התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

הרצאה מעניינת - טיפים לרגעים שלפניי

עופר לנגר, מרצה לתורת השכנוע
 
לפני כמה שבועות הייתה לי הרצאה מעניינת... כשאני אומר "הרצאה מעניינת" אני מתכוון דווקא למקרים שקרו במהלכה, והייתי חייב לשתף אתכם בכמה תובנות. ההרצאה הייתה בפניי מורים בגילאי 50+ בנושא של תורת השכנוע, רטוריקה ושפת הגוף. על פניו, אתם וודאי חושבים, מה לקבוצת מורים גימלאים ולנושא של תורת השכנוע או שפת הגוף? אבל אני עשיתי שיעורי בית, ובתחילת ההרצאה סיפרתי את הבדיחה הבאה:
 
רופא יצא לטייל בבוקר וראה זקנה יושבת על ספסל ומעשנת.
הוא ניגש אליה ואמר לה: "לפי שפת גופך, אי אפשר שלא לראות עד כמה את מאושרת, מהו סודך?"
הזקנה ענתה לו: אני מורה. אני הולכת לישון ב-4 בבוקר אחרי שתכננתי את מערכי השיעורים של אותו היום, ממשיכה ליום עמוס, מורט עצבים ומלא מתחים, בין שיעור לשיעור אני מקפידה לשנן בעל-פה את חוזר מנכ"ל משרד החינוך, אם זה לא מספיק אחר-הצהריים אני בודקת מבחנים ולקראת שינה אני מקנחת בספר טוב על שיטות חדשות להוראה בבתי-ספר.
נוכח כל זה הרופא לא יכול שלא להתפעל ואומר: וואו ! מדהים, אני מוכרח לשאול בת כמה את?
אז המורה עונה: 34 !
 
הרצאה-מעניינת-עופר-לנגר
 
עופר לנגר, הרצאה בנושא תורת השכנוע במוזיאון ישראל בירושלים
 
המורים התגלגלו מצחוק. כביכול, זרקתי את הבדיחה כבדרך אגב, אומנם הבדיחה ומשפטי החיבור נתפרו למידות של הקהל שמילא את האולם. כמו-כן, במעברונים בין נושא לנושא השתדלתי גם לזרוק הערות ביידיש, זאת כמובן לאחר ברור מעמיק של מאפייני הקהל. הסתירה בין גילי הצעיר לבין משפטי סבתי הפולנייה שיצאו מפי הם-הם שעשו את הרגע למשעשע. למען האמת, זה לא שאני קומיקאי מלידה ובוודאי שיש קומיקאים טובים ממני, אך יש כאן כמה אלמנטים שהייתי ממליץ לכם לקחת אתכם להרצאה הבאה כדי ליצור הרצאה מעניינת ומטובלת בטוב טעם.
 
המרכיב הראשון, הוא הכנה. יש מספר שאלות שכדאי להכין לפני כל הרצאה שיסייעו לכם להבין את מאפייני קהל היעד ולתפור עבורו את תוכן ההרצאה שלכם. בדיוק כמו שחייט מכין חליפה למידות המדויקות של הלקוח שלו. שאלות כמו: מהו גילם הממוצע של הנוכחים? האם יש מאפיין או תכונה בולטת שמשותפת לכולם? באיזו מסגרת הוזמנתם להרצות? מה ההקשר הכללי של האירוע? המרכיב השני, לנסות להתאים את ההרצאה לזמן שבו היא מתרחשת. כאן שאלה שתוכלו לשאול את עצמכם היא: האם מועד ההרצאה שלכם מאפשר לקשר אותה לנושא אקטואלי שיכול להוות נקודת השקה נוספת בינכם לבין הקהל? מרכיב שלישי, מתקשר לתכונות או לאופי שלכם. גם בהרצאות הרציניות וכבדות המשקל ביותר מרצים נהנים לשבור את הקרח עם אנקדוטה או בדיחה-עצמית; הכוונה כאן למשהו משעשע שאתם יכולים לספר על עצמכם. זו טכניקה נהדרת לשבירת המרחק בין המרצה לבין הקהל. 
 
כמובן, מרכיבים אלו אינם בגדר נוסחה מדעית. הם מסופרים מנקודת המבט האישית והסובייקטיבית שלי. אלו תובנות ואבני דרך שאני חולק עמכם בתקווה שאלו יתרמו גם עבורכם. 
 
 
עופר לנגר, מרצה לתורת השכנוע.
מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

מרצה

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
מציאות חדשה - על חכמת עולם הקבלה שמי סרג'יו מוסקוביץ , מרצה לתורת הקבלה שנים רבות, לאור שינוי המציאות הישנה למ... שיעורי קבלה: מדוע ללמוד קבלה? שמי סרג'יו מוסקוביץ, בעל השגה רוחנית, מרצה לתורת הקבלה ומהמרצים הנאמנים של מאג... איך לשפר שפת גוף במכירות? כיצד משתמשים בשפת הגוף במכירות? האם קיימת דרך אוניברסאלית להעברת תחושות, ומסרי... טיפולוגיה - ניהול תקשורת אפקטיבית מערכות יחסים מוצלחות בין אנשים הן הסיבה המרכזית להצלחה או לכישלון בכל ההיבטים ... שימוש בקפיטליזם לצמצום פערים בחברה – האמנם? הכלכלה השולטת בעולם היום, ומנווטת הרבה מפעולותינו מבלי שבכלל נחשוב על כך באופן ...