התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

עב שמות לפי תורת הקבלה

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלהשמי סרג'יו מוסקוביץ, אנוכי מעביר הרצאות וסדנאות אודות תורת הקבלה המקורית, בדרך האמת, ברצוני לגלות במאמר זה את האמת על השימוש בטבלת עב השמות בדרך המקור והכוונה של המקובלים בשמות הללו ובצרופים שמובילים לדלתות נסתרות בממד הרוחני.
 
עב השמות הם שמותיו של מחשבת הבריאה (הבורא). נכון שיש מכונים ואנשי קבלה שמשתמשים בשמות הללו כגורם לשינוי בחיים הגשמיים – כמו לאהבה בין גבר לאישה או לפרנסה ולבריאות וכו'. האמת פחות מלהיבה את המחפשים ריגושים זמניים של ממד החומר בעזרת קוסמות. עב השמות נועדו לעזור לאדם לצאת משעבוד מצרים. פרוש: לצאת מעבדות החומר והאגו ושלוחותיו כמו אהבה עצמית שמובילה לכאוסהולך וגדל בעולם ולאדם כפרט.
 

עב שמות

 

האגואיזם, שורש הרע, הנקרא על-ידי המקובלים בשמות רבים כמו עמלק המצרים יוונים ועוד; האגו המלך הזקן הכסיל הוא פרעה; האגו גם נקרא בשמות רבים כמו עשו פרעה והמן ועוד. האמת היא שלא ניתן להתגבר על יצר הרע (האגו ושלוחותיו) בכוחות עצמנו בלבד. אמנם, חשוב במלחמה זו הוא הרצון. כי מי שבאמת רוצה בתוך תוכו לנצח את האגו שלו לאחר שמבין שהוא מוליך אותו שולל. מזמין את הכח שברא את האגו (הבורא), ככתוב: "אין עוד מלבדו" ששולח כח הנקרא משה. והכח שבא (משה) מוציא את האדם מעבדות מצרים ופרעה )מעבדות החומר או האהבה עצמית), ומעביר אותו לממד מעל לחומר (מדבר סיני). לאחר מעבר (עברי) מחסום ההסתרה של העליון, המכונה ים סוף. פרוש: לאחר ההבנה שהאגו מוביל לרע ואנו עבדים שלו, אנחנו צועקים: "מה עשינו?" המקובלים שהבינו מה קשה הדרך לצאת מעבדות האגו העניקו לנו כלים רבים כדי לעזור לנו ביגיעה ובעמל כדי לצאת מעבדות מצרים (עבדות לחומר – אגואיזם); כלים כמו: עב השמות,מב השמות, ספר הזוהר וכתבי המקובלים.
 
יש ללמוד בהדרכת מקובל (בעל השגה רוחנית) כדי לא ללכת שולל אחר דימויים וסיפורים גשמיים שרק מסמלים את האמת אבל כאשר בפועל הם ריקים מאמת. לצערי, רוב הבריות תקועות בסמלים ולא מגיעים לאמת. עב השמות לא קשור לחיי העולם הזה, לא בתחום האהבה או הבריאות או הפרנסה. חשוב להבין כי טבלת עב השמות כמו טבלת מב השמות מיועדים להוציא אותנו מעבדות האגו והאהבה העצמית שלנו לאהבת הזולת. הסוד הוא שהטוב והשפע לא נמצאים באדם הפרטי אלא בחיבור לזולת בממד מעל לחומר, פרוש: אין הכוונה בחיבור לזולת בממד הגוף הפיזי לא בממון ולא ברגש בשר ודם אלא בממד רוחני בלבד. כך שניתן להתחבר לקבוצת חברים ללא מפגש וגם ללא ידיעתם. חיבור גשמי בשר ודם הוא חיבור אגואיסטי בעל אינטרס שהאגו משתתף בו לכן לא מחבר לטוב . לפיכך, ניתן לגלות בתוכנו רצון זך מיוחד ונסתר מאתנו, שדרכו מתחברים לזולת באהבה ללא קשר גופני. כך שלא צריך לרוץ לשכן או לשבת לדבר עם הבריות על בעיות היום, כי את החיבור ניתן לקיים לבד או בקבוצה שפועלת להשגת אותה מטרה; ואין צורך בשכן כי אהבת הזולת היא רוחנית ולא גשמית.
 
אהבת הזולת אינה קשורה לחמשת החושים הגשמיים אלא החיבור הוא בחוש השישי, שאותו מגלים על-ידי לימוד תורת הקבלה המקורית העתיקה. החוש השישי הוא חוש נסתר בתוכנו אשר ניתן לגלותו בלימוד תורת הקבלה. היא-היא זו שמגלה לנו את הטוב והשפע באמת, כך שלא נלך שולל אחר מילים והבטחות ללא ידע ובסיס! עב השמות הם שמותיו של הבורא שמזמינות – בלימוד נכון – את כח הבריאה לעזור לנו לגלות את הרגשות הגבוהים ביותר מעל לחומר. כך שאנו הופכים מנשלטים לשולטים ככתוב במטרת הבריאה: "ליהנות לנבראיו".

בברכה

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות וקבלה 0527076522
פרופיל-יו. המאגר הרב-תחומי הישראלי של מרצים, מנחי סדנאות ויועצים.

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידורמרצה

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
הוכחה חברתית: איך לשכנע בהרצאות? מה הקשר בין מגבות לתורת השכנוע? מה בין קוסמטיקה ליכולת שלנו להעביר מסרים שכנוע... על קבלה ועל יחד שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לתורת הקבלה והיהדות. מאמר זה יעסוק בתעצומות הנפש, ב"יח... עמידה בפני קהל - מחסומים כיצד נשלוט במרחב באמצעות שפת הגוף? אילו "מחסומים" פיזיים אנו לעיתים יוצרים - שלא ... למה כדאי לעבוד עם חברת סליקה? כיצד מנהלים שיתופי פעולה בעולם המורכב בו אנחנו חיים? סוד הפשטות בעולם מורכב עמרי גפן מנכ"ל קבוצת גבים בהרצאה ל-TED  מה יש לנו לחדש בתחום של שיתופי פעולה? ...