התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

איך להציל את העולם מהרס עצמי?

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה

שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות וסדנאות על חכמת הקבלה ובעל השגה רוחנית. אנוכי מרצה ומלמד את תורת הקבלה המקורית. במאמר זה ברצוני לתת את הדעת על נושא הצלת העולם מהרס עצמי.

לשם הצלת העולם חובה עלינו קודם כל להבין את השתלשלות הכאוס מבראשית ככתוב: "והארץ היית תוהו ובוהו." ניתן לחשוב על פי הכתוב שמדובר על העבר, אבל האמת היא שהתורה כולה עתיד והווה. האדם נולד לפני מיליארדי שנים, והתפתח כך בדרגת דומם, הכוונה לרצון קיומי בלבד. לאחר שנים רבות של התפתחות בדרגת דומם הרצון העלה דרגה ובאדם נכנסו רצונות גבוהים יותר מאשר מין, אוכל ומשפחה כחיות בדרגת צומח. רצון חדש לשליטה וכבוד. שנים רבות לאחר מכם גדל הרצון בדרגת החי ונכנס רצון חדש – לדעת ולהשכלה. לפני כ- 5,724 שנים התגלה רצון חדש הגבוהה מכולם – דרגת המדבר. הרצון הזה שונה מכל הרצונות כי הוא יכול לקבל מילוי רק מין הכוח שנן את הרצון הזה.
 
עכביש ההרס העצמי

העולם הזה לא יכול לספק מילוי לרצון החדש הזה. כדי להכיל, לקבל ולהתקדם עם הרצון החדש הזה מצווה האדם לרפא את המחלה שנקראת אגו ואגואיזם.
אמנם, האדם לא רוצה לדעת שהוא חולה במחלת האגו המוביל לכאוס ולמוות-עצמי; ואינו מעוניין בכלל לרפא אותו. המטרה היא לא חס וחלילה להמית את האגו או לדכא אותו כמו הרבה חוכמות זרות, כי אם הוא לא בריא אלה רק מוגבל או מדוכא אזי הוא תמיד יחזור. המטרה היא לרפא אותו ולתת לו את ההכוונה הנכונה לאהבת הזולת במקום לשנאת הזולת. קשה לי לראות את האדם מותר על האגו הרע שלו מרצונו החופשי, לכן לצערי יהיו חייבים
בני האדם יעברו סבל בל יתואר עד שיבינו דרך הסבל ולא דרך השכל שהאגו בכוונות שלו העכשוויות מביאות למוות בייסורים. האגו הוא כמו עכביש שחור שקורה כורים שבני האדם לכודים בהם ומחכים ללא ידיעה שהעכביש יכיש כל אחד מהם. אבל אם נשתמש ברעל של העכביש כתרופה נגד ההכשה שלו נבריא ונחיה באושר; הכוונה כאן היא לתת לאגו העכבישי מהרעל שלו, קרי לשנות לו את הכוונות משנאת הזולת לאהבת הזולת. חובה להבין שרק לתורת הקבלה המקורית יש את הדרך להפוך את כוונת האגו, ולדלג על הסבל. אבל שוב, לצערי, האדם עוד לא מוכן לראות את העתיד לבוא כבר בשנים הקרובות, וממשיך לחשוב שעוד מאט הסבל יגמר והשפע יחזור לעולם וגם השלום והאהבה. מומלץ לצאת מהפנטזיה הזאת מהר כי אין כבר זמן... ככתוב: "מי הוא החכם הרואה את הנולד." לצערי טרם השכיל האדם בצורה המצופה ממנו.
 
סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות וקבלה (052-707-6522)
פרופיל-יו. המאגר הרב-תחומי הישראלי של מרצים, מנחי סדנאות ויועצים.
  
מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור
 
מרצה

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
ליצנות רפואית ופוריות - הלא יאומן ! פרופסור פרידלר ושלומי אלגוסי לידיעת הציבור: ליצנות הרפואית מבצעת מהפכה. בתאר... קידום אתרים ב- 2015: מהי אסטרטגיית קידום אתרים בשנה החדשה? ראנד פישקין, מעביר מידי שבוא הרצאות שבועיות הנקראות Whiteboard Friday. בהרצאות אלה הו... כוחן של מילים בתורת השכנוע האם אי-פעם תהיתם עד כמה חזק הוא כוחה של המילה? מה המשמעות של כוח שכנוע מילולי? וכ... דיאטה בעזרת יועצת תזונה איך לשפר שפת גוף במכירות? כיצד משתמשים בשפת הגוף במכירות? האם קיימת דרך אוניברסאלית להעברת תחושות, ומסרי...