התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

משה רבנו דרך עיני הקבלה

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה
שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות וסדנאות על תורת הקבלה המקורית, ובעל השגה רוחנית. ברצוני להעביר מסר באשר לשמו משה, איש ענו ומורה נפלא.
 
 
הנה ציתות מספר מתן תורה שכתב המקובל יהודה לייב אשלג (בעל הסולם): "והאיש משה ענו מכל אדם אשר על פני האדמה". מצד אחד אומר הזה''ק (הזוהר הקדוש) שזכה משה לרום המעלות האפשרי, דרך השגת האלוקות שאליה יכול לשאוף בן אנוש, ומצד שני היה הענו ביותר מכל האנושות כולה; זאת היות שהרגיש את הרע שבו בעוצמה הגדולה ביותר מכל בני האנוש. "ולפי היהדות אדם קטן הוא אדם שמרגיש את הרע שבו הוא קטן. וממילא אינו מסוגל לכלום, לא לתיקון מפני שאין אדם מתקן את מה שאין בו." פרוש: משה היה ענו ובה בעת הגדול מכולם בהשגת האלוקות מפני שרק אדם שמרגיש שהוא היסוד לרע עקב האהבה העצמית שבו (אגואיזם) המביאה לחוסר אחדות בעולם יכול לבקש את תיקונו.

 

לכן משה זכה לדרגה כה גבוהה, כי ידי שהוא רע (הכרת הרע). לעומת זאת, אומר הזוהר הקדוש שאדם החושב שהוא רע קצת או בכלל לא לעולם לא יבקש תיקון כי אין אדם מבקש את מה שאין לו. אם אדם חושב שהוא טוב אז מדוע שיבקש בכלל תיקון?! ומפאת זאת נחשב ביהדות כקטן ללא תקנה; ואין לאדם כזה האפשרות להגיע להשגה רוחנית בכלל. רק אדם כמשה שהבין וידע שהוא רע יכל לבקש את תיקונו ולעלות לרום המעלות. הרי כתוב: "מי הוא הגיבור הכובש את יצרו." לא כתוב הגיבור שניצח במלחמות אלא גיבור הוא זה הכובש את יצרו – את יצר הרע. ואיך? כי הבין שיצר הרע הוא האויב שיש לשנות לו את הכוונות מאהבה עצמית לאהבת הזולת.

 

משה רבנו

 

כך שככול שאדם מודע לרע שבו ולא אומר: "אני טוב, עוזר לשכן וכו''. אלא מבין שגם העזרה לשכן באה מתוך אינטרס אישי לעתיד, או אדם התורם צדקה ומרגיש טוב כמו צדיק או מחכה לתמורת הבורא. אלא שהגיבור הוא האדם שמבין שכל האמור בא מאהבה עצמית להרגשה טובה אינטרסנטית – רק אז יכול להתחיל להבין את האמת שבמציאות. הסיבה לגדלות משה רבנו הייתה ההבנה שלו שאם הוא רוצה להשוות צורה לעליון חייב להבין כיצד מבקשים את התיקון הנכון ולהזמין אורות מקיפים כדי לתת כוונות נכונות לרצונות שהתפתחו בו.

 

כתוב בזוהר, שאין דור שאין בו כמו אברהם יצחק ויעקב וניתן להוסיף את משה הענו, כי בכל דור יורדות כמה נשמות גבוהות של אבותינו כדי לעזור לנו הפשוטים לצאת מהאגו שלנו ולהבין שנולדנו רעים בעלי אהבה עצמית, ושנאת הזולת, ולעזור לנו לשנות טבענו הרע לאהבת הזולת. משה הוא הדוגמה הטובה ביותר לכך.

 

סרג'יו מוסקוביץ
מרצה ומלמד את תורת הקבלה המקורית
0527076522


מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידורמרצה

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
תכנון אסטרטגייה לקידום אתרי מרצים מנחי סדנאות ויועצים שלום לכל המרצים, מנחי הסדנאות והיועצים באתר. אני נתקל בהרבה מרצים שבונים אתר... קריאת שמע – סוד הכוונות   מובטח לכל בן בישראל המתמיד בקריאת תפילה זאת במיטה לפני עצימת עיניים לשינה... מה משמעות הנפש לפי הקבלה? שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות ומלמד את תורת הקבלה המקורית אשר מעבר למית... אישה - מתוך הרצאה על תורת הקבלה שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות על תורת הקבלה ובעל השגה רוחנית. אנוכי מרצה ומ... כיצד לעזור לילדים ומבוגרים שמתקשים בריכוז קשיי קשב וריכוז כבר הפכו להיות ביטוי שגור עבור ילדים ועבור מבוגרים, כשיותר ויות...