התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

ארץ זבת חלב ודבש

מרצה ליהדות ולקבלה

שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה ליהדות ולקבלהמחבר הספרים "קבלה אוניברסלית" ו"המציאות הנעלמת", היוותי חלק בפאנל המומחים של תחנת הרדיו 103 אף אם. רוצה אני להביא בפניכם את האמת הגלומה בציטוטים המפורסמים שאינם מובנים ללא ידיעת שפת הכתוב בשפת הענפים, שהיא שפת המקובלים. 
 

המשמעות של ארץ זבת חלב ודבש

ברור לכל שכאן זאת לא ארץ זבת חלב ודבש, ואם לאחר שנים רבות של חיפושים במדבר סיני חושבים עדיין אנשים שזאת הארץ המובטחת, כנראה שדבר מה לא ברור כאן. הנכון הוא שאם לא מבינים את מה שכתבו בעלי ההשגה (מקובלים) בשפת הענפים, שהכתוב נראה כפשט וכמטפורה יפה. הכוונה שונה לחלוטין. ללכת אחר המטפורה ולא אחר האמת שמתחת למטפורה, דומה הוא לאיבוד זמן רב ושוטטות בתוך ערפל.

בשפת הענפים הכוונה שונה ממציאת אדמה פורחת שיש שם תענוגים גשמיים של דבש מהול בחלב. הפרוש הנכון הוא: ארץ בשפת הענפים מורה על רצון, חלב מסמל רוחניות (השפעה), וההפוך בשר מסמל גשמיות (אגואיזם). לכן גם אסור לערב בשר וחלב, כי לא ניתן לשלב בתוך רצונות אגואיסטים רצונות השפעה. השפעה, קרי, רצונות נתינה ללא קבלת שכר.


ארץ זבת חלב ודבש


Borya, Jerusalem, December 2, 2010 via Flickr, Creative Commons Attributionהנראה לעין הלא רוחנית הוא שעדיף התענוג בבשר מאשר בחלב. האמת שונה לחלוטין, כי תענוג רוחני משלב גם תענוג של קבלה וגם של נתינה יחדיו. כבר למדנו במציאות הנוכחית כמה יפה יחד. לכן הפרוש הנכון הוא: ארץ חלב ודבש הכוונה לרצון השפעה, הפוך מרצון הקבלה, מוגבל רצון ההשפעה הוא רצון נצחי שיש להשיג בעולם הזה כאן בחיינו. זהו רצון זך שבו יכולה לשכון השפעה של העליון בעודנו חיים בגוף הפיזי, כאן ועכשיו בעולם הזה; ואת הרצון הזה הזך יש לבנות במשך זמן רב ובעמל ככתוב: "אדם לעמל יולד" או "יגעת מצאת"; ואת הנ''ל סימלו המקובלים כנדידה במדבר ללא תנאים ודרך לא סלולה ובמלחמות רבות. המלחמות, כמובן, הן פנימיות כמו בלבולים שהעמלק גורם לנו בינינו לבין עצמנו. את העמלק כינו המקובלים "יצר הרע" ועוד שמות רבים כמו "מצרים", "יוונים" וכדומה. האמת, האדם הוא עולם קטן והכל מתרחש בתוכו.

לפיכך, מי שחפץ לצאת ממצרים, קרי, אומר משליטת פרעה האגו; כאשר המצרים הם שלוחותיו ורוצה להגיע לשלווה ולהרמוניה חייב למצוא את ארץ ישראל שהיא רצון-ישר-אל, ובו ימצא את ארץ זבת חלב ודבש, כי בו יכול לקבל את השפע של העליון בתוכו.סרג'יו מוסקוביץ

מרצה לעולם קבלה

פרופיל-יו. מאגר מרצים, מנחי סדנאות ויועצים

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

מרצה

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
טיפולוגיה - ניהול תקשורת אפקטיבית מערכות יחסים מוצלחות בין אנשים הן הסיבה המרכזית להצלחה או לכישלון בכל ההיבטים ... כיצד להשתחרר מביקורת עצמית מזיקה? יש לי וידוי: אני אלי קרסניץ ובמשך רוב חיי ביקרתי ושפטתי אחרים ואת עצמי ללא הרף. מ... איך לתכנן את העתיד הכלכלי שלך נכון? אחרי שנים ארוכות של עבודה, כולנו רוצים להגיע אל המנוחה ואל הנחלה. הדרך הנכונה לע... משמעות בחיי היומיום מהי משמעות בחיים? בודאי שמעתם על מושג כזה. זוהי באמת שאלה טובה ואני מקווה שגם הת... על קבלה ועל יחד שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לתורת הקבלה והיהדות. מאמר זה יעסוק בתעצומות הנפש, ב"יח...