התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

אמונה

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה
שמי סרג'יו מוסקוביץ, עוסק בתורת הקבלה מזה שנים רבות, במאמר זה אנסה להאיר את עיניכם בנושא אמונה בדרך האמת.

אמונה היא מילה גלובלית, מפני שרוב הבריות מאמינות בכל מיני אמונות, על-פי חינוך ההורים, הסביבה וכו'. יש המזלזלים באנשים מאמינים כי לדבריהם, זו בריחה ממצוקה. אמנם הם בעצמם בשעת צרה מחפשים במה להאמין. אך בעת שגופם הבריא קורס מחיידק בלתי נראה או כאשר ההצלחה נהפכת לכישלון, גם הם מתחילים לחפש במה להיאחז  כי גופם הזמני בגד בהם או ההצלחה הזמנית נכחדה כלא הייתה.

לאמונה דרגות שונות. יש קיצוניים שירצחו באצטלת אמונה, יש המאמינים בזמנם החופשי, יש המאמינים בקמעות, פסלים, ברכות או באל שיושב למעלה ומסתכל אליהם כל הזמן ובודק אותם. לכל עם יש אמונות משלו. האמת, שקיים כוח ענק ואדיר מעל האמונה שנקרא השגה. ה'השגה' משמעה – 'להשיג' את מה שהאדם מאמין בו. כי האמונה היא מתוך מה שלימדו אותנו או סיפרו לנו, מתוך היסטוריה, סיפורים, אגדות או מנהגים והלכות, אבל אין בה השגת האמונה אלא האמונה באה מתוך הרגלים או בריחה או חינוך. חכמי הקבלה אומרים על כך: לא להסתפק באמונה בדעת או מתחת לדעת, מאחר שיש להגיע לאמונה מעל לדעת תוך כדי השגה. הווה אומר, להרגיש בתוכנו את הכוח שהאמנו בו; אם משיגים כבר לא צריך להאמין כי אנו חיים את הכוח שהאמנו בו ומרגישים אותו חי בתוכנו, כך שלא ניתן לטעות בהשגה. לכן חייבו המקובלים ללמוד את חוכמת הקבלה כי החוכמה והדרך להשגת תכונות הבורא ולהרגשתו כחי בקרבנו כטוב ומיטיב.

מרצה לעולם הקבלה - סרג'יו מוסקוביץVirgil Telmo, Dawning of the age of aquarius, November 19, 2011 via Flickr, Creative Commons Attribution
 
האמת היא, לצערי, שהבריות מעדיפות לחפש אמונות פשוטות ללא חוכמה אלא רק סיפורים, מנהגים, ומעשים גשמיים כהרגל וביטחון מדומה. זאת מאשר לחפש חוכמה עליונה על-ידי מאמץ ויגיע במטרה למצוא את האמת שמתחת לפני השטח. כי טבע האדם הוא חיפוש אחר הקלות  והנוחות גם כדי לצאת ממצוקה. טבע האדם הוא לעשות כמה שפחות ולקבל כמה שיותר. זה בעולם המדומה טוב, אם-כי כדי לשנות או להגדיל חוכמה שתביא לשינוי אמיתי לטובה חובה עלינו להתאמץ ולתת יגיעה נכונה. חוכמת הקבלה מלמדת כיצד להשיג את השפע העליון בעודנו חיים בעולם הזה בגוף הפיזי בעור, עצמות וגידים.

כל השגה מתחילה מאמונה פשוטה, ככתוב: "מלא לשמה יבוא לשמה". כלומר, בהתחלה יש לסמוך על בעלי השגה (מקובלים) כדי ללמוד את חוכמת הקבלה ויש בזאת סגולה גדולה. לאחר מכן, בעת הלימוד עוברים מאמונה שלא לשמה אל עבר השגה לשמה כי משיגים את הלימוד בתוכנו פנימה.


 

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות וקבלה

פרופיל-יו. המאגר הרב-תחומי הישראלי של מרצים, מנחי סדנאות ויועצים.

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

מרצה

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
האם מחשבים יגדלו לנו את האוכל בעתיד? תזונה בריאה היא נושא לוהט היום. בשנים האחרונות אנחנו מתוודעים ליותר ויותר דרכי ... הצלחה   שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לתורת הקבלה מזה שנים רבות ובעל השגה רוחנית.  ... כיצד להעביר מסרים מורכבים בקולנוע? כיצד ניתן להעביר מספר מסרים בו-זמנית בסצנה קולנועית? כיצד במאים דוקומנטאריים מ... פרדוקס בחינוך: על תפקידיו של המרצה בעידן החדש מהו מרצה במאה ה- 21? האם השינויים הטכנולוגיים מעצבים מחדש את זהותו? האם התמורות ה... טיפים למרצים לעמידה מול קהל - חלק א ארנסט המינגווי, סופר ועיתונאי אמריקאי מפורסם ("הזקן והים"), אמר: "הטיוטה הראשונה ...