התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

איך תהפכו עצמכם למנהיגים?

נלסון מנדלה, דוד בן גוריון, מנחם בגין, בנימין זאב הרצל, ג'ון פ' קנדי, עבור מרביתנו שמות אלה ודומים להם הם האסוציאציה הראשונית בהקשר לתואר "מנהיג", מדינאים, הוגי דעות, אנשים אשר הובילו מיליוני אנשים לכדי פעולה, השפיעו על חייהם של מיליונים וככלל הותירו חותם בהיסטוריה האנושית. האם אמנם תואר זה ראוי להינתן רק לאותם מעטים, שבחייהם הגביהו הרבה מעבר לחיינו שלנו, בני האדם הרגילים? על פי דרו דאדלי, איש חינוך קנדי העוסק מזה שנים בחקר ופיתוח מנהיגות, התשובה לשאלה הזו היא לאו מוחלט.
 
 
 
בהרצאה אותה העניק דאדלי במסגרת אתר TED - פרויקט בינלאומי נודע בו מרצים מציגים הרצאות מרתקות בתחומים שונים - תחת הכותרת "מנהיגות של יומיום" הוא פורש את משנתו כי עלינו לשנות את האופן בו אנחנו תופסים את המילה "מנהיג" ולהרחיב את משמעותה מעבר לאותו מעגל מצומצם של גדולי אומה אל הציבור הרחב. מנהיג, כך על פי דאדלי, אינו רק מורה דרך רוחני נודע או פוליטיקאי מצליח, מנהיגות יכולה לבוא לידי ביטוי בחיי היומיום של כולנו, אם כמושפעים ממעשיו או דברים של אדם כמוני כמוך, או מן העבר השני, כאדם מן השורה אשר מעשיו או דבריו הניבו שינוי משמעותי בחייו של אדם אחר. 
 
 
 
על מנת להדגים את טענותיו מגולל דאדלי בהרצאה סיפור קטן מחייו האישיים, בו בסיום לימודיו באוניברסיטה ניגשה אליו אחת הסטודנטיות האחרות וסיפרה לו כיצד ביומה הראשונה באוניברסיטה, רגע לפני שהפחד והחרדה מן השינוי הגדול הביא אותה לפרוש מן הלימודים, מחווה אנושית חביבה ומשעשעת מצידו בתור לעמדת ההרשמה העניקה לה את האומץ לא לוותר (ובמהלך מקביל גם הכירה בינה ובין בעליה לעתיד). כך, מעיד דאדלי, על אף שהוא עצמו לא זוכר כלל את האירוע המדובר, פעולה יומיומית למדי מצידו (ולא נאמר – נאום היסטורי בעל השפעה בינלאומית) הוליד שינוי דרמטי לטובה בחייו של אדם אחר.
 
 
 
כל עוד נמשיך לראות במנהיגות תואר "גדול מהחיים" המתאים לאנשים שמשנים את העולם ולא לנו- האנשים הפשוטים, כך נמשיך שלא לצפות מעצמנו ומהאנשים הסובבים אותנו לגלות מנהיגות כזו בחיי היומיום. על מנת לשנות זאת טוען דאדלי, עלינו להכיר בכוח האמיתי שיש לנו להביא לשינוי בחיי האנשים הסובבים אותנו, להכיר בכוח זה, לממש אותו ולהעניק הכרה לאלו המחוללים שינוי בחיינו שלנו. עלינו להגדיר מחדש מנהיגות, לא עוד כתואר המתאים לבני אדם בעלי כוח, השפעה גדולה או משאבים יוצאי דופן, אלא כסך הרגעים מחוללי השינוי שיזמנו בחייהם של הסובבים אותנו, וכיכולת שלנו לזהות כאשר רגע כזה מתרחש בחיינו שלנו ולהכיר תודה למי שסייע לנו בכך.
 
 
 
להרצאה המלאה:

 

 

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
הדרכה לקריאה בספר הזוהר שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות ותורת הקבלה, ואני מעוניין לעסוק ... הוכחה חברתית: איך לשכנע בהרצאות? מה הקשר בין מגבות לתורת השכנוע? מה בין קוסמטיקה ליכולת שלנו להעביר מסרים שכנוע... הקמת צבא וקיום מדיניות חוץ עצמאית זהירות! הפלסטינים מחביאים שני שפנים – הקמת צבא וקיום מדיניות חוץ עצמאית משה אל... תורת הקבלה למתחילים שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות בעל השגה רוחנית, מלמד ומרצה בנושא תורת הקבל... תמהיל שיווקי למרצים בגוגל+ אין ספק שהתכונה הטובה ביותר של מרצים היא היכולת שלהם לעמוד מול קהל, לרתק את מאזי...