התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

למה נבראנו בעולם?

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה
שמי סרג'יו מוסקוביץ, בעל השגה רוחנית, מעביר הרצאות וסדנאות  ומלמד את תורת הקבלה, שהיא הדרך היחידה להגיע למטרת הבריאה בעודנו חיים חיי רגילוּת בגופנו הפיזי כאן בעולם הזה.

במידה ששפת הכתיבה חדשה לכם, ראו בה הזדמנות לקריאה שונה וייחודית – קריאה בנבכי תורת הקבלה.

מטרת הבריאה היא לגרום לתענוג. לכן חובה שיהיה קיים רצון לקבל את התענוג. כי ללא רצון, קרי חיסרון, לתענוג לא ניתן לקבל את מילוי התענוג.

הטבע העליון הוא תענוג אינסופי, ללא גבולות או הגבלות. לכן חובה להחזיק ברצון שלם אינסופי כדי לקבל תענוג גדול כזה. לכן הטבע העליון ברא יש מאין רצון לקבל את התענוג שהוא רוצה לתת. הרצון שנברא יש מאין (יש מאין כי לא קיים חיסרון בטבע העליון) נקרא חוה והמילוי (מילוי משמע תענוג) נקרא אדם. כך שאדם וחוה מסמלים את החיסרון והמילוי. רצון לקבל תענוג והתענוג עצמו שממלא את החיסון אליו. 

עקב גודל התענוג האינסופי שיש לטבע העליון חובה היה לפתח רצון עצמאי שיגדל ויבקש את המילוי הנצחי בבחירה מרצונו העצמאי. כדי שלא יהיה תלוי בנותן התענוג. לכן החדיר הטבע העליון ברצון לקבל תענוג כוונה הפוכה ממטרת הבריאה שהיא לקבל את התענוג האינסופי; כוונה הפוכה לקבל רצון הנאה לעצמו מוגבל (אגואיזם). החדרת הכוונה הזמנית המוגבלת לתוך החיסרון הנברא גרמה להרחקת אדם וחוה מגן עדן.

הסבר: הרצון שנברא למילוי טהור של תענוג כדי לעשות נחת לטבע העליון שיקבל מהטבע העליון את התענוג שרוצה לתת (אדם וחוה) כשגן עדן הוא התענוג האינסופי. הכוונה ההפוכה לקבל מילוי שונה מהמילוי שרוצה לתת הטבע העליון שזאת היית מטרת הבריאה גרמה לשבר ברצון עקב התנקשות הכוונות. הרצון לגרום נחת לטבע העליון בזה שיקבל מימנו את התענוג הגדול לבין הרצון ליהנות כאן ועכשיו לעצמו אפילו לרגע זמני. הדבר הוביל לכאוס עקב פרוד בין חלקי הרצון. עכשיו כל חלק רוצה לקחת לעצמו את התענוג של החלק האחר (הזולת). מצב זה של שבר ברצון נקרא המפץ הגדול. כל ההתרחשות הנ''ל היא עוד לפני בריאת הבשר והגידים שהם הלבוש לרצון השבור בעולם הזה. הרצון השבור התחלק לחלקים רבים כמו מספר הגופים על פני האדמה כשההפרדה בין חלקי הרצונות הם האגו המלך זקן וכסיל, והשלוחות האגואיסטיות שהם הקליפות.

 

המפץ הגדול


חלקי הרצון השבורים דרך השפע העליון מקבלים לבוש בעולם הזה. הם-הם בשר וגידים וחיים חיי רדיפה אחר התענוגים הזמניים עקב חוסר זיכרון לתענוג הענק של הטבע העליון. אך בתת המודע ברצון השבור נשאר חיסרון לתענוג. לכן תוך כדי התפתחות שזאת מטרת השבירה, לפתח את הרצון בדרך עצמאית לגלות את התענוג האמיתי שהוא התענוג העליון. כדי לקבלו לאחר ההתפתחות חובה על כל חלקי הרצון שבבריות להתאחד לרצון אחד כמו בבראשית. ואז כמובן יהיה אל אחד ושמו אחד.

אין אפשרות לברוח ממטרת הבריאה, וגם אין בחירה אם לחזור לבראשית או לא. הבחירה היחידה הקיימת היא אם בדרך של חיפוש אחר המילוי הגדול שזאת מטרת הבריאה מרצון על ידי לימוד תורת הקבלה או בדרך הייסורים, שהסבל יביא את האדם על ידי האגו והאגואיזם לכאוס בלתי נלאה. או אז בכל זאת יהיו חייבים לחפש את מטרת הבריאה. אני מקווה שנעשה זאת ללא הסבל. 

אבל עם ישראל קשה עורף ולא מעוניין כרגע לסבול איש את רעהו, כך שבמקום אור לגויים אנחנו חושך לגויים ומביאים את העולם לשנוא אתנו.

ברכות לכולם,
פרופיל-יו. המאגר הרב-תחומי הישראלי של מרצים, מנחי סדנאות ויועצים.

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידורמרצה

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
שינוי מזל שמי סרג'יו מוסקוביץ, עוסק שנים רבות בתורת הקבלה העתיקה. במאמר זה אנסה ולספק מידע... מופעי בידור – לצחוק עם שלומי אלגוסי מופעי בידור הומוריסטיים למבוגרים לצחוק עם שלומי אלגוסי בואו לצחוק וליהנות מ... שפת הענפים שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה המעביר הרצאות ושיעורי קבלה על פי המקורות, ובעל השגה ר... יפה מבפנים ומבחוץ מהו יופי? הכמיהה ליופי מלווה את התרבות שלנו מאז ראשיתה, אך הוא נשאר מושג חמקמק, ש... שלושה טיפים להעצמת מרצים     היום, הרצאתי בפני קבוצה מדהימה של מורים במרכז פסג"ה בבת ים, ואני רוצה ל...