארוכות של עבודה, כולנו רוצים להגיע אל המנוחה ואל הנחלה. הדרך הנכונה לעשות זאת – תכנון פיננסי מקדים ומקצועי

 
אתם מסתכלים על ההורים שלכם, או על סבא וסבתא שלכם. הם עבדו במשך רוב ימי חייהם כדי לפרנס, לשים אוכל על השולחן, לדאוג שלכל מחסור יהיה מענה, או שלא יהיה מחסור. הם בילו את שנות ההתבגרות שלכם בעבודה קשה, בדאגה לפרנסה ראויה, ועשו את כל זה בשבילכם. 
 
היום הם בפנסיה. סוף-סוף יש להם קצת זמן לעצמם. הם מציירים, יוצאים לטיולים מסביב לעולם, נהנים מחיי חברה מלאים ונהנים מהחיים. עבור רובנו, אם התמזל מזלנו וזוהי הדוגמה האישית שאנו זוכים לראות, וגם אם לא, מדובר באחת משאיפותינו הגדולות – לפרוש בכבוד, ואחרי שנים של עבודה קשה ודאגה לפרנסה, לילדים ולאיכות החיים, לקטוף את הפירות וליהנות משלווה ומקצת חופש. 
 
אולם בעולמנו אנו, כדי להגיע למנוחה ולנחלה אנחנו חייבים לתכנן את העתיד הכלכלי שלנו, הרבה לפני הפרישה. תכנון כלכלי מקצועי, מוקדם ומחושב הוא המפתח היחיד לעתיד כלכלי בטוח ולפרישה מכובדת ואף נעימה. 
 
איך עושים את זה?
 
כשאנחנו מדברים על לתכנן את העתיד, אנחנו מתכוונים לתכנון פיננסי.
 
תכנון פיננסי הוא תחום ייעוץ כלכלי נפוץ ומקובל בעולם המערבי, ומטרתו היא להתאים לכל אדם, משפחה או עסק ובכל שלב בחיים, תכנית פיננסית שתבטיח יציבות כלכלית ארוכת שנים, ופרישה בעת הנכונה. מדובר בתהליך שמטרתו לנהל נכונה את הכספים ובכך להשיג את מטרות החיים שלך – בין אם הן רכישת בית, לימודים לילדים או פנסיה גבוהה. באמצעות תכנון פיננסי, תוכלו להבין לאחר מספר שלבים פשוטים, מה מצבכם הכלכלי היום ומה אתם צריכים לעשות כדי להשיג את המטרות שלכם. 
 

קרן פנסיה

 

פתיחת קרן פנסיה היא אחד הצעדים הבסיסיים ביותר שתוכלו לעשות כדי לתכנן בחכמה את העתיד שלכם, ויפה שעה אחת קודם. קרן פנסיה היא קופת גמל המשלבת חיסכון לפרישה וכיסוי למקרי פטירה ונכות. הקצבה לה זכאי החוסך מחושבת על-ידי חלוקת הסכום הצבור במקדם המרה המחושב על-פי גילו, מינו ומצבו המשפחתי של המבוטח. מקדם ההמרה נקבע גם על-פי תקנון הקרן במועד הפרישה.
 
אולם, היום קרן הפנסיה אינה מסתכמת רק באחוז המופרש עבורכם מהמשכורת החודשית ונצבר בפנסיה, יחד עם מקדם ההמרה הקבוע בתקנון קרן הפנסיה. בתי השקעות מקצועיים ומורשים יוכלו להשיג עבור מבוטחיהם תשואה על-ידי השקעות בטוחות וחכמות – תשואה שלה משקל רב בחישוב סכום הקצבה החודשית לה יהיה זכאי המבוטח. 
 
