התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

אבדת בת המלך

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה 
יום אחד אמר הרב נחמן מברסלב לפני כתיבת סיפורי מעשיות לסביבתו: מאחר שאני רואה, כי כל מיני תורות ושיחות אינן מועילות לכם, מפאת זאת אתחיל לספר לכם סיפורים. 

שמי סרג'יו מוסקוביץ, בעל השגה רוחנית ומרצה לקבלה מזה שנים רבות. רוצה אני לנסות להאיר את הקוראים היקרים בסיפורי המעשיות של הרב נחמן מברסלב שבמסגרת הרצאותיי אני מספר אודות מעשיותיו עמוקות. והנה לכם טיפה בים הרוחני כדי לטעום את טעם הרוח. הרשתי לעצמי לקרוא לפרוש שלי "סוד הכוונות" – כוונותיו של הרב נחמן מברסלב.

מעשה במלך אחד, שהיו לו ששה בנים ובת אחת. ביתו הייתה חשובה לו מאוד, ולה היה מקדיש הרב המון תשומת לב. יום אחד, רגז הרב על ביתו. בו בלילה הלכה לחדרה, ובבוקר לא ידעו היכן היא. והיה אביה מצער מאוד, והלך לבקשה אנה ואנה. עמד השני למלכות מחמת שראה כי המלך מצטער מאוד, וביקש שיתנו לו משרת, סוס ומעות לעת צורך; והלך לבקשה. והיה מבקשה זמן מרובה מאוד עד שמצאה. והיה הולך אנה ואנה זמן רב ובמדבריות ובשדות וביערות, והיה מבקשה זמן רב מאוד.
 
מרצה לקבלהSipueri maasiot, via Wikipedia, Creative Commons Attribution
 
פרוש סוד הכוונות

המלך, הקדוש ברוך הוא, ששת בניו הם ששת הספירות: חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד ויסוד. הספירות הן תכונותיו של הקדוש ברוך הוא שמנהלות את העולם הזה. בת המלך היא שורש הנשמה ככתוב: "אשת חיל מי ימצא". החיפושים כאמור הם כדי למצוא את אשת חיל, שהיא בת המלך, קרי, שורש הנשמה חלק מאלוקא שמוסתרת בעולם הזה שנקרא "הלכה לאיבוד". המלך הקדוש ברוך הוא אוהב את הנשמה יותר מכל כי היא חלק ממנו. לכן אוהב אותה יותר מתכונותיו שלו, שהם בניו. הסיבה לריב היא לתת לבת אפשרות להתפתח לבד, לכן חייב היה להיות ברוגז אתה, כלומר, להיפרד ממנה. כשאומר לה המלך, שהלא טוב ייקחה, הווה אומר, רצונות האהבה העצמית שיקחו אותה; לעומת הטוב שאלו הן רצונות ההשפעה. כאב למלך מאוד שהיה חייב לפתח את הריב הזה; וקרא לשני למלכות, שזה האדם ההולך בדרך, כלומר, לאדם שמחפש את הסיבה לקיומו בעולם הזה מעבר לחיי החי הבהמי; ומחפש את נשמתו שהיא בת המלך. לכן צריך היה משרת, קרי, הגוף הבשרי-פיזי, וסוס – הכוונה למרכבה כדי ללכת בדרך. דרך, משמע, ההתפתחות בעולם הזה. מעות הכוונה לפרנסה כדי שיהיה לו הזמן לחפש את בת המלך ללא דאגות שמפריעות לו בדרכו זמן רב. כאמור, זמן רב הכוונה לשנים ולגלגולים רבים עד שמצאה; כאשר המציאה משמעה שלאחר גלגולים ושנים הגיע לגמר תיקון לשבת, שלא צריך יותר לעבוד.
 
כמובן, שהמעשייה בהמשך מספרת על הפיתויים שנתקל השני למלכות בחיפוש אחר בת המלך, כלומר, אלו הפיתויים שנתקל האדם בעולם הזה אשר מרדימים אותו, משמע, שהוא מתייאש ומפסיק לחפש לזמן מה, לפעמים ימים, לפעמים שנים ולפעמים גלגולים. בהרצאותיי אני מספר את המעשייה בהרחבה מתחילתה ועד סופה. מקווה שהצלחתי להאיר את עיניכם.
סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות וקבלה

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

 

מרצה

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
חומצות שומן חיוניות שמי פרופסור שמואל אדלשטיין, מרצה ומומחה לתזונה ובפרט חומצות השומן אומגה 3, סידן ... אישה - מתוך הרצאה על תורת הקבלה שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות על תורת הקבלה ובעל השגה רוחנית. אנוכי מרצה ומ... כיצד לקרוא מחשבות ? לפני כמה ימים הרצאתי בפני קבוצת מורים מדהימה, וכמרצה בתחום שפת הגוף אני משתדל ... דרך ארץ קדמה לתורה שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה ליהדות ולקבלה. מחבר הספרים "קבלה אוניברסלית" ו"המצ... ארבע דרכים מקוריות להוראה בעידן הטכנולוגי שמי עופר לנגר, דוקטורנט לתקשורת, מרצה במרכזי פסג"ה (פיתוח סגלי הוראה) של משרד החי...