התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

האם ניתן לקרוא אנשים ?

האם ניתן לקרוא אנשים? האם קיים צופן בר-פיענוח שמסייע בהבנת רבדי אישיות עמוקים? האם קריאת שפת גוף היא לא כל הסיפור?

 

פרופיל-יו. מאגר מרצים, מנחי סדנאות ויועצים

 Bill Longstaff, "The Conversation", April 5, 2011 via Flickr, Creative Commons Attribution

החוקרת והמרצה המפורסמת לשפת הגוף, ליליאן גלס, טוענת שישנם 4 סוגי קודים שבאמצעותם נוכל לקרוא אנשים: קוד הדיבור והקוד הקולי (מעובדים שמיעתית במוח); קוד שפת הגוף וקוד הפנים (מעובדים חזותית במוח). למרות שאזורים שונים במוח משמשים לעיבוד המידע המתקבל מארבעת הקודים התקשורתיים, המוח מצליח לאמוד את התגובה שלנו לקודים אלה באופן רגשי. עקב כך, נכללים ומשתלבים ארבעת הקודים לשלם אחד, ויוצרים פרופיל אישיות של הפרט. הבנת האמצעים לקריאת אנשים מסייעים לנו לזהות איתותים שאחרים משדרים.

קוד הדיבור זהו הצופן שמורכב מהמילים שאנשים משתמשים בהן על מנת לדבר. באילו מילים הם משתמשים? מהו הסאב-טקסט של המימד המילולי (משמעות הכוונות האמיתיות שלהם)? מה המסר המילולי מעיד על אופי הדובר? כאן יכללו טכניקות רטוריות של טובי הנואמים ובה בעת דליפות מילוליות של אנשים המוסרים המון מידע מילולי על אופיום ואישיותם הנובע מחוסר המודעות עצמית.

הקוד הקולי – זהו אחד האינדיקטורים החשובים לקריאת אנשים בשל היותו סמוי. הוא מספק אינפורמציה יקרת ערך על הדובר. האם קולו של הדובר גבוה מידי? האם הדובר נשמע בקול קצוב, סטקטו או נפוח? האם הקול נחלש בסופי משפטים? ומה באמת המשמעות של כל זה? ממש כמו שטיפת דם יכולה לספר לרופא רבות אודות מטופל, כך קולו של אדם יכול להעיד על מצבו הנפשי. המרצה והחוקרת ד"ר ליליאן גלס טוענת כי הקול הוא ראי הנפש ועל-ידי סדרת שאלות (בדומה לשאלות לעיל) ניתן להשלים חלק נוסף בפזל האישיותי של האנשים אותם נרצה לקרוא.

קוד שפת הגוף האנטומיה של קוד שפת הגוף מורכבת מהתייחסות דקדקנית לתתי-הנושאים: יציבה, מיצוב הזרועות במרחב, ידיים, סוגי נגיעות, רגליים, סגנונות הליכה, אופן הלבוש ואופני טיפוח והגיינה. פירוק תת-שלבי זה מאפשר בחינה מעמיקה של כל אזור בגוף בנפרד תוך כדי אפיון כל אחד מהמרכיבים והתאמתו לסוגי אישיות שונים.

קוד הפנים – חשוב להבין ראשית שבפניהם של בני האדם ישנם 44 שרירים שמסוגלים לבצע למעלה מ- 7000 הבעות פנים. המרצה והחוקרת ד"ר ליליאן גלס מסייעת בהתמודדות עם מלאכת הקריאה על ידי ניתוק פרטני של אזורים מסוימים והרכבתם בסוף הניתוח לכדי תמונה שלמה אחת. התייחסות לאזורים כגון: עיניים, גבות, קריאת שפתיים, הבעות מתבדלות וצורות שונות של מבני פנים.

אין ספק שעבודתה המרתקת ושופכת אור על היכולת של בני האדם לקרוא ולהבין לעומק רבדים מהותיים מעבר לניתוח פשטני של שפת הגוף. כמרצה לרטוריקה ולשפת גוף, אני מודע לחשיבותה של קריאת שפת הגוף לא רק של הקהלים בפניהם אני מרצה אלא גם של הלקוחות, המנהלים וכן הקולגות עימם אני יוצר קשרים והזדמנויות עסקיות. הבנה מעמיקה של רבדי אישיות שונים בתהליך קריאתם של אנשים אחרים רק מלמדת אותנו שקריאת שפת גוף היא תהליך מתמשך של למידה אינטנסיבית, שכל פעם צומח ומוביל לתובנות חדשות ומרתקות.

עופר לנגר,

מרצה לרטוריקה ולשפת גוף.

פרופיל-יו. מאגר לחיפוש מרצים, מנחי סדנאות ויועצים

 

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

 

מרצה

 

 

 

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
איך תהפכו עצמכם למנהיגים? נלסון מנדלה, דוד בן גוריון, מנחם בגין, בנימין זאב הרצל, ג'ון פ' קנדי, עבור מרביתנו ... זוגיות טובה שמי סרג'יו מוסקוביץ, עוסק בתורת הקבלה שנים רבות ובעל השגה רוחנית. במאמר זה ברצו... הרצאה על תזונה נכונה: הקרניבור שהפך לבאדיבילדר טבעוני מחפשים הרצאה על תזונה נכונה שישנו את החשיבה שלכם? הרצאות תזונה הן תחום צומח. ג'ו... כיצד מנהלים שיתופי פעולה בעולם המורכב בו אנחנו חיים? סוד הפשטות בעולם מורכב עמרי גפן מנכ"ל קבוצת גבים בהרצאה ל-TED  מה יש לנו לחדש בתחום של שיתופי פעולה? ... הדרכת מכירות לאנשי המכירות יש תפקיד חשוב ומאתגר מאד – הם נדרשים להציג בפני הלקוח מוצר מסוים,...