התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

תורת הקבלה - כל מה שרציתם לדעת!

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה
 תורת הקבלה הוסתרה מהאדם שנים רבות. הסיבה לכך הייתה ירידה לגלות למשך 2000 שנה למען ההתפתחות האנושית בדרגת החי עקב ירידת נשמות בעלות אוביות רבה. לכן עקב ההסתרה ואי-ידיעת האמת קמו סביב תורת הקבלה מיתוסים וסיפורים שגויים שנבעו מאותו מחסור בידע ומרצון לשליטה או השגת ממון של בעלי אינטרסים. קמעות, ברכות וכישופים נתפסו כשייכים למושג "הקבלה המעשית". כמובן, שאין דבר כזה שנקרא "קבלה מעשית" בתורת הקבלה המקורית; שם זה חובר לניצול מצוקת הבריות לרווח אישי או לשליטה. 

תורת הקבלה היא מעל לדתות ולחוכמות זרות ומיסטיקה. תורת הקבלה עוסקת בעולם השורשים הנצחיים לבריאה, ויכולה להביא את האדם העוסק בה בדרך האמת לגילוי השפע הנצחי עוד בחייו בגוף הפיזי בעולם הזה. ככתוב: "מטרת הבריאה להטיב לנבראיו." לכן חייבו המקובלים כמו רבי עקיבה, רשב''י, האר''י הקדוש, הרמח''ל ובעל הסולם לעסוק בתורת הקבלה.


מרצה לתורת הקבלה נראה קל ופשוט להשגה, אך האמת שונה לחלוטין. רוב הבריות רואות מרצה לתורת הקבלה כאדם עם כיפה או דתי או כאדם בלבוש רוחני או שמא מסתורי בעל סוד בהליכי העולם הגשמי, שמדבר על סיפורי היסטוריה או אישים מפורסמים בתורה, מלחמות ישראל בעמלק, מחלק ברכות וקמעות. יש גם המייחסים את תורת הקבלה למיסטיקה ולעתידנות ולניחושים בדרגת הגוף הפיזי הנמוך.


אומר אני הלוואי והחיים יכלו לזרום כך בקלות והיינו מאושרים עד בלי די. השאלה היא האם הכל יכול, מלך המלכים כל רצונו מאתנו כמטרת הבריאה היא ללכת למנחשים או לקבל ברכות וקמעות ולנשק מזוזות וכך נפתרות כל הבעיות? או שאנו פשוט עקב הרצון לקבל הנאה ותענוג ללא מאמץ רב מאבדים את המציאות האמתית ואת האפשרות באמת לחיות טוב. ככתוב: "טעמו את השם וראו כי טוב."
חוכמת הקבלה כשמה כן היא ''חוכמה''. כותב האר''י הקדוש בכתבי האר''י שכתב הרב חיים ויטאל, אחד המקובלים הגדולים שהיו לעם ישראל, שכל העוסק בתורה בדרך הפשט (בסיפורים ובאגדות) ואינו נכנס לסוד מעליב את התורה. כי סיפורי היסטוריה ומנהגים יש לכל אומות העולם, ואומרים הם מה תורתכם מתורתנו, גם לנו יש סיפורים ומנהגים גשמיים. מרצה לתורת הקבלה בעל השגה רוחנית (מקובל) אינו חייב בלבוש מיוחד חיצוני או זקן – שהם סמלים בלבד – ואין אמור הוא לחלק קמעות או ברכות שהם מרחיקים ולא מקרבים את מטרת הבריאה.

מרצה לתורת הקבלה - סרג'יו מוסקוביץ

 מרצה לתורת הקבלה חייב להשיג את ההסתרות הקיימות על המציאות האמתית ויכול מתוך השגה לספק בהרצאה מענה אמיתי לשאלות העולות בזמן ההרצאה או מענה לשאלות קיומיות המבלבלות את האדם מילדותו. מרצה לחוכמת הקבלה נועד להעביר בקהל הרגשה רוחנית אמתית שלא תורגש בהרצאה גשמית. הרצאה על תורת הקבלה מעבירה תחושה שאין בממד הגשמי ומתייחסת לשורשים ולא לתוצאות. העולם הבא נקרא עולם האמת, אז יש להניח שהעולם הזה שיקרי ומטעה ואנו הולכים הפוך ממטרת הבריאה, שהיא בעצם כוונת העולם הזה: להרחיק אותנו מהאמת עד לדור האחרון שאנו בתחילתו. ככתוב בספר הזוהר: רק העוסק בתורת הקבלה שהיא תורת הסוד, יוציא את העולם מהכאוס שאנו בני האדם מייצרים מחוסר ידיעה והבנות שגויות, וכל הרוצה לשנות את חייו ולתת טוב לילדיו בעתיד העלום, חייב לבנות משכן בתוכו פנימה ברצונותיו - שם ישכון בתוכו הרצון העליון בעודו חי בגוף הפיזי בעולם הזה; כך אותו אדם יזרים שפע רוחני מענג ומגן על ילדיו והסובבים, לכן חייבו המקובלים לעסוק בחוכמת הקבלה, כדי לקבל את הטוב.


ההרצאה שלי על תורת הקבלה עוסקת ברמה רוחנית גבוהה ודנה בחוכמה הגבוהה ביותר שקיימת עלי אדמות. תורת הקבלה העתיקה המקורית מיועדת להתפרסם לכל השכבות – ילדים, נוער ובוגרים, נשים וגברים. תורת הקבלה היא הייחוד של עם ישראל, כי החוכמה העליונה הזאת ניתנה לעם ישראל כדי שידריכו את בריות העולם לחזור לטוב מבראשית וכך להיות אור לגויים.

סרג'יו מוסקוביץ עוסק בתורת הקבלה מעל 20 שנה, ונחשב כבעל השגה רוחנית. מעביר את הרצאתו ובדרך שובר מיתוסים שכלו מן העולם, ומגלה תפח מההסתרות הקיימות על סודות הבריאה ומהשורשים מעולמות עליונים שמזילים את התוצאות לעולם הזה. כמו-כן עונה על כל שאלה קיומית או בלבול הנוצר עקב חינוך או דרך חיים וסקרנות. ההרצאה מרתקת ומזרימה הרגשה רוחנית אמתית לסובבים.


כך שההרצאה אינה עוד הרצאה אלא היא ה-הרצאה של חייכם!סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות וקבלה
פרופיל-יו. המאגר הרב-תחומי הישראלי של מרצים, מנחי סדנאות ויועצים.

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידורמרצה

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
3 כלים בשפת גוף שכל מנהל חייב להכיר! אתמול העברתי הרצאה בפני למעלה מ- 800 איש בכנס נקסטקייס בגני התערוכה. כבר שני שאני ... על קבלה ועל יחד שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לתורת הקבלה והיהדות. מאמר זה יעסוק בתעצומות הנפש, ב"יח... איך מכינים מצגת למשקיעים? "בעל המאה הוא בעל הדעה", כולנו גדלנו על הפתגם הידוע הזה, אולם, לעיתים, יש צורך להע... מה הכוח הנסתר של החיוך איזו השפעה יש לחיוך? על פניו מדובר בהבעת פנים פשוטה למדי, ביטוי פיזי ישיר לרגש ש... אפקט העיגון להרצאה מרתקת   אנדי הרינגטון הוא אחד מהשמות הבולטים ביותר בכל הקשור לתחום של עמידה בפני ...