התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

זוגיות טובה

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה
שמי סרג'יו מוסקוביץ, עוסק בתורת הקבלה שנים רבות ובעל השגה רוחנית. במאמר זה ברצוני לנסות לספק תובנות לזוגיות טובה ולחיבור אמיתי.
 
זוגיות טובה לא מושגת ללא עמל, ככתוב: "יגעת מצאת". כל אדם מביא לזוגיות את החינוך שקיבל ואת הגנים שנולד עמם, וכמובן, גם את האגו שלו. לכן חיבור בין שני אנשים מחייב עמל רב שבסופו מביא טוב. אין זוג שאינו מתאים או כזה שכן אלא יש הרוצים נוחות לעצמם על חשבון הזולת. אולם, מה קורה כאשר הזולת אינו מוכן להיות נשלט? אזי החיבור כושל והדרך לגירושין או פרידה קצרה; ככתוב: "והאדם ידע את חוה". שימו לב שלא כתוב "והאדם אהב את חוה" אלא צוינה המילה "ידע". הידע מקנה התחלה לזוגיות טובה כי עצם הרצון לדעת את בן או בת הזוג מושך, לפי הקבלה, אורות מקיפים. לכן האור יכול לשכון ברצון לחפש חיבור אמיתי על בן או בת הזוג.
 
החיבור הטוב בין בני הזוג נעשה כבר על ידי האור עצמו ולא האדם, ככתוב: "הבא לטהר מסייעין בידו". כלומר, הכתוב מתייחס לרצון לשנות את האחרים בגופך-אתה ולא את הזולת. היצר הרע שלך זה 'האחרים' ודרגת האדם שבך זה אתה, לכן מסייעין לך על ידי שליחת אורות מקיפים. על ידי אור מקיף שחודר את הרצון לדעת את האהבה ומעשיר בכוונות מיוחדות לאהבת אמת ולא לאהבה אגואיסטית, שהיא האחרים כאמור. ככתוב: "כי לא על האדם לבדו". כלומר, דרגת האדם אינה מסוגלת להתפתח ללא 'האחרים' שהם היצר הרע,עזר כנגדו. קרי, האדם הוא הרצון שלך לשינוי כי כל שאר גופך הוא האחרים. במידה שאין רצון לדעת את בן או בת הזוג או החברים, אזי החיבור נהפך לפירוד עד מהרה או למלחמת אגו באגו. כוונת התנ''ך בסיפור מלחמת ישראל והעמלק או מלחמת ישראל במצרים או יוון וכדומה; החזק מנצח והחלש נדרס – דרגת האדם נדרסת על ידי דרגת החי.
מרצה לעולם הקבלה - סרג'יו מוסקוביץ
Richard Foster, Enamoured couple is played, September 5, 2008 via Flickr, Creative Commons Attribution 
 
 
 
חשוב להדגיש כי כל חיבור זוגי או משפחתי או חברותי ניתן לשינוי לטוב המוחלט ולאהבת אמת. דרושים רצון והשתוקקות לדעת לאהוב באמת את בן או בת הזוג ולא רק את ה"עצמי", ככתוב: "האדם לעמל יולד". נכון הוא שטבע האדם מתקיים על-פי שורשו לנוחות ולתענוג, רק שהשורש נהנה מתענוג הנתינה ואנחנו בני האדם נהנים מקבלת תענוג, לכן האדם מחפש דרכים קלות לעצמו – הפוך מהשורש. כך שהאמת פחות יפה אבל יותר מענגת בהמשך ולזמן בלתי מוגבל, שכן עם העמל באים התענוג והאהבה הנצחיים. לעשות אהבה משמע לתת כוונות לרצונות ולהשפיע על בני הזוג המשפחה והחברים.
 
היום, יותר מתמיד, האגו מתפתח עוד ועוד ורואים זאת בכל תחומי החיים, ובאהבה בפרט. לכן בימינו דרוש כיוון שונה לאגו מאשר חיפוש שליטה ואהבה עצמית; בימינו יש לחפש אחר חיבור עם האמת. השאלה היא, האם בכלל האדם יכול להתגבר על האגו שלו? כנראה, שהתשובה היא לא ! האדם לא צריך לעשות שינוי באגו. הסוד הוא רק הרצון ! כי הרצון מושך את הכוונות מהטבע; והטבע בעצמו משנה אותו.
 
 
הסוגיה שניצבת בפני האדם היא, האם ייתן לטבע את התענוג לשנות את הרצון השלילי לרצון חיובי ככתוב: "ובחרת בטוב ובחיים"? או שמא ימשיך האדם את חייו במלחמות עם הסביבה עד לבדידות מוחלטת? כמו שלאט לאט היום "נצמדים" יותר למכשירים כמו מחשב או אייפון או תקשורת באמצעות כבלים וכך מצטמצמות להן פגישות עם חברים. זהו, כמובן, סימן שלילי לעתיד, כי האדם הינו יצור חברותי ביסודו; המכשירים וההתפתחות הטכנולוגית מפרידים בינו לבין הזולת. כך שהחברותא הולכת לאיבוד בתוך ההתפתחות הטכנולוגית.
 
בימים אלו יש יותר ויותר מודעות לתובנה, שלעם ישראל יש את הסוד למשוך אורות מקיפים מהטבע (טבע - בורא), וזאת מלמדת חוכמת הקבלה או התורה שבעל פה. היום מומלץ לכל אדם ללמוד את חוכמת הקבלה מפי חכם מקובל, ללא קשר לדת או למנהגים אלא כתוספת נפלאה שמביאה ידע והרמוניה למשפחה לזוגיות ולבריאות של כל אדם באופן פרטי וכללי.
 
 
לסיום טיפ קטן להתחלה טובה: עשה/י למען בת או בן זוגך מה שהוא צריך ולא את מה שנוח לך לעשות! .במהרה בימינו.
 
סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות וקבלה
 
מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור
מרצה

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
יקום מקביל שמי נדב ברקאי, מאמן אישי ותעסוקתי. הרבה פעמים אני שומע אנשים שמשתמשים במושג "יקו... טיפים למרצים לעמידה מול קהל - חלק ב בחלקו הראשון של המדריך, "טיפים למרצים לעמידה מול קהל – חלק א", עסקנו בכמה טיפים ש... סוגיות הליבה בסכסוך הישראלי-פלסטיני    ספרו של ד"ר אל"מ (מיל.) משה אלעד סוגיות הליבה בסכסוך הישראלי - פלסטיני ... כיצד לעזור לילדים ומבוגרים שמתקשים בריכוז קשיי קשב וריכוז כבר הפכו להיות ביטוי שגור עבור ילדים ועבור מבוגרים, כשיותר ויות... מהם 8 הסודות להצלחה בחיים? ריצ'ארד ג'ון, בהרצאה מעניינת שואל מדוע אנשים מצליחים? האם זה מאחר שהם חכמים? או ש...