שירות ניהול אישי של תיקי השקעות, בבית השקעות מקצועי, ותיק ואמין, הוא הדרך הבטוחה ביותר לדאוג לקרן הפנסיה שלכם ולסלול עבורכם את הדרך הנכונה לעתיד כלכלי בטוח. במיוחד בימים אלו, בהם הריבית במשק אפסית והשווקים גמעו לא מעט, קיימת חשיבות גבוהה לבחירה נכונה של אפיקי השקעה וניהול סיכונים. רק בית השקעות מהימן ידע להציע ניהול אישי, עם המקצועיות הדרושה כדי לא לקחת סיכונים גדולים מדי על חשבונכם, אך עדיין סיכון מספיק כדי למצות את הפוטנציאל הפיננסי שלכם.
 

עשו זאת עם מומחים

 

מדובר בשינוי מהותי בתחום הפנסיוני בישראל שהחל בשנת 1995, אז מוסדו קרנות הפנסיה ה"חדשות", כלומר קרנות מאוזנות אקטואריות אשר במסגרתן קיים איזון בין התחייבויות הקרן לחוסכים לבין נכסיה. למעשה, הקרנות החדשות פועלות על בסיס ביטוח הדדי בין המבוטחים, ובמידה ונוצר בה גירעון אקטוארי הוא מכוסה על-ידי הפחתת זכויות מבוטחי הקרן, ובמידה ויש עודף אקטוארי הוא מחולק למבוטחים על-ידי הגדלת זכויותיהם. 
 
בשנים האחרונות חלו תמורות בתחום הפיננסי והביטוח הפנסיוני בישראל. אנו עדים בתחום הפיננסי לשוקי מניות ואגרות חוב, גלובליים ותנודתיים ובעלי מוצרי השקעה מורכבים. בנוסף, פועלת תעשיית קרנות נאמנות עצומה, המתמחה באפיקי השקעה רבים ומגוונים, הקורצת למשקיע חסר הניסיון וההבנה בשוקי הון.באפיקים הפנסיונים, פינו את מקומן קרנות הפנסיה הוותיקות והמובטחות וקופות הגמל המוכרות לקרנות הפנסיה החדשות, לפוליסות משתתפות ברווחים, לביטוחי מנהלים ולשאר מוצרי השקעה וביטוח פנסיוני ייחודיים.
 
קרנות פנסיה, קרנות נאמנות, קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פיצויים ופוליסות ביטוח – מגוון האפשרויות המוצעות בפנינו עצום, והוא הולך ומתרחב גם אם בכוונתנו להשקיע וגם אם לחסוך. אנשים רבים נרתעים משוק ההון, ומובן למה, אך השקעה בשוקי ההון עשויה להגדיל את החסכונות שלנו במידה משמעותית, ולשמש אותנו בזמן היציאה לפנסיה. יחד עם זאת, חשוב לעשות זאת אך ורק עם מומחים – עם כסף לא משחקים, ובמיוחד אם מדובר ברשת הביטחון המשמעותית ביותר שלכם. 

 

 

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
שיעורי קבלה: מדוע ללמוד קבלה? שמי סרג'יו מוסקוביץ, בעל השגה רוחנית, מרצה לתורת הקבלה ומהמרצים הנאמנים של מאג... שפת הגוף כפי שלא הכרתם אין חדש בעובדה ששפת הגוף שלנו משפיעה על אחרים, אך האם שפת הגוף שלנו משפיעה גם על ... תורת השכנוע - טכניקת המחויבות   מהי אחת מטכניקות השכנוע המובילות בעולם? כיצד לגרום לאנשים להיענות לכל הצע... מה דרוש כדי להיות מנהיג דגול?     מנהיגות, אותה יכולת אנושית חברתית להוביל קבוצה של אנשים מול פני העתיד... איך חברת תעופה בינ"ל הצליחה להגדיל את המכירות שלה באמצעות תורת השכנוע? כיצד חברת תעופה בין-לאומית הצליחה להגדיל את המכירות שלה באמצעות טכניקת נדירה ב...