התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

הרצאה על הפאזל של המוטיבציה - הרצאות TED

דניאל פינק, אחד מהמרצים הסוחפים ביותר ב- TED בטד מסביר הפאזל של המוטיבציה. אחת הבעיות הגדולות ביותר בהנעת אנשים לפעולה, מפרט פינק,  היא הכנסתם לתבנית פעולה מאד מוכרת ומקבעת: אם תעשו X, אזי תקבלו Y. למשל, אם תצליחו לעמוד במשימה מסויימת, אז תזכו בתגמול כספי. נשמע מוכר? אכן, זו הדרך שבה פועלות חברות בארץ ובכלהעולם. הרעיון הזה שתגמול מגיע בסוף המשימה. זו בהחלט הבעיה הגדולה טוען פינק: דפוס חשובה זה מגביל ומקבע את החשיבה של בני האדם, ולעיתים אף פוגע ביכולת להגיע לתוצאות טובות יותר. באמצע הרצאתו הוא מגלה נתון מרעיש על כל מה שחשבנו עד כה: ככל שהתגמול עבור ביצוע משימה עולה, כך הביצוע שלה נעשה פחות טוב.

יש חוסר התאמה בין מה שהמדע מגלה לנו לבין מה שעולם העסקים מקדם. לכן הפתרון הוא "לא לעשות עוד מהדברים הלא נכונים". פינק מספר על גישה חדשה:
  • אוטונומיה - הדלף לכוון את חיינו בעצמנו
  • שליטה - התשוקה להיות להשתפר כל הזמן במה שאנחנו עושים
  • מטרה - הכמיהה לעשות את מה שאנו עושים בשירות מטרה שגדולה מעצמנו

מרצים מחוץ לקופסא

מרצים בכל מנסים כל יום מחדש לאתגר את החשיבה של קהליהם, מנסים לפצח את הקוד הגנטי שלהרצאה מעניינת, סוחפת ועוצמתית. אם נוכל לקחת מדניאל פינק שיעור אחד חשוב מאד, סביר להניח שזה יהיה הרוח החדשה שהוא מביא איתו כמרצה: נסו לחשוב מחוץ לקופסא. חשיבה מחוץ לקופסא היא הכוח המניע אנשים לפעולה; זה הויטמין שהופך הרצאה לכלי שאיתו הקהל יוצא לחיים חדשים. חשיבה מחוץ לקופסא היא פריצה של מסגרות התפיסה המקובעות שלעיתים בני האדם תקועים בהן בלית ברירה. להשראה נוספת, אתם מוזמנים לצפות בהרצאה המרתקת שלו (ניתן להוסיף כתוביות בעברית בצד ימין למטה):מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

מרצה
 
 

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
איך תשלבו הומור בהרצאה שלכם?   "להתחיל בבדיחה" – צמד מילים זה הוא ככל הנראה העצה הקלישאתית ביותר שתופיע ב... דיאטה בעזרת יועצת תזונה סוף העולם כפי שהיכרנו שמי סרג'יו מוסקוביץ. מעביר הרצאות על התחום המרתק של חוכמת הקבלה המקורית טרם הפכ... איך תהפכו עצמכם למנהיגים? נלסון מנדלה, דוד בן גוריון, מנחם בגין, בנימין זאב הרצל, ג'ון פ' קנדי, עבור מרביתנו ... יקום מקביל שמי נדב ברקאי, מאמן אישי ותעסוקתי. הרבה פעמים אני שומע אנשים שמשתמשים במושג "יקו...