התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

על קבלה ועל יחד

מרצה לקבלה, סרג'יו מוסקוביץשמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לתורת הקבלה והיהדות. מאמר זה יעסוק בתעצומות הנפש, ב"יחד" המחבר בין אדם לאדם. 
 
ככתוב "עם ישראל ערבים זה לזה", ועוד כתוב "שבת אחים גם יחד". והחשוב הוא – "בתוך עמי אנוכי יושבת". ראו דוגמה למבצע צוק איתן. עם ישראל מראה דוגמה לעולם כיצד יכול עם ישראל להתאחד בזמן משבר. כל חיל ערב לחיל אחר וכל העם ביחד נותנים להם גב.
 
במצב דברים זה אין שום אויב יכול לנצח את ישראל. ככתוב: "ובחרת בחיים ובטוב". פרוש: הבחירה להתאחד ולהיות בלב אחד כאיש אחד זה נותן חיות ומחבר לטוב. לחיות בנפרד כתוב: "ונתתי לכם את הרע והמוות". כלומר, חיות בפרודה שהיא שנאת הזולת נחשבת למוות ולרע, שהוא האגו והאגואיזם. כל התורה מתייחסת לקרוב לבבות ואהבת חברים, ככתוב במקורות חז''ל: "המה אכפת לקדוש ברוך הוא השוחט מין העורף או מין הצוואר, המצוות ניתנו כדי לקרב את הבריות". הכתוב משמעו, שאין המצוות מתייחסות לפעולת המצווה אלא כדי לקרב את הבריות. באם נתקרב גם ללא מצוות מה טוב. המטרה היא להתאחד ! ככתוב: בלב אחד כאיש אחד, וביום ההוא יהיה אל אחד ושמו אחד. קרי, כשנתאחד אנו בני ישראל כאיש אחד, נהיה חלק בלתי נפרד מהבורא. כך שכל אחד יבין שכל העולם גלובלי וחייב להתאחד כאיש אחד בלב אחד וללכת אחר ישראל. שיהיו בעתיד גם בעת שלום יחד בלב אחד. באם ללא משבר נהיה יחד כמו בעיתות משבר, אזי גם אלו לא יאיימו יותר בעתיד.
 
יחד. מרצה: סרג'יו מוסקוביץ
KaMa Photography, Gemeinsam/Together, October 18, 2008 via Flick, Creative Commons Attribution
 
מטרת המשברים היא לאחד אותנו. בתת המודע אומות העולם רודפים אותנו מכל מיני סיבות או מסיבות הניתנות להם על-ידי האגו; כדי ללחוץ לעשות את המוטל אלינו מבראשית – להיות אור לגויים. כי רק לנו החוכמה הנסתרת שדרכה ניתן להשוות צורה לבורא, והיא חוכמת הקבלה, שהיא מעל לכל הדתות, המנהגים, וחוכמות זרות. הקבלה היא מעין מדע רוחני שיעלה אותנו מעל לדרגת החי. ככתוב: "משיח יבוא רכוב על חמור לבן". פרוש: משיח הוא הכוח המושך את הלבבות להתאחד כדי שנהיה ערבים זה לזה; רכוב על החמור משמע רכוב על הגשמיות החומרית, שלא תהיה עבדות החומר ושליטת האגו על האדם; ככתוב: יציאה מעבדות לחרות. חמור לבן הכוונה, לחומר לבן מפני שהוא כבר לא שולט אלינו. כי בזמן שליטת החומר אילנו הכוונה לאגו, החמור יראה שחור. כשנעלה מעל לאגו החמור יתואר כלבן, הכוונה היא לאגו מתוקן.
 
ככתוב: "בראתי יצר הרע", פרוש: יצר הרע הוא הכוח המפריד בין בני האדם לבין האגו. ממשיך הכתוב ואומר: "בראתי לו תורה תבלין". פרוש: תורה הכוונה לשפע העליון שנותן כוונה טובה לאגו, לכן נחשב לתבלין שנותן טעם טוב למאכל לא טעים, והופכו לטעים. כך שהעליון יהפוך את הכוונה לפרוד לכוח המאחד. ומסיים הכתוב: "שהאור שבה מחזירו למוטב". שהתענוג שבשפע העליון מחזיר אותנו לטוב שבבראשית לפני חטא האדם הראשון.
 
סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לקבלה וליהדות.
 
 
מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

מרצה

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
שימוש בקפיטליזם לצמצום פערים בחברה – האמנם? הכלכלה השולטת בעולם היום, ומנווטת הרבה מפעולותינו מבלי שבכלל נחשוב על כך באופן ... משמעות בחיי היומיום מהי משמעות בחיים? בודאי שמעתם על מושג כזה. זוהי באמת שאלה טובה ואני מקווה שגם הת... אילו תגיות HTML5 חדשות ישפיעו על עולם ה- SEO בעתיד הקרוב? האדמה טרם פצתה פיה, וגוגל עדיין לא הזדעזעה משום שינוי שחל ב- HTML5, אולם ככל שעובר ... מהם 8 הסודות להצלחה בחיים? ריצ'ארד ג'ון, בהרצאה מעניינת שואל מדוע אנשים מצליחים? האם זה מאחר שהם חכמים? או ש... אבדת בת המלך  יום אחד אמר הרב נחמן מברסלב לפני כתיבת סיפורי מעשיות לסביבתו: מאחר שאני רואה...