התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

הרצאות על קפה: איך להיות מאושרים ולהצליח בעבודה?

שון אקור, מאמן עסקי, פסיכולוג, מרצה אמריקאי מלמד אותנו שלא צריך להצליח כדי להיות מאושר – אלא להפך, צריך להיות מאושר כדי להצליח. נשמע לכם לא הגיוני? מתברר שרעיון זה נחקר והוכח מדעית. בהרצאתו המצליחה "הסוד השמח לעבודה טובה יותר" שזכתה ללמעלה מ-11,000,000(!) צפיות ונחשבת לאחת מ-20 הרצאות TED הנצפות ביותר אי פעם, אקור מראה לנו כיצד חשיבה חיובית יכולה לסייע לנו להצליח יותר בכל תחומי החיים, ובפרט בעבודה. אז הכינו לכם קפה חם ומפנק, נקו את הראש ממחשבות וקראו כאן על הרעיון המהפכני של אקור. לכו תדעו, הוא עוד עשוי לשנות את חייכם.

 

אקור מתחיל את ההרצאה המשעשעת מאד, יש לומר באבחנה מעניינת: במקום לנסות ללמוד מאנשים שיכולותיהם בספורט, במדע או ביצירתיות הן יוצאות דופן, אנחנו נוטים להתמקד בממוצע, ולכוון אחרים להשיג רק תוצאות ממוצעות. כפועל יוצא מכך, במקום שמורים, חוקרים, ומנהלים בעבודה יכוונו אותנו למצות את מלוא הפוטנציאל שלנו, הם מנסים להתאים אותנו לממוצע כלשהו. אז איך בכל זאת ממצים את הפוטנציאל ומגיעים להצלחה? על פי אקור, הדרך היא לעשות זאת היא בחשיבה חיובית.

 

הצלחה שווה אושר? לא בטוח

 

אקור ועמיתיו מצאו במחקריהם שמנת המשכל של עובד קובעת רק 25 אחוזים מההצלחה שלו בעבודה; ואילו 75 האחוזים הנותרים נקבעים על ידי מידת האופטימיות שלו, התמיכה החברתית לה הוא זוכה ויכולתו לראות לחץ כאתגר - במקום כאיום. ובכל זאת, ההנחה הבסיסית בבתי ספר, אוניברסיטאות ומקומות עבודה היא: "אם אעבוד יותר קשה, אצליח יותר. ואם אצליח יותר, אהיה מאושר".

 

מדוע הנחה זו אינה נכונה? משום שהמוח שלנו מחווט כך שבכל פעם שאנחנו מצליחים, הוא מציב את רף ההצלחה גבוה יותר. קיבלנו ציונים טובים? זה אומר שעלינו לקבל ציונים טובים עוד יותר. התקבלנו לעבודה נחשקת? זה אומר שעלינו להתקבל לעבודה נחשקת יותר. כך שאם האושר הוא בצד השני של משוואת ההצלחה, וההצלחה היא תמיד מעבר להישג ידינו – גם האושר יהיה תמיד מעבר להישג ידינו.

 

איך יוצאים מהלופ הזה? מתברר, שכאשר מתמקדים בחשיבה חיובית, המוח שלנו חווה את "יתרון האושר" – והביצועים שלו משתפרים באופן משמעותי: אנחנו חושבים חכם יותר, היצירתיות שלנו עולה ואנחנו הופכים אנרגטיים יותר. מחקרים מראים שמוח בחשיבה חיובית יעיל יותר ב-31 אחוזים בהשוואה למוח במצב שלילי, נייטרלי או לחוץ. לדוגמא, כאשר אנשי מכירות חושבים חיובי – תפקודם משתפר ב-37 אחוזים. ויש לזה הסבר: דופמין, אותו הכמיקל שמשתחרר כאשר אנחנו במצב רוח חיובי, מפעיל את כל מרכזי הלמידה במוח שלנו.

 

טיפים לאושר – ולהצלחה בעבודה

 

אז איך הופכים למאושרים יותר ומשיגים תוצאות טובות יותר? אקור חולק איתנו כמה טיפים, שמחקרים שעשה הראו שהם תורמים משמעותית לאושרנו, וכתוצאה מכך, גם להצלחה בעבודה ובתחומים נוספים. לדוגמא, בהרבה חברות מולן עבד, הוא ביקש מהעובדים לכתוב כל יום בפנקס שלושה דברים שהם מודים עליהם, למשך 21 ימים ברציפות. באופן כזה, המוח לומד לראות את העולם מנקודת מבט חיובית במקום שלילית. מבלי לשים לב, אנחנו הופכים למאושרים יותר. ועם האושר, באה ההצלחה.

לפניכם ההרצאה של שון אקור (Shawn Achor). צפייה נעימה!

 

 

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
על קבלה ועל יחד שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לתורת הקבלה והיהדות. מאמר זה יעסוק בתעצומות הנפש, ב"יח... כל מה שאתם חושבים שאתם יודעים על התמכרות הוא לא נכון במהלך ראשית המאה ה-20 החליטה התרבות המערבית כי צריכת סוגים מסוימים של חומרים כימ... להרגיש ולא לדעת שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות וסדנאות אודות חכמת הקבלה, ובעל השגה רוחנית. ... הדרכת מכירות לאנשי המכירות יש תפקיד חשוב ומאתגר מאד – הם נדרשים להציג בפני הלקוח מוצר מסוים,... חג פורים - הסיפור האמיתי! שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות בחוגי בית על חכמת הקבלה ורזי היהדות, ובעל הש...