התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

כיצד להתקבל בראיון עבודה?

את מאמרי זה אני מייחד לנושא חשוב שמרבים לשאול אותי עליו: איך בודקים התאמה לתפקיד? למה זה חשוב? האם יש דבר כזה? וכיצד כל זאת תורם להתקבל בראיון עבודה?

אנשים שעברו ראיונות עבודה והיו בשלב הקריטי של חיפוש עבודה תקופה ממושכת יודעים לספר על מגוון רחב של התייחסויות שעלו במהלך ראיון העבודה, במצבים בהם הוחלט לא לקבל אותם לתפקיד שעל פניו נראה היה להם שהוא תפור בדיוק על פי מידותיהם. מצב כזה יוצר אצלנו לא אחת תחושה של אי נוחות רבה, חוסר ביטחון ביכולת שלנו ואכזבה מהמצב בו אנחנו שרויים.

חלק מההתייחסויות שאנחנו שומעים בראיונות עבודה הן: "אין לך מספיק ניסיון", "אתה 'אוברקווליפייד'", "נראה שיש לך יכולת טובה אבל אתה לא מתאים למה שאנחנו מחפשים", "אנחנו מחפשים מישהו ייצוגי". אנחנו שומעים מונחים שונים, אבל המראיינים לא תמיד חושפים בפנינו את מה שהמעסיק באמת חושב. מכאן עולות השאלות: מה המעסיק חושב באמת? מה הוא מחפש? מה הוא רוצה שאין לנו? יכול להיות שהוא מחפש עובד/מנהל עם גמישות והסתגלות גבוהים כדי להתמודד עם מצבים קשים של: עבודה בתנאים פיזיים ירודים, מצבים של חוסר וודאות, יכולת להתמודדות עם פיטורים, עבודה בסביבה של לקוחות קשים?… יכול להיות שהוא מחפש עובד עם קשרים עסקיים כדי להוסיף לקוחות לחברה? יכול להיות שהוא מחפש עובד עם עוצמה גבוהה כדי שהעובד יוכל להתמודד עם תפקידים מרכזיים בארגון?

 

פרופיל-יו. מאגר לחיפוש מרצים, מנחי סדנאות ויועצים

אפשר מדברים אלה להבין שהמעסיק מחפש קשת רחבה מאוד של יכולות ונשאלת השאלה האם אנחנו באמת מכירים את היכולות האישיות שלנו במידה כזו שנוכל לדעת בביטחון שיש לנו בדיוק מה שהמעסיק מחפש גם כשאנחנו מרגישים לא טוב אחרי ראיון עבודה? האם אנחנו ידעים בדיוק מה איכות התקשורת הבין אישית שלנו והיכולת שלנו לספק הסברים במצבים שונים? האם אנחנו יודעים את רמת האמפתיה שלנו ואת היכולת שלנו ליצור קירבה עם צוות העובדים, ההנהלה והלקוחות? מה הרגישות העסקית שלנו? מה איכות העשייה השוטפת שלנו בביצוע מטלות יום יומיות?מה היכולת שלנו לפעול במצבי אי וודאות?

ניסיתי כאן לשפוך מעט  אור על מצבים רגישים אלה. במאמרים הבאים אמשיך להוסיף לכם ידע בתחום זה. כדי לעזור לכם לקבל תמונה על היכולות האישיות השונות שלכם אני מזמין אתכם להצטרף לקבוצה ניסיונית ולמפגש קבוצתי, במהלכו יבוצע אבחון והתאמה לתפקיד. מוזמנים אנשים שרוצים לעבור אבחון ומוכנים לעשות אותו בקבוצה דרך מסך המחשב. 

לכל המעוניינים, הינכם מוזמנים להירשם בקישור הפייסבוק הבא – קישור לקבוצה ניסיונית. מספר המקומות מוגבל, ההרשמה עפ״י "כל הקודם זוכה". תוצאות האבחון ימסרו באופן אישי לכל אחד מהמתנדבים בקבוצה בחינם.

נדב ברקאי

בעבר מאמן תעסוקתי ב- AllJobs

כיום מאמן ויועץ לאבחון תעסוקתי עבור גורמים פרטיים וחברות

פרופיל-יו. מאגר לחיפוש מרצים, מנחי סדנאות ויועצים

 

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

 

מרצה

 

 

 

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
כיצד לקרוא אנשים? היום החלטתי לכתוב באופן קצת שונה מסוג המאמרים שאני כותב בדרך-כלל. מאמר שפונה לא ... לחנך את הנער על-פי דרכו כתוב בספר משלי פרק כב פסוק ו: "חנך לנער על פי דרכו גם כי יזקין לא יסור ממנה." הסוד ... הדרכת מכירות לאנשי המכירות יש תפקיד חשוב ומאתגר מאד – הם נדרשים להציג בפני הלקוח מוצר מסוים,... תורת השכנוע - 5 טיפים לקידום פוסטים בפייסבוק ! כיום כולם כותבים. כותבים כדי לקדם מוצר, כותבים כדי לקדם אתר, כותבים כדי להגדיל א... איך להצחיק נכון בהרצאה? נורמן קאזנס, הסופר והראשון שזיהה את הפוטנציאלי הרפואי בהומור, אמר פעם שאנשים הב...