התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

סדנת צחוק

עופר לנגר, מרצה לתורת השכנועכחלק מהחיבור שלי לשטח בכל הנוגע לסוגי הרצאות וסדנאות במגוון תחומים, השתתפתי לא מזמן בסדנה שעוסקת בשיפור השיווק והפרסום של מרצים, מנחי סדנאות ויועצים. אני תמיד אוהב לחפש מרצים ומנחי סדנאות חדשים שיתבלו את הידע שלי ויתרמו להתפתחות המקצועית שלי. בסוף הסדנה לכל אחד מהמשתתפים, הייתה ההזדמנות להציע סיום מקורי משלו - שם נחשפתי לראשונה לתחום סדנאות הצחוק. סדנת צחוק היא דבר מאד פלואידי, אין בדיוק הגדרה ברורה למה זה סדנת צחוק. זו הפעם הראשונה, אגב, שלחקתי חלק בפעילות משעשעת של "לצחוק כדי לשחרר". עמדנו כל המרצים ומנחי הסדנאות השונים, זרים זה לזה אך קרובים זה לזה בשל החוויה המשותפת וההזויה במקצת. המנחה הסבירה לנו שבסנת צחוק המטרה היא לשחרר, לצחוק כאילו אין מחר !
 
 

סדנת צחוק - על הסוגים השונים

כפי שציינתי, סדנאות צחוק הן דבר מאד גמיש, משתנה ולא אחיד. ייתכן שאפילו בעת כתיבת שורות אלו, מישהו ממציא אותן מחדש. זה הכייף בכל הסיפור. רק כדי לסבר את האוזן, אתייחס לכמה סוגי סדנאות צחוק שקיימות. הסוג הראשון, הוא סדנאות צחוק שמטרתן להדגיש את ההבטים הבריאותיים, והרווח הנפשי עבור המשתתפים. סדנאות מן הסוג הזה, מאד משחררות כי הן מציעות מפלט מחיי היומיום האפרוריים. הסוג השני, סדנאות יוגה צחוק, אין ספק שהמימד הטרפויטי הוא היבט חשוב שבהם. הקונספט של מפגשי צחוק במפגשים קבוצתיים נהגה לראשונה על ידי ד"ר קטריה מדן, רופא מערבי קונבנציונאלי, יליד הודו, אשר חי במומביי. במהלך שנות עבודתו כרופא, חקר מדן את הרפואה המשלימה מתוך אמונה שלשתי המערכות הטיפוליות הקונבנציונאלית והמשלימה יש ערך רב בריפוי ובמניעת מחלות. הסוג השלישי, הוא מפגשי צחוק, כמעין הרצאות שלאורכן פעילויות רבות ומשעשעות. אחד ממנחי הסדנאות הפופולאריים ביותר הוא שלומי אלגוסי, הליצן הרפואי הראשון בישראל (קישור לפרופיל של שלומי אלגוסי). המפגשים הללו כוללים חוויות מעוררות חושים, שכל כולם צחוק ובידור לכל הגילאים. יש כאמור סוגים שונים נוספים ומעוררי השראה. 
עופר לנגר.
מייסד המאגר הרב-תחומי הישראלי של מרצים, מנחי סדנאות ויועצים.


מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידורמרצה

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
מה גרם למשבר הכלכלי העולמי האחרון? רובנו זוכרים את המשבר הכלכלי העולמי האחרון – הוא התרחש בסך הכל לפני שמונה שנים,... מדיד לשקט נפשי איך מרצים טוב יותר באמצעות הקול? ג'וליאן טרז'ר מנסה להבין מדוע יש מרצים מעולים שפשוט נרצה להקשיב להם? טרז'ר ... שימוש בקפיטליזם לצמצום פערים בחברה – האמנם? הכלכלה השולטת בעולם היום, ומנווטת הרבה מפעולותינו מבלי שבכלל נחשוב על כך באופן ... סוד ההצלחה במכירות סוד גלוי וידוע הוא שאנשים הם אלו המוכרים לאנשים. אם האדם שמולך "ימכור את עצמו" גד...