התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

סוף העולם כפי שהיכרנו

מרצה לתורת הקבלה, סרג'יו מוסקוביץשמי סרג'יו מוסקוביץ. מעביר הרצאות על התחום המרתק של חוכמת הקבלה המקורית טרם הפכה לתרופה פסיכולוגית זמנית בידי "מקובלים" או רודפי ממון, כבוד ושליטה. הנני עוסק בתורת הקבלה שנים רבות על פי משנתם של יהודה לייב אשלג, לימים בעל הסולם, ונחמן מברסלב.

חייב אני להביא לידיעת הציבור בישראל את העתיד לבוא בשנים הקרובות לעולם המוכר שהיה. המקובלים כבר לפני 2000 שנה הִזהירו שביום השישי יברא האדם. אנחנו היום לקראת סוף האלף השישי (יום השישי לבריאה) על-פי ספירת המקובלים מהאדם הראשון שגילה את חוקי הטבע על פי תכונת ההשפעה. האדם הוא כשלעצמו מגלם את תכונת ההשפעה שתברא מתוך החושך. עברנו את היום החמישי שבו נבראו העופות והדגים שמסמלים את ההתפתחות בדרגת החי, ועכשיו ביום השישי (האלף השישי) עוברים אנו את שאר בריאת החיות שהם ההתפתחות בדרגות החי הגסות מכולם, רואים זאת על פי גדלות האגו והאגואיזם בעולם ובישראל. חובת התפתחות האגו נועדה להכין את הכלי (הרצון) הזך שהוא תכונת ההשפעה ההפוך מדרגת החי; בעוד דרגת החי היא-היא הרצון האגואיסטי. ככתוב: "והארץ היית תוהו ובוהו." הארץ הכוונה לרצון האגואיסטי, והשמים לרצון ההשפעה. כי ללא הרצון הרע האגואיסטי והאגו אין כלי שבו תשכון תכונת ההשפעה. אגו טוב הוא האגו בעל כוונה לטובת הזולת, אם-כי אגו רע הוא אגו לניצול הזולת. כמובן, שניתן לתת את הכוונה לאגו ללא חושך או ייסורים על ידי לימוד תורת הקבלה על ידי חכם מקובל אמיתי. אמנם, לצערי, האדם איננו מבין את המתרחש בישראל ובעולם כולו, וחושב שאין הדברים המתחוללים קשורים אליו. חוקי הטבע מלמדים אחרת, ולכל אחד בתורו זה יגיע לחצרו הפרטית; לא ניתן לברוח לשום מקום, וגם לא יעזרו מנהגים, סיפורים, ברכות וקמעות. רק להשלים את תכונת ההשפעה ולזרום עם חוקי הטבע ותכונת ההשפעה.

חוקי הטבע, סוף העולם ותורת הקבלה

Lightning striking Horseshoe Bend on Seedskadee NWR, USFWS Mountain-Prairie, 30 May, 2014 via Flickr, Creative Commons Attribution


העולם נמצא בתרדמת. באם לא יתעורר ממנה ימצא עצמו בעת הקרובה במלחמת עולם שלישית, הקשה מכולן. ישראל – רק לה יש את התרופה למצב העגום המתפתח, נמצאת ללא הכרה. האדם לא רוצה להבין את הכאוס המתפתח עקב ההליכה בדרך הייסורים. דרך זו תוביל את האדם להבנה העמוקה שהתכונות הפנימיות שלו דוחפות אותו לחיבור, והוא מזדהה יותר עם התכונות המפרידות בינו לבין אחרים; זהו כאמור האגו והאגואיזם (אהבה עצמית) המכונה לעיתים "אומות העולם" או "מצרים יין עמלק" או "קליפות". ההזדהות עם אומות העולם, שהם הרצונות האגואיסטים שלנו והקליפות, קלה יותר מפני שאנו רואים את השכר בעיניים, כמו כבוד ממון ותענוגים אישיים. לכן לא ניתן להאשים את האדם, ככתוב: "וייצר לב האדם רע מנעוריו" או "עייר פרא אדם יולד  והחטאה לפתח רובצת". אבל מי הוא החכם הרואה את הנולד מאהבה עצמית? התכונות המפרידות בינינו הן הבריות, כאוס הולך וגדל, כפיה דתית, השתלטות, האשמות הבאות לשרת אינטרסים אישיים או מדיניים של עם ישראל. אומות העולם המחפשות שעיר לעזאזל קל, מפני שעם ישראל לא מאוחד בלב אחד כאיש אחד, אזי קל להם לבצע זממם כך שהקליפות מצליחות לנתק אותנו מהטוב. לעומת זאת, התכונות המוסתרות שלנו לחיבור, הנקרא ישראל, דוחפות לחיבור שהוא מטרת הבריאה כי רק בחיבור נגלה שניתן להגיע לשלום בר קיימא, לבריאות טובה חיי נוחות, זוגיות והורות טובה.

