התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

מה משמעות הנפש לפי הקבלה?

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה

שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות ומלמד את תורת הקבלה המקורית אשר מעבר למיתוסים המבלבלים אותנו בהקשר למה היא תורת הקבלה באמת. אנוכי בעל השגה רוחנית, ומעוניין אני לנסות להסביר מה היא הנפש באמת.

הנפש היא חלק אלוקא מלמעלה. האמור נשמע דמיוני אך יש להבין מה נחשב מלמעלה או אלוקא. הרי אין מרחק במרחב הרוחני כמו שאין זמן, אחרת זה לא נחשב רוחני כי ברוח אין זמן תנועה ומקום מפני שהרוח היא נצחית. לכן למעלה הכוונה לזך יותר. ככול שהזכות גבוהה יותר כך הנפש גבוהה יותר. והשאלה היא מה היא נפש? ככתוב:"שמרו על הנפש."

נפש היא רצון שונה מהרצונות הגופניים שלנו בכך שהיא מעוניינת לחזור לרצון הכללי של הטבע העליון. הטבע העליון הוא הרצון להטיב לטובים ולרעים כי אין בו אהבה עצמית אלא רק אהבה גלובלית חובקת כול.ככתוב: "אל אחד ושמו אחד." הכוונה: אהבה אחת שלמה החיה בהרמוניה. הנפש היא חלק מאותה אהבה זכה ונקיה מאהבה עצמית (אגואיזם) והיא אלטרואיסטית.הסיבה שהיא לא מובנת היא מפני שהיא מוסתרת מהאדם כדי לתת לרצונות הגשמיים גופניים של אהבה עצמית להתפתח עד שהאגו יבין מעצמו שהוא הגורם לכאוס מסביב לעולם ויבין שחייב להשתנות אחרת ימית את עצמו ואת משפחתו וחבריו (הסביבה).

הנפש לפי תורת הקבלההנפש היא רמת הזכות הראשונה של הרצון המוסתר בנו כחלק עליון (זך) מתוך החלקים הנקראים: נפש, רוח, נשמה, חיה ויחידה. חלקים אלו בשלמותם נקראים נשמת האדם. (אדם, קרי אדמה לעליון). לכן האדם ששואף להעיר את החלק המוסתר – הנקרא נפש –מתחיל להבין את המציאות האמתית – מעבר למציאות השקרית – שמעבירים לנו הרצונות העבים, הגופניים-גשמיים כדי לתת לנו ללכת שולל אחר האגו הנקרא מלך זקן וכסיל.

האגו נקרא מלך מפני שהוא מולך על האדם וכסיל כי הוא עושה זאת בטיפשות. במידה והאדם מתחיל לפתח את הרצון המוסתר, הנקרא נפש – רק אז מתחיל לאזן את מערכת הרצונות הרוחניים שמבאים בהכרח גם לאיזון ברצונות הגופניים. איזון ברצונות הגופניים מביאים לבריאות טובה ושלווה נפשית. כי הסיבה למחלות ולבעיות נפשיות היא חוסר האיזון של הרצונות והניגוד לחוקי הטבע הגלובליים. התפתחות הנפש והתעוררות מהשינה שהאדם נמצא בא כל חייו באה על-ידי לימוד תורת הקבלה היא-היא הסוד והשעון המעורר. החכמה היא כיצד מעירים את הרצון החבוי שיכול לשנות את כל סדר ההתפתחות? במקום להתפתח על ידי מכבש ההתפתחות נתפתח על ידי האור (אור-שפע). וכך נראים חיים בריאים ומאוזנים עד כדי שמבינים לבד שהיינו בחלום רע ועכשיו מתעוררים לטוב.

 
סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות וקבלה(052-707-6522)
פרופיל-יו. המאגר הרב-תחומי הישראלי של מרצים, מנחי סדנאות ויועצים.

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידורמרצה

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
איך לשפר שפת גוף במכירות? כיצד משתמשים בשפת הגוף במכירות? האם קיימת דרך אוניברסאלית להעברת תחושות, ומסרי... ארבע דרכים מקוריות להוראה בעידן הטכנולוגי שמי עופר לנגר, דוקטורנט לתקשורת, מרצה במרכזי פסג"ה (פיתוח סגלי הוראה) של משרד החי... מה הכוח הנסתר של החיוך איזו השפעה יש לחיוך? על פניו מדובר בהבעת פנים פשוטה למדי, ביטוי פיזי ישיר לרגש ש... דוגמאות לשת"פ בתחום המו"פ הצבאי בין ארה"ב לישראל ומבט חטוף על התעשיות הביטחוניות האמריקאיות מאז סוף המאה ה19 ובעיקר מאז ראשית המאה ה20, ארה"ב נחשבת לחברה תעשייתית. מאמצע שנות ... למה כדאי לעבוד עם חברת סליקה?