התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

משמעות בחיי היומיום

מהי משמעות בחיים? בודאי שמעתם על מושג כזה. זוהי באמת שאלה טובה ואני מקווה שגם התשובה שלי לנושא תביא מעט יותר הבנה לתחום הזה. משמעות בחיים זה בעצם כיוון הסתכלות נוסף שקיים בכל אחד מאיתנו ומאפשר לנו לראות את החיים מזווית נוספת. למה נוספת? כי בעצם אנחנו מסתכלים על החיים מכיוונים שונים שדרכם אנחנו מנסים להבין מצבים שונים בהם אנחנו נמצאים, התלבטויות שונות שאנחנו עוברים. אנחנו בוחנים מצבים בעזרת ניסיון שיש לנו. אנחנו כבר מכירים מצב מסוים ואנחנו מגיבים בהתאם. אנחנו עושים שימוש באינטואיציה במצבים שונים, אנחנו מקשיבים לתחושות הבטן שלנו, מה היא מנסה לרמוז לנו במצבים שונים, אנחנו מקשיבים לרחשי הלב שלנו, מה הנטייה הטבעית שלנו אומרת במצבים שונים, למה אנחנו נמשכים? אנחנו מחפשים רמזים שונים, אנחנו מגיבים בהתאם למה שאנחנו מכירים ויודעים וזהו! אנחנו פונים לחברים כדי לשמוע מה הם חושבים בנושא כזה ואחר וגם לחברי המשפחה שלנו. יש לנו קשת רחבה של אפשרויות כשאנחנו רוצים להתייעץ בתחומים שונים שמטרידים אותנו.

מרצים, יועצים, מנחי סדנאות

נדב ברקאי. אבחון והתאמה לתפקיד

נשאלת השאלה מה זאת אותה משמעות נסתרת לדברים שמתרחשים סביבנו? האם יש כזאת? ברור שזה בעייני המתבונן, וכל אחד צריך לעשות את השיקול שלו. במאמר הזה אני מבקש להרחיב את הנושא כדי לשפוך קצת אור בנושא וכדי להציע איך ניתן להשתמש בממד הזה, וכמה. המשמעות נובעת מתוך תהליכי הקשבה לסביבה. ככל שהזמן דוחק, יותר קשה לעשות בה שימוש ואז אנחנו נוטים באופן טבעי לחזור ולהשתמש בשיטות המוכרות לנו, הניסיון שלנו - הידע שלנו, חברים וכו'. המעבר לשימוש שוטף במשמעות מחייב אותנו בנוסף להקשבה גם לחשיבה. הידע שלנו לא מספיק בנקודה הזו, אנחנו נדרשים לשימוש גם בחשיבה. כל אירוע וכל תהליך מחייב אותנו לבחון אותו ולהקשיב כדי שנוכל לעבור לתהליך חשיבה. למשמעות יש קשר ישיר אלינו, איך זה מתחבר אלי, איך זה מתחבר אליו. מה המשמעות שהוא מקבל מהאירוע. פחות מסתכלים על "מה הוא עשה לי", "מה התגובה שלי", אלא בודקים מה המשמעות של כל אירוע או מה יכולה להיות המשמעות. 

נשאלת השאלה האם לכיוון הזה יש יתרון על הכיוון המוכר והידוע? האם זאת תוספת שתשפר את ההצלחה שלנו ואיכות החיים שלנו ביחס לכיוונים שאנחנו כבר מכירים? זאת שאלה טובה ואני חושב שאת התשובה כל אחד צריך לתת לעצמו. חלקינו יעשה שימוש נמוך בנושא המשמעות הנוספת שיש לכל נושא ונושא וחלקינו יגדיל את השימוש בהקשבה, בהתבוננות, בחשיבה ויחפש יותר ויותר את המשמעות שיש בכל אירוע שמתרחש סביבנו. 

אני רוצה להודות לכם על ההקשבה. במאמרי הבא בנושא, אמשיך להסביר איך נכנסת המשמעות לכיווני ההסתכלות שלנו על האירועים שמתרחשים סביבנו ואציג דוגמאות של תהליכי חשיבה שקשורים בצורך לראות את הדברים בנקודת מבט של המשמעות בחיינו. יש למה לחכות.

 

נדב ברקאי. אבחון והתאמה לתפקיד

 

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

 

מרצה

 

 

 

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
ארבע דרכים מקוריות להוראה בעידן הטכנולוגי שמי עופר לנגר, דוקטורנט לתקשורת, מרצה במרכזי פסג"ה (פיתוח סגלי הוראה) של משרד החי... טיפים לקידום אתרי מרצים והרצאות ! מרצים, מנחי סדנאות ויועצים רבות שואלים אותי את שאלת מליון הדולר: "איך האתר של המ... הכול צפוי והרשות נתונה שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה ליהדות ולתורת הקבלה, ובעל השגה רוחנית. אינני עוסק ב... משמעות בחיי היומיום מהי משמעות בחיים? בודאי שמעתם על מושג כזה. זוהי באמת שאלה טובה ואני מקווה שגם הת... שפת הגוף כפי שלא הכרתם אין חדש בעובדה ששפת הגוף שלנו משפיעה על אחרים, אך האם שפת הגוף שלנו משפיעה גם על ...