התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

שיעורי קבלה: מדוע ללמוד קבלה?

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה
שמי סרג'יו מוסקוביץ, בעל השגה רוחנית, מרצה לתורת הקבלה ומהמרצים הנאמנים של מאגר המרצים פרופיל U. אנוכי עוסק בתורת הקבלה שנים רבות, מרצה ומעביר שיעורי קבלה העוסקים ברמות הגבוהות של הנפש. ברצוני לספק סיבות באשר לשאלה: מדוע חייבו המקובלים ללמוד את תורת הקבלה כסגולה מיוחדת שיש לעם ישראל? לטענתם, כדי להפוך לנבחר ומיוחד יש ללמוד את חכמת הקבלה העתיקה והמקורית שרק לה יש את הכוח לבנות את החוש השישי הנוסף כדי לחוש את הבורא, בזמן חיות בגוף הפיזי, בעולם הזה, כאן ועכשיו.

 

שיעורי קבלה הם המוצא האחרון. לכן חייבו המקובלים ללמוד שיעורי קבלה כדי לחוש את האמת הפנימית של כל אחד. שיעורי הקבלה אינם תחליף ללימוד האוניברסלי הרגיל, או אלטרנטיבה לבילוי בשעות הפנאי או חלופה לעבודה; כמו-כן לא דרוש לשנות את דרך החיים הרגילים שבה התלמיד חי את חייו. שיעורי הקבלה מכניסים את החיות לכל האמור ונותנים לכל האמור כוונה חדשה שתשנה את כל המציאות של התלמיד. שיעורי הקבלה בונים כלי חדש – או בשם אחר חוש נוסף (החוש השישי) – שרק באמצעותו ניתן להרגיש את הבורא. הבורא הוא-הוא חוק ההשפעה הגלובלית, השוכנת בהרמוניה עם חוקי הטבע.

 

תורת הקבלה וחוקי הטבע
Maximiliano Monterrubio, Nature-7-2, March 1, 2009 via Flickr, Creative Commons Attribution

כבר בתחילת הלימוד כל תלמיד מתחיל להרגיש כוח שפועל בו בתוכו, כמובן כל אחד לפי שורשו. פתרון זה עבור עם ישראל הוא לגרום לכל העולם לחיות על פי חוקי הטבע הגלובלי; ורק לעם ישראל יש את החוכמה לעשות זאת ולשמש אור לגויים. לדאבוני, עם ישראל טרם התעורר, ולא מספיק לומד ומעוניין ללמוד את מה שהבורא מחייב אותו לעשות. לכן גם עם ישראל סובל כל חייו כאומה וכפרט עקב התנגדות טבעית מבראשית לחוקי הטבע. רק לעם ישראל יש את הסגולה לזרום עם חוקי הטבע ולשמש כמורה ומנחה לשאר העמים כיצד לעשות זאת. עקב השינה שבה העם נמצא והדאגה האנוכית, אנחנו לא מקיימים את חוקי הטבע. לכן אומות העולם אינם מבינים מדוע תמיד שונאים את היהודים, כי בתת ההכרה הלב הנסתר הפנימי דוחף אותו לבנות את החוש הנוסף כדי שירגיש את הבורא על ידי זרימה נכונה לחוקי הטבע הגלובלי. זאת בעוד הטבע דוחף את אומות העולם ללחוץ עלינו בכל תחומי החיים לזרז את ההתעוררות שלנו כעם סגולה שיכול להביא לאהבה גלובלית לעולם. רק לנו יש את הידע שהוא, למעשה, סודות חוכמת הקבלה. 

שיעורי הקבלה היום יותר מתמיד מתאימים לנוער ולבוגרים, לנשים ולגברים. שיעורי קבלה הינם כתבלין המעניק ומקנה חיוּת בעבודה ואין הוא יכול לגרום לנזק לשום אדם. אין אדם שלומד שיעורי קבלה על ידי מורה מקובל אמיתי שאינו מרגיש את ההתפתחות של החוש השישי; כך שמהר מאוד מוצא עצמו התלמיד בטוח שהשיג חוכמה נכונה ואמתית.

לכן חייבו המקובלים מתקופת האר''י הקדוש לכל בן ישראל ללמוד את חוכמת הקבלה. כי רק על ידי חיסרון נכון ניתן לקבל שפע נכון ואמתי. שיעורי הקבלה מלמדים לבנות את החיסרון האמיתי והדרוש כדי לקבל את הטוב המובטח מבראשית. ככתוב: "מטרת הבריאה ליהנות לנבראים".

נהוג לחשוב שאת הטוב מקבלים לאחר פטירת הגוף הפיזי, אם-כי האמת שאם הגוף הפיזי נפטר כבר אין חיסרון לקבל את השפע, ולכן נולדים מחדש לגוף פיזי חדש. מקווה שסוף סוף נתעורר ונלמד כיצד לקבל את הטוב. הלוואי בימינו ובמהרה!
סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לתורת הקבלה ומרצה ליהדות. (052-707-6522)

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

מרצה

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
מה משמעות הנפש לפי הקבלה? שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות ומלמד את תורת הקבלה המקורית אשר מעבר למית... לחנך את הנער על-פי דרכו כתוב בספר משלי פרק כב פסוק ו: "חנך לנער על פי דרכו גם כי יזקין לא יסור ממנה." הסוד ... הדרכה לקריאה בספר הזוהר שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות ותורת הקבלה, ואני מעוניין לעסוק ... ניסוי אנושי: מה קורה כשמנסים אורח חיים בריא למשך שנתיים? כל המומחים, הגורואים, התזונאים והרופאים תמיד אומרים לנו שכדי לחיות טוב עלינו לא... כיצד להגיע למקום ראשון בגוגל ? מאמר זה נכתב מתוך הסיפור האישי שלי, שבאמצעות סט של כלים אותם אציג בהרחבה במאמר ז...