התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

דיאטה בעזרת יועצת תזונה

סיגל בר-גילמאת סיגל בר-גיל, יועצת תזונה ובריאות

כמה קשה לקבל את ההחלטה לרדת במשקל ובאמת לבצע אותה לאורך זמן? קשה מאוד! שהרי תהליך קבלת ההחלטות במקרה זה הוא כ"כ לא רציונלי. תהליך קבלת החלטות רציונלי מדבר על החלטה -> ביצוע בהתאם לתנאים ולמגבלות -> מביא להצלחה לאורך זמן. לא כך הוא הדבר כשמדובר בירידה במשקל.

אנשים הם מאוד אמוציונלים כשמדובר באוכל שלהם. הם אוהבים את המראה שלו, את הצבעים, את הטקסטורה, את הריח, את הטעם. הכל. לכן, עבור כ"כ הרבה אנשים האוכל הוא טעם החיים. וההרגשה שהם צריכים לוותר עליו - מאוד קשה להם, והופכת את כל התהליך למאוד קשה, לא רציונלי ואפילו רגשי.

תחילת התהליך: אנשים מרגישים בצורך לרדת במשקל, בין אם הוא אמיתי (יש עודף משקל) או מדומה (אין עודף משקל אבל רוצים בכל זאת להיות רזים). אז מתחיל שלב "המחקר המעמיק" בקרב חברים או בני משפחה ש"הצליחו", ושיטוט באינטרנט וקריאה על כל מיני דיאטות כאלו ואחרות. לבסוף מחליטים ללכת על משהו שנראה להם הכי מתאים. אז מתחילים את "הדיאטה": מתחילים לאכול נכון, לעשות ספורט ולהקפיד מה בדיוק נכנס לפה. תוך שבוע שבועיים מגיע חג או יומהולדת או חתונה או סתם יוצאים עם חברים בערב שישי, והכל מתחרבש ולא מצליח. אוכלים משהו שאסור היה, ומרגישים מאוד רע עם זה. מתייאשים. מפסיקים עם הדיאטה. חושבים, "מה לא בסדר איתי"? "למה זה לא מצליח לי"?

עוברת תקופה. שוב הצורך מציק. שוב עושים מחקר מעמיק והפעם שואלים חברים אחרים, בני משפחה אחרים, קולגות בעבודה. אנשים שהצליחו או מכירים אחרים שהצליחו בדיאטות כאלו או אחרות, וכל התהליך חוזר חלילה.

בין אם הצלחתם לרדת במשקל, ובין אם לא, בין אם ירדתם וחזרתם אח"כ למשקלכם המקורי או לא, בכל מקרה, מדובר בתהליך ארוך, מתיש ומייגע. יש בו צורך מתמיד בעזרה וליווי אישי כדי שתהיה הצלחה בהשגת המטרות (וגם ובעיקר כדי שהתהליך לא יהיה כ"כ קשה...).


תפקיד יועצת תזונה ובריאות

כאן נכנסת לתמונה יועצת תזונה ובריאות. אני מראה ללקוחות שלי את התמונה הכוללת, שעוזרת להבין איך להתנהל גם במקרים של ימי הולדת, חגים, יציאות עם חברים או חופשות. שלוקחת בחשבון את כל הגורמים (עבודה, לו"ז, משפחה, תחביבים, ועוד) כשאני יוצרת תפריט עבורך. תפריט ליומיום, תפריט לסופש ותפריט לאירועים מיוחדים. זה בעצם אותו תפריט שמשתנה במעט ממצב למצב. אני עוזרת ללקוחות שלי להיות יותר ספורטיביים ואקטיביים כדרך חיים ולא רק פעם או פעמיים בשבוע (כי חייבים) - ממש מתעמלת איתם, אם יש בכך צורך.

שינוי באורח חיים הוא לא קל. הוא דורש הרבה מאמץ, מחויבות לשינוי ונכונות להסכים לסדרי עדיפויות שונים. תהליך שאורכו וקושיו תלוי רק בכם.

אבל עם ליווי אישי - זה נראה אחרת. יש הרבה יותר סיכוי להצלחה לאורך זמן.


בא לכם? כנסו לפרופיל שלי או פנו אלי למייל:
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
הרצאה על הפאזל של המוטיבציה - הרצאות TED דניאל פינק, אחד מהמרצים הסוחפים ביותר ב- TED בטד מסביר הפאזל של המוטיבציה. אחת הב... מופעי בידור – לצחוק עם שלומי אלגוסי מופעי בידור הומוריסטיים למבוגרים לצחוק עם שלומי אלגוסי בואו לצחוק וליהנות מ... מה גרם למשבר הכלכלי העולמי האחרון? רובנו זוכרים את המשבר הכלכלי העולמי האחרון – הוא התרחש בסך הכל לפני שמונה שנים,... כיצד לעזור לילדים ומבוגרים שמתקשים בריכוז קשיי קשב וריכוז כבר הפכו להיות ביטוי שגור עבור ילדים ועבור מבוגרים, כשיותר ויות... תורת השכנוע בעסקים - עקרון ההדדיות  יום אחד, כשחזרתי מאחת מהרצאותיי, ישבתי דיי עייף ברכב. בעודי יושב ברכב עם החלו...