התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

כיצד נראים חייו של מקובל?

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה
שמי סרג'יו מוסקוביץ, בעל השגה רוחנית, עוסק בתורת הקבלה שנים רבות. מעביר הרצאות וחוגים ברמה גבוהה בנושא תורת הקבלה. במאמר זה ברצוני לתת כבוד למקובלים הגדולים שחיו בעבר וכתבו עבורנו את תורת הקבלה כדי להעניק לנו את התקווה האמתית לחיים טובים. חייהם של המקובלים היו בעלי מהמורות רבות והתנגשויות רבות עם הרבנים בתקופתם. במאמר זה אציע פנים אחרות לסיפורים.

 

מקובל ניתפס בעיני המאמין הפשוט כרב גדול זקן עם זקן וכיפה גדולה, כמחלק ברכות וקמעות ונעים הליכות כמעין קדוש. האמת שונה במקצת: המקובלים היו מנודים על ידי הרבנים בחייהם, כמו הרמח''ל ובעל הסולם ונחמן מברסלב. בהיותם מדברים בגבהות מעל לאמונה הפשוטה ומעל למנהגים וסיפורי ההיסטוריה, נתפסו המקובלים בעיני הרבנים כמטורפים או משוגעים ורק שנים לאחר מותם נהפכו לקדושים כי כבר לא היוו איום על השליטה והכבוד של הרבנים.

 

המקובלים היו מתבודדים וחסרי מנוחה וכעס על חוסר הרצון של העם לעלות מדרגות בסולם הרוחניות והעדיפו להישאר בדרגת הרב אמר. חייהם של המקובלים היו חיים קשים ללא כבוד או הערכה לגדולתם הרוחנית עקב חוסר אהדת המאמינים הפשוטים שהלכו אחר הרב אמר; והרבנים לא היו מעוניינים להפסיד את השליטה על המאמינים וקבלת כבוד וממון וחיו כאלוקים על אף שהיו רחוקים מאלוקים כמזרח ממערב.

 

חייו של מקובל

 

כתבו המקובלים במאמריהם על הסלידה מהרבנים חסרי ההשגה הרוחנית, שהוליכו את המאמינים בהבלי סיפורים הסטוריים או במנהגים שאין בהם רוחניות אמתית אבל יש בהם כבוד ושליטה. מקובל אמיתי לא מחלק קמעות או מברך בני אדם. תפקידו של המקובל הוא ללמד את תורת הקבלה שהיא הדרך להשוות צורה לבורא ככתוב: "בצלמו בצלם אלוקים". הכתוב מלמד שאנו לפני השבירה היינו חלק מאלוקים בצלמו, משמע בתכונותיו כטוב ומטיב לטובים ולרעים. ואנחנו כפי הרואות עינינו, לא טובים לא לרעים ולא לטובים, ראו מה קורה בעולם. עקב השבירה נפרדנו מאלוקים – הכוונה מתכונותיו כטוב ומיטיב – ונהפכנו לרעים. הכוונה לאגואיסטים בעלי אגו נפוח. ועכשיו אלינו לחזור לתכונותיו של הבורא, בדרך של משיכת אורות מקיפים שאותם ניתן למשוך רק בלימוד תורת הקבלה. ככתוב: "יגעת מצאת". אין דרך קלה כמו קמעות או ברכות וכו'. חובה לתת יגיעה בדרך הנכונה על ידי הדרכת מקובל אמיתי כדי להרגיש את הבורא בתוכנו בעודנו חיים בעולם הזה בגוף הפיזי, ולא כנהוג לחשוב שרק לאחר מותו של הגוף הפיזי נגיע לעולם הבא. כי את העולם הבא חייבים להשיג בעדנו חיים כאן בגוף הפיזי שלשם כך הוא בכלל ניתן לנו מבראשית, כחמור שיוביל אותנו בדרך. לאחר המוות, אם לא הכנו כלי רוחני אמיתי, אנחנו מתגלגלים שוב ועוד פעם עוברים הדרך בייסורים ובעיות עד לתיקון המתבקש מבראשית לשוות צורה לעליון וכך נהיה חלק ממנו.

 

סיפורי היסטוריה ומנהגים וקמעות וברכות לא יוצרים שינוי בתכונותינו לכן כותב האר''י הקדוש שאדם המדבר תורה ללא ידיעת הסוד מעליב את התורה ואת הבורא כי אז יגידו אומות העולם: "מה תורתכם מתורתנו גם לנו יש סיפורים ומנהגים?". סודות הבריאה ניתנו רק לעם ישראל והם כתובים בתורת הקבלה וכשמה כן-היא: לדעת לקבל את אור הבורא (השפע) בעודנו בחיים חיי רגילוּת בעולם הזה.
 
סרג'יו מוסקוביץ
מרצה ומלמד את תורת הקבלה המקורית
0527076522


מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידורמרצה

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
מהי "חשיבה של גדילה"? הרצאה של קרול דוואק   קרול דוואק, הינה מהמרצים המובילים של הרצאות TED. בהרצאה מספרת קרול על "הכו... כיצד לגרום לאנשי המכירות בארגון למכור יותר מבין כלל מערכי הפעילות בעסק, אין ספק כי מערך המכירות הוא זה העומד בחוד החנית של ... זוגיות טובה שמי סרג'יו מוסקוביץ, עוסק בתורת הקבלה שנים רבות ובעל השגה רוחנית. במאמר זה ברצו... שלושה טיפים להעצמת מרצים     היום, הרצאתי בפני קבוצה מדהימה של מורים במרכז פסג"ה בבת ים, ואני רוצה ל... להרגיש ולא לדעת שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות וסדנאות אודות חכמת הקבלה, ובעל השגה רוחנית. ...