התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

שינוי מזל

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלהשמי סרג'יו מוסקוביץ, עוסק שנים רבות בתורת הקבלה העתיקה. במאמר זה אנסה ולספק מידע רב-ערך לאלו המעוניינים לשנות מזלם לטובה ובה בעת לאנסה להציג את הדרך הנכונה והיחידה שקיימת להחלפת המזל.

שינוי גורל או שינוי מזל האם ניתן כלל לעשות זאת? התשובה לא פשוטה כידוע. כולם מחפשים לשנות מזלם בכל מיני דרכים והאמת שהמזל נשאר כשהיה. כתוב "משנה מקום משנה מזל". השאלה מה הכוונה 'מקום'? האם כולם עוברים דירה? או שמא 'מקום' הכוונה למעשה גבוהה יותר? ככתוב: "אין עשב למטה שאין לו כוכב ומזל מלמעלה שמכה אותו ואומר לו גדל". הכוונה היא לגדול ברצונות כדי להגיע להתפתחות מקסימלית. כידוע, החסרונות (הרצונות למילוי שחסרים לנו) מפתחים אותנו. לכן, גם המבוגרים מוחם מפסיק להתפתח עקב חיסרון ברצונות. כבר עייפים ולא רוצים יותר לכבוש את העולם; אז גם המוח מפסיק לגדול. עקב כך, המזל נותן מכות (מכות - חסרונות), כדי שהאדם לא יפסיק לרוץ ולהתפתח. אנו רואים זאת כדבר רע באופן טבעי. אולם, ללא החסרונות כמו כסף, מין, משפחה, השכלה, כבוד ושליטה לא היינו מתפתחים ואף נשארים בדרגת החי. ככתוב: "וכולם כבהמות נדמו". ועוד כתוב: "ומותר האדם מין הבהמה אין''. השורש להתפתחות האדם ושכלו הם הרצונות הגדולים פי אלפי פעמים מין הבהמה. לכן אם אנו רוצים להתקדם קדימה ולהתפתח נכון ללא מכות המזל, יש צורך להתעלות מעל לרצונות הבהמיים, לרצונות השפעה. הווה אומר, לעבור מחסרונות פרטיים לחסרונות גלובליים.
 
 
מרצה ליהדות ולקבלה, סרג'יו מוסקוביץ
Filosofias filosoficas, Filos segundo logo, August 9, 2010 via Wikipedia, Creative Commons Attribution


חסרונות פרטיים, משמע, חסרונות (רצונות) להטיב עם עצמי וילדיי, השאר מעניין אותי פחות. חסרונות גלובליים (רצונות) לדעת שהטוב והביטחון והשלווה והבריאות קשורים לסביבה. כך שאדם שסומך על עצמו בהגנה על היקרים לו, והוא בעצמו נתון להגנה מוגבלת מאוד וללא הבנת הסוד שאת הביטחון והבריאות ניתן למצוא רק בחיבור נכון לסביבה. את החיבור הנכון צריך גם ללמוד כי הוא עמוק כמו ים. החיבור הוא מעל לממד הגופני, כמו עור בשר וגידים, החיבור הוא בדרך של רצון נסתר מהאדם שהוא שורש הנשמה. רק לחוכמת הקבלה יש את הכלים ללמד את הדרוש להתפתחות שורש הנשמה כדי לשנות באמת את המזל בדרך האמת ובמעשה הנכון; כי רק שינוי מביא שינוי ! לכן חובה לדעת מה לשנות. לא ניתן לשנות את המזל באמצעות קוסמות, קמעות, וברכות וללא מעשה ויגיעה. ככתוב: "יגעת מצאת".

המקובלים נתנו הרבה שמות לשורש הנשמה, כמו 'נקודה טובה', 'הנקודה שבלב', 'אשת חיל', 'שושנה בין החוחים' ועוד. המזל הטוב נמצא תמיד ללא תנועה, לכן חובה להתחבר אליו בהשוואת תכונות אליו. זאת ניתן להשיג רק על-ידי הרצון והתכונות הנסתרות שבתוכנו ללא התפתחות בנסתר. מפאת זאת חייבו המקובלים ללמוד את חוכמת הקבלה על מנת שיהיה טוב לכולם. ככתוב: "עם ישראל ערבים זה לזה".

חובה עלינו להבין שאם אנו מרגישים רע זה מפני שהרצונות שלנו שבורים (שבורים – כוונות לא נכונות) ואז אין השתוות הצורה לשפע. באם הרצונות מתוקנים (מתוקנים – השתוות הצורה לשפע) נראה אותו כטוב ומיטיב לרעים ולטובים. השפע אינו רע כי אין לו תכונות רעות אלא רק טובות, אבל השפע ללא תנועה כל הזמן טוב. הדבר תלוי בנו: אם נתחבר אליו נכון או לא. כאן מסייעת חוכמת הקבלה המקורית העתיקה, ומלמדת את האדם להשוות תכונות לשפע, להתחיל להרגיש זרימה ובריאות ושמחה. הלוואי בקרוב אמן.

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות וקבלה
פרופיל-יו. המאגר הרב-תחומי הישראלי של מרצים, מנחי סדנאות ויועצים.

 
מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידורמרצה

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
חומצות שומן חיוניות שמי פרופסור שמואל אדלשטיין, מרצה ומומחה לתזונה ובפרט חומצות השומן אומגה 3, סידן ... איך להצחיק נכון בהרצאה? נורמן קאזנס, הסופר והראשון שזיהה את הפוטנציאלי הרפואי בהומור, אמר פעם שאנשים הב... כיצד להעביר מסרים מורכבים בקולנוע? כיצד ניתן להעביר מספר מסרים בו-זמנית בסצנה קולנועית? כיצד במאים דוקומנטאריים מ... למה נבראנו בעולם? שמי סרג'יו מוסקוביץ, בעל השגה רוחנית, מעביר הרצאות וסדנאות  ומלמד את תורת הק... טיפים למרצים לעמידה מול קהל - חלק א ארנסט המינגווי, סופר ועיתונאי אמריקאי מפורסם ("הזקן והים"), אמר: "הטיוטה הראשונה ...