אם נמשיך לא להישמע לאמת ולתכונות ישראל, אזי אנו נהפוך להורים רעים כי זהו העולם שאנו מורישים לילדינו. בעתיד לא נוכל לומר שאין זה היה קשור למעשינו הישירים בהווה, היום. זה קשור לכל הורה והורה ולכל אדם פרטי שאינו מוכן לשמוע לתכונות ישראל שבו המוסתרות על ידי האגו שמוביל את האדם וילדיו למוות ולכאוס. עלינו לגלות את תכונת ישראל שבנו וזאת ניתן לעשות על-ידי לימוד תורת הקבלה שהיא הסוד שעשוי לעזור לנו לגלות כיצד ניתן להתחבר במימד גבוהה יותר: מחיבור החומר הזמני לחיבור נצחי שרוכב על החומר. ככתוב: "המשיח יבוא רכוב על חמור לבן". הכוונה לכוח המשיח שימשוך אותנו משליטת החומר והקליפות אל שליטה עליו, קרי, יביאנו לרכיבה על החמור.

עם ישראל שרק לו יש את סודות הבריאה כ- 2000 שנה כאבן שאין לה הופכין מטרתו לתת אור לגויים. אך במקום זאת עמנו ישן שינה עמוקה ולא מוכן לקוץ מן החלום וליישם את תפקידו הייעודי. לכן בתת המודע שונאים אותנו אומות העולם החיצוניים. שואפים הם לגרום לנו להתחיל להכיר בייעוד שלנו מבראשית ולהשלים את מטרת הבריאה של האדם: לחיות טוב בבריאות, באושר, באהבה גלובלית ובשלום נצחי ובר קיימא לנו ולילדינו. השכר העתידי בחיבור הוא: אהבה בריאות אושר ושלום במשפחה לילדים ולעולם כולו. ככתוב: "וביום ההוא יהיה אל אחד ושמו אחד". כולנו נהיה יחד וכולנו נדאג אחד לשני. נכון קשה להאמין שנגיע לסרט הטוב הזה, אך חייבים להבין סוף-סוף שאין לנו בכלל בחירה בכך כי זאת מטרת הבריאה. השאלה היא כמה נסבול עד שנבין זאת... עם ישראל חייב להתעורר ולהתחיל ללמוד או לפחות לשמוע על תורת הקבלה המקורית העתיקה. זאת, כמובן, מפי מקובלים אמיתיים מעבר למקובלים הצצים כמו פטריות לאחר הגשם. אם אנו לא רוצים לדאוג לעצמנו יש לדאוג לילדים שלנו שיחיו בעולם טוב יותר. בבקשה התעוררו לפני שיהיה מאוחר וניאלץ להתעורר על ידי המכבש! ראו: "פעם הילדים שיחקו כדורגל בחוץ ביחד והבנות שיחקו קלאס ביחד באהבת חברים. היום הבנים משחקים לבד מול מחשב והבנות בגיל 12 כבר חושבות ומתאפרות כנשים, חובה לעצור ולהבין שהתקדמות טכנולוגית ונפשית ללא הכוונה נכונה מביאה את הכאוס המתקרב יותר ויותר.

סרג'יו מוסקוביץ,
מרצה לתורת הקבלה והיהדות

(052-707-6522)

 

לפרטים אודות לוח ההרצאות של חודש נובמבר - לחצו על הקישור.

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

 

מרצה

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
טיפים למרצים לעמידה מול קהל - חלק א ארנסט המינגווי, סופר ועיתונאי אמריקאי מפורסם ("הזקן והים"), אמר: "הטיוטה הראשונה ... כיצד להפוך הרצאה לבלתי נשכחת? אתם מובילים בתחומכם, יש לכם ידע בלתי נדלה ואתם מלאי טכניקות, עצות וטיפים. לא מפת... שימוש בקפיטליזם לצמצום פערים בחברה – האמנם? הכלכלה השולטת בעולם היום, ומנווטת הרבה מפעולותינו מבלי שבכלל נחשוב על כך באופן ... טיפים להרצאות – שפת הגוף כפי שלא הכרתם !   אני יודע שלא הרבה מדברים על זה... אבל לעיניים שלנו במהלך הרצאות יש הרב... לצפות לבלתי צפוי ! כלים למרצים, מנחי סדנאות ונואמים כחלק מעבודתי כמרצה בנושאי תורת השכנוע, שפת גוף ועמידה בפני קהל, לא אחת אני שומע...