התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

עמידה בפני קהל - מחסומים

כיצד נשלוט במרחב באמצעות שפת הגוף? אילו "מחסומים" פיזיים אנו לעיתים יוצרים - שלא במודע - ובשוגג פוגעים בסיכויינו לשדר מסרים נכונים עם בני שיחתינו, או חמור מכך, כאשר אנו עומדים בפני קהל? להלן מספר מצבים שכדאי להימנע מהם.

Burson-Marsteller, Burson-Marsteller - Power of Purpose Study 2013, September 2, 2013 via Flickr, Creative Commons Attribution

שילוב ידיים – כשאני אומר "מחסומים" אני מתכוון לכל דבר שנמצא בשטח שעשוי להוריד או להפחית מאיכות המסר אותו אנחנו מעבירים. אז אפשר לשאול, איזה מחסומים כבר יכולים להפריע לנו להעביר את המסר? ואכן יש מחסומים גופניים שאנחנו נוטים להציב בעצמנו ולגרום לקהלים אליהם אנו פונים לסלידה. אני אתן לכם דוגמה טובה שקרתה לי לא מזמן. לפני כמה חודשים הגעתי לחנות בגדים, וחבר שלי שמכר שם שאל אותי: "תגיד לי עופר, אתה הרי מתעסק בכל הנושא של שפת גוף. תקשיב... יש לי בעייה, אני לא מצליח למכור ללקוחות כבר הרבה זמן. אתה יודע למה זה קורה? פעם הייתי אחד המוכרים הטובים ביותר בחנות, ועכשיו כבר לא הולך לי בכלל." עניתי לו: "תראה, לא היה נעים לי להגיד, אבל אם כבר שאלת – אז שים לב שכשאתה המלצת לי על כמה אפשרויות בחנות מסיבה לא ברורה שילבת ידיים. שילוב ידיים בגובה החזה הוא קודם כל מחסום פיזי שאתה מציב בינך לבין הקונים הפוטנציאליים".

כיסוי פנים עם הידיים – דוגמה נוספת היא כיסוי הפנים עם הידיים. כיסוי פנים, ובעיקר אזור הפה נחשב להסתרה של מידע. 

גירוד אף או צוואר – זו גם דוגמה טובה לשקר. שימו לב שכשאנשים נוטים לשקר הם מגרדים באף או בצוואר. בכלל גירוד באף הוא גם דוגמה להסתרת אזור השפתיים. זו גם דרך שתראו הרבה בחקירות משטרתיות מצולמות שחשודים משתמשים בה על מנת הרוויח זמן ולחשוב בינתיים על התשובה שאותה הם כרגע ממציאים.

משחק עם דש הבגד או החגורה – משחק עם דש הבגד, סידור העניבה, מתיחה של הצווארון – אלו הן טכניקות נוספות להרוויח זמן, אבל הן בעיקר גורמות להטיית תשומת הלב מהמסר המילולי. ברגע שאנחנו עומדים בפני קהל או בפני נמען ומשתמשים בכל ההסחות הללו – הוא מוסת מהמסר לכיוון המקום הפיזי בו אנו נוגעים.

תנועות ידיים שחוזרות על עצמן – אלו תנועות קלאסיות שמשדרות חוסר ביטחון. זה משול לגמגום הגוף כבימן לחשש, חדרה או לחץ.

נדנוד – שוב רעש. משהו שגורם לי לחשוב שהדובר לא בטוח בעצמו. נידנוד משדר משהו לא יציב, מישהו שהוא כנראה עצבני. נדנוד היא סוד של דליפה לא-מילולית שהגוף משדר על-ידי תנועה חוזר ונשנת. כאשר איננו בטוחים בעצמנו, הגוף שלנו עשוי לפלוט את הרמיזות הללו בערוץ אחד או בערוץ אחר. 

כאשר אתם נמצאים במהלכים עסקיים חשוב להיזכר בכל הנורות האדומות הללו ולנסות להימנע מהן ככל האפשר. המחסומים הללו הם-הם שעושים את ההבדל בין עסקה או הרצאה מוצלחת לכזו שאינה. בהצלחה !

פרופיל U. מאגר לחיפוש מרצים, מנחי סדנאות, ויועצים

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

מרצה

 

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
האם ניתן לקרוא אנשים ? האם ניתן לקרוא אנשים? האם קיים צופן בר-פיענוח שמסייע בהבנת רבדי אישיות עמוקים? ה... כיצד להתגבר על חרדה בזמן הרצאה לקהל? באחד מקטעי הסטנד אפ המפורסמים ביותר של הבדרן היהודי ג'רי סיינפלד, הוא טוען שגור... קידום עסקים בפייסבוק בחינם - כתבה שנייה בסדרה שמי עופר לנגר, מרצה לתורת השכנוע ומייסד המאגר הרב-תחומי הישראל של מרצים, מנחי ס... לצפות לבלתי צפוי ! כלים למרצים, מנחי סדנאות ונואמים כחלק מעבודתי כמרצה בנושאי תורת השכנוע, שפת גוף ועמידה בפני קהל, לא אחת אני שומע... להבין את קול הדיבור האם אישיותינו משתקפת בקולנו? האם סגנונות של דיבור מאפשרים לנו לחזות התנהגויות ...