התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

האם מחשבים יגדלו לנו את האוכל בעתיד?

תזונה בריאה היא נושא לוהט היום. בשנים האחרונות אנחנו מתוודעים ליותר ויותר דרכי חיים המצהירות על עצמן שהן הבריאות ביותר, מטבעונות ועד פליאו, מפירותנות (התבססות על אכילת פירות) ועד לתזונה המכילה הרבה עמילנים. ברשת יש התפוצצות של מידע בתחום, כולל הרבה עדויות וממצאים סותרים, עד שלפעמים קשה להבין כיצד עלינו לשמור על תזונה נכונה. מלבד זאת, יש לזכור שלא בכל מקום בעולם זמינים רכיבי מזון המיטיבים עם הבריאות; ומלבד זאת, החקלאות המודרנית לפעמים מביאה לכך שעד שפרי מיובא מגיע אל מדפי הסופר הקרוב לביתנו, עשויים לחלוף חודשים רבים, מה שגורם לערכיו התזונתיים להתפוגג.   בנקודה האחרונה עוסקת הרצאתו המצוינת של קיילב הארפר (Caleb Harper), מנהל וחוקר ראשי במיזם "חקלאות פתוחה" (Open Agriculture) במעבדת המדיה של אוניברסיטת MIT בארה"ב. לנוחיותכם, אנו מביאים כאן את תקציר ההרצאה, בה תוכלו לצפות במלואה כאן:    

מעבדה דיגיטלית: הדרך להביא תזונה נכונה להמונים

הרפר מספר כיצד טרדה את המנוחה השאלה כיצד ניתן להביא מזון באיכות מצוינת לכל פינה בעולם וכך לפתור את הבעיה שיוצר מיעוט החקלאים בעולם והמגמה הגוברת של ייבוא מזון ממדינות אחרות במקום ייצור מקומי. התשובה היתה בניית מעבדת ניסויים מצוידת בטכנולוגיות ומיכשור חדשניים, בה הרפר וצוותו עושים ניסויים מעניינים על גידולים שונים במטרה להגדיל את התפוקה והאיכות שלהם.   בין היתר, במעבדה יש אפשרות לגדל תותים שיהיו טעימים כמו התותים במקסיקו באמצעות הדמיית אקלים מקסיקני. גידולים שונים מקבלים כתובות IP וניתן לשלוט בכל היבט המשפיע על צמיחתם והתקדמותם, כדוגמת כמויות מים ושמש שהצמח מקבל, מדידת כמויות הנוטריינטים שהוא מכיל ועוד.    

המטרה: לגרום לילדים להתעניין בחקלאות

  הרעיון היתה להפוך את הטכנולוגיה זמינה לאנשים רבים ברחבי העולם, כך שהמשימה הבאה של הרפר וצוותו היתה למצוא דרכים להפוך אותה לזולה ופשוטה יותר – ויתרה מזאת, להפוך אותה לכזו שגם ילדים ובני נוער יכולים לעבוד אתה. באמצעות ניסוי ופיתוח, הרפר וצוותו פיתחו מחשבי מזון אותם ניתן להכניס לבתי ספר. השאיפה היא להגיע למצב בו יש מחשבי מזון אישיים, מרכזי מידע של מזון ושרתי מזון שעובדים על קוד פתוח, ואנשים מתחברים זה לזה כדי לשתף מידע. החזון הוא רישות עולמי של מיליארד החקלאים הבאים כדי להעצים אותם ולהעניק להם מידע – מה שיהפוך את מקצוע החקלאות לנחשק ויקדם תזונה נכונה בעולם כולו.  

סיכום

מדברים רבות היום על אזורים שלמים בעולם שהופכים למדבריות מזון, ירידת הזמינות של מים נקיים במדינות רבות, וסכנות ההתחממות הגלובלית. פרוייקטים כמו זה של קיילב הרפר יכולים להיות המפתח לפיתרון שיתמודד עם הבעיות האלה ויעניק תקווה לתושביו העתידים של העולם – ילדינו הקטנים ואלה שעוד לא נולדו. למענם, מחובתנו לקדם ולפתח פרוייקטים מעין אלה ולתת להם תהודה – הם מה שיכול לעשות את ההבדל בין עולם מורעב וחולה לבין עולם בריא ושופע. לא נותר אלא לקוות שהמיזם של הרפר ומיזמים נוספים בסגנון יתפסו תאוצה וישנו את החקלאות המודרנית – וכך יצילו את העולם ויהפכו את העתיד לטוב ובריא יותר בשביל כולם. 

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
כיצד לגרום לאנשי המכירות בארגון למכור יותר מבין כלל מערכי הפעילות בעסק, אין ספק כי מערך המכירות הוא זה העומד בחוד החנית של ... איך תשלבו הומור בהרצאה שלכם?   "להתחיל בבדיחה" – צמד מילים זה הוא ככל הנראה העצה הקלישאתית ביותר שתופיע ב... טיפים למרצים לעמידה מול קהל - חלק ב בחלקו הראשון של המדריך, "טיפים למרצים לעמידה מול קהל – חלק א", עסקנו בכמה טיפים ש... כיצד לקרוא אנשים? היום החלטתי לכתוב באופן קצת שונה מסוג המאמרים שאני כותב בדרך-כלל. מאמר שפונה לא ... איך לשפר שפת גוף במכירות? כיצד משתמשים בשפת הגוף במכירות? האם קיימת דרך אוניברסאלית להעברת תחושות, ומסרי...