התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

שפת הגוף כפי שלא הכרתם

אין חדש בעובדה ששפת הגוף שלנו משפיעה על אחרים, אך האם שפת הגוף שלנו משפיעה גם על עצמנו? האם שפת גוף מלאכותית מסוגלת לשנות לנו את המחשבה? כיצד הדבר משפיע על היכולת שלנו לעמוד מול קהל?

בהרצאה המעניינת של אמי קודי היא סיפרה על מחקרה שהעלה שכאשר אנשים עומדים בעמדות של כוח או בעמדות של חולשה הדבר משפיע על ההורמונים שלהם. אנשים שעמדו בעמדות של כוח נרשמה עליה של 20% ברמת הטסטוסטרון, לעומת אנשים שעמדו בעמדות של חולשה נרשמה ירידה של 10% ברמת הטסטוסטרון שלהם. וכך נמצא שאנשים שעמדו בעמדות של כוח 86% מהנבדקים נטו להמר, לעומת זאת כאשר אנשים נמצאים בעמדות של חולשה רק 60% מהנבדקים נטו להמר. כלומר עמידה במשך 2 דקות בלבד בתנוחת כוח או חולשה גורמת למוח שלנו להרגיש תקיף, בטוח בעצמו ונינוח או לחוץ ושרוי בתחושה כבויה.

בנוסף, בהרצאה המעניינת סיפרה קודי שהכניסו אנשים למעבדה, ונתנו להם לבצע תנוחות כוח או תנוחות חולשה, אח"כ הכניסו אותם לראיון עבודה מאד מלחיץ במשך 5 דקות, מתוך מודעות שהראיון מצולם ונשפט על ידי שופטים. לאחר-מכן הציגו את ההקלטות לשופטים שלא ידעו מי עמד טרם הראיון באיזו תנוחה, והם העדיפו להעסיק את אותם אנשים שהקרינו שפת גוף עצמתית – הם אלו שגם עמדו במשך 2 דקות טרם הראיון והורגלו לשדר שפת גוף עצמתית.

poptech, Amy Cuddy - PopTech 2011 - Camden Maine USA, October 21, 2011 via Flickr, Creative Commons Attribution

כלומר, שפת הגוף שלנו לא רק שמשפיעה על אחרים, היא משפיעה גם עלינו בצורה בלתי מודעת. האם אנו יכולים לשפר את יכולות העמידה בפני קהל על-ידי עמידה בתנוחה עוצמתית במשך 2 דקות בלבד?

בהרצאה הראשונה שבה עמדתי מול מעל 100 איש הרגשתי צורך עז לנסות האם המחקרים היפים והמרשימים האלו הם גם פרקטיים לשימוש ביומיום. טרם ההרצאה עשיתי שתי פעולות באופן מלאכותי לגמריי. הראשונה, הייתה חיוך מאולץ. במהלך הנסיעה פשוט חייכתי במשך כמה דקות (למי שתהה.... הרכבתי אזנייה כדי לא לגרור מבטים מופתעים). השנייה, הייתה פריסת הכתפיים ואחיזת ההגה בצורה רחבה יותר (דיי דומה לנהיגה לקראת טסט). וזה עבד ? האם בסופו של דבר הצלחתי לשנות את שפת גופי בהרצאה? האם הניסוי השפיע על החוקר? כן, זו הייתה הרצאה מעולה ! שידרתי ביטחון לקהל כאילו נולדתי על הבמה, הרגשתי טבעי והקהל נהנה מכל רגע.

שפת הגוף מדהימה אותנו כל פעם מחדש - היא לא רק משפיעה על קהלינו, אלא היא גם משפיעה על דפוסי החשיבה שלנו ועל התנהגותינו בצורה מדהימה ! חברים, בהצלחה בתרגול.

עופר לנגר.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

פרופיל U. מאגר לחיפוש מרצים, מנחי סדנאות, ויועצים

  

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

מרצה

 

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
עב שמות לפי תורת הקבלה שמי סרג'יו מוסקוביץ, אנוכי מעביר הרצאות וסדנאות אודות תורת הקבלה המקורית, בדרך ... טיפולוגיה - ניהול תקשורת אפקטיבית מערכות יחסים מוצלחות בין אנשים הן הסיבה המרכזית להצלחה או לכישלון בכל ההיבטים ... בדיקה הרצאה מעניינת - טיפים לרגעים שלפניי   לפני כמה שבועות הייתה לי הרצאה מעניינת... כשאני אומר "הרצאה מעניינת" אני מת... הדרכה לקריאה בספר הזוהר שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות ותורת הקבלה, ואני מעוניין לעסוק ...