התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

להרגיש ולא לדעת

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה
שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות וסדנאות אודות חכמת הקבלה, ובעל השגה רוחנית. ברצוני במאמר זה לתת את הדעת על הקושיבהבנת תורת הקבלה האמתית, שנכתבה בידי המקובלים הגדולים כמו האר''י הקדוש בעל הסולם הרמח''ל ברסלב ועוד.

באופן טבעי מחפש האדם את הקל ואת המובן, לכן מחפש הוא את החכמות והדתות שניתן להבין על פי השכל הגשמי. המקובלים כתבו את מה שהרגישו ולא את מה שהבינו. הם התפתחו ברמת ההרגשה לזכות גבוהה שבה הרגישו את הטבע העליון (הנותן). בעל הסולם (יהודה לייב אשלג) השכיל וכתב בהקדמה לספר הזוהר אודות חשיבות הרצון להבין יותר מההבנה, כי הרצון להבין מפתח את ההרגשה. כתב בעל הסולם בהקדמה לספר הזוהר עמוד מס' תתד קטע קנה: "ולפי''ז (ולפי זה) יש לשאול :א''כ (אם כך), למה זה חייבו המקובלים, לכל איש, ללמוד את חכמת הקבלה? אמנם יש בזה דבר גדול, וראוי לפרסמו: כי יש סגולה נפלאה לאין ערוך, לעוסקים בחכמת הקבלה, ואע''פ (ואף על פי) שאינם מבינים מה שלומדים, אלא מתוך החשק והרצון החזק, להבין מה שלומדים, מעוררים עליהם את האורות המקיפים את נשמתם." ברור שהמקובל ידע מראש שלא ניתן להבין את החכמה בתחילת הדרך כי עוד אין כלי הרגשה.

לכן החשוב והסוד הוא הרצון והחשק להבין כי הם מעוררים את האורות המקיפים (השפעה מרחוק). כך שאם בעצם אנו מבינים את הכתוב אנחנו לא עוסקים במקורות אלא בחיצונים שיש בהם הבנה אבל אין בהם אורות מקיפים (אין אור מקיף אין כלום). לכן קריאת מאמר של מקובל אמיתי בעל השגה רוחנית, בעל כלי הרגשה גבוהים לא מובן בחלקו הגדול, אולם חשוב להמשיך לקרוא כי הרצון להבין מפתח כלי הרגשה של הטבע העליון, המלווה בהרגשה של המקובל שכתב.
 
 

לחפש את אור תורת הקבלה

לחפש את אור תורת הקבלה


המקובלים לא האמינו בטבע העליון אלא הרגישו אותו בתוכם – זו הרגשה מעל לאמונה; כי אם אני מרגיש בתוכי מתוק זה יותר אמיתי מאשר שיגידו לי שיש דבר מתוק בעוד לעולם לא טעמתי טעם מתוק אלא אני רק מאמין שקיים כי סיפרו לי. כאן אנחנו מרגישים בתוכנו את הטבע העליון, ולכן כבר לא צריך להאמין כי אנו מרגישים מעל האמונה. אם מרגישים כבר לא צריך להאמין זאת מאחר שאנו מאמינים אם מספרים לנו או כותבים לנו אבל אנחנו לא ראינו ולא טעמנו ולא שמענו ולא הרגשנו. אז אולי אנו מאמינים במה שמספרים לנו אבל זה לא שלם כי אנו לא חווינו זאת בתוכנו.


המקובלים התפתחו על ידי החשק והרצון לדעת ולהבין את הטבע העליון וסיבת קיומנו בעולם הזה לדרגת הרגשה של הנותן. כך שחשוב לקרוא ולקבל חשק להבין גם ללא ההבנה כי זה יסייע לנו לפתח את הרגשת הנותן כאן בעולם הזה, בגוף הפיזי הנחות וחס ושלום לא לאחר מותנו כנהוג לחשוב! חובה על כל ישראלי להרגיש את הנותן בעודו חי בעולם הזה. כפי שהיה באשר למקובלים הגדולים שהרגישו וכתבו לנו את הדרך, כיצד גם אנו יכולים להגיע על ידי יגיעה נכונה ולהרגיש את מה שהם הרגישו וכתבו לנו שזו היא חכמת הקבלה. זו השאיפה – לדעת לקבל את הרגשת הנותן בתוכנו.


סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות וקבלה
פרופיל-יו. המאגר הרב-תחומי הישראלי של מרצים, מנחי סדנאות ויועצים.

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור



מרצה

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
החטא ועונשו שמי סרג'יו מוסקוביץ, עוסק בחוכמת הקבלה שנים רבות, בעל השגה רוחנית. בעבר, מצוות המ... דיאטה בעזרת יועצת תזונה איך להצחיק נכון בהרצאה? נורמן קאזנס, הסופר והראשון שזיהה את הפוטנציאלי הרפואי בהומור, אמר פעם שאנשים הב... כיצד להעביר מסרים מורכבים בקולנוע? כיצד ניתן להעביר מספר מסרים בו-זמנית בסצנה קולנועית? כיצד במאים דוקומנטאריים מ... הומור והבנה הומור וחשיבה לא קונבנציונלית   הומור פירושו דפוס חשיבה לא שגרתי. כדי לפע...