התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

חכמת הקבלה להורים

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה
 
שלום, שמי סרגיו מוסקוביץ, מרצה בתחום היהדות ותורת הקבלה. במאמר זה ברצוני לנסות להראות לכם את האמת שמתחת לפני השטח בעולם הילדים, כפי שרואה זו החוכמה העליונה. בסוף המאמר אציג טיפים שעשויים לשנות את חייכם לטובה בזמן קצר עבור מי שיתמיד ביישום הטיפים הללו.
 
ככתוב: "לא החכם לומד, החוכמה נמצאת בכיסוי שהיא הברכה". היום מלמדים את הילדים להגדיל את ה"אני" החיצוני שלהם, שמביא לאגו מנופח יותר ויותר, שבהכרח מביא בעתיד למה שהמבוגרים היום תקועים בו. אגו מנופח שגורם לגירושין, אלימות במשפחה ומחוצה לה. לחץ על הילדים לחפש אושר על ידי חומר, השכלה רווחית שתביא הצלחה ואושר. במציאות כל בעלי תואר שלישי או דוקטורטים בכלכלה, לא מצליחים לייצר כלכלה בריאה! אז איפו הטעות? באוניברסיטה או בתלמידים? או שפשוט החומר לא רלונוטי לתקופה החדשה.
 
המכבש שמפעילה מערכת החינוך באמצעות ההורים על הילדים לחתור בכל מחיר לציונים או למלא אותם בחומר לימודי כדי לעשות V על ידי מלחצי-המבחנים כדי להשיג הצלחה ואושר גורמים להיפך! הילד בורח לאלימות, מין, סמים וכיוצא באלה מתוך לחץ, פחד וחוסר ביטחון. חובה להבין נכון את המציאות בדרך האמת ולא ללכת שולל אחר המדומה, ללמוד את טבע האדם לפני הכול! בכל בית ספר מוטב שילמדו את טבע האדם, וכך ירגישו כולם בתקופה קצרה שיפור הולך וגדל בקרב הילדים לטובה. אמנם, אין מורה גשמי או פסיכולוג שיכול ללמד את טבע האדם הפנימי, שהוא החשוב, כי באני הפנימי מוסתרת החוכמה שתביא את האושר לילד.
 
מרצה בנושא יהדות וקבלה - סרג'יו מוסקוביץ'
Happy Mother's Day, Myles Grant, 12 May, 2007 via Flckr, Creative Commons Attribution
 
כיום, מלמדים בבתי ספר אך ורק את ה"אני" החיצוני, הצלחה כספית שלא תהיה בנמצא בעתיד הקרוב. מוטב ללמוד את טבע האדם כדי להבין באמת מהי מהות האדם מעל דרגת החי שמחפש כל היום כיום פיזי. בדרגה זו החיה בנויה לחיים כאן יותר טוב מאתנו, כי לדעת את מהות הפנימית היא להתחבר לחוכמה נסתרת מבראשית, זו ששוכנת בתת-המודע של האדם שעשויה לשנות הכול לטובה. כי אז נדע להבדיל באמת בין טוב לרע; רק אז תהיה לנו בחירה. לצערי, רק בעלי השגה רוחנית אמתית יכולים ללמד את טבע האדם האמיתי, אבל תוצאות רואים בזמן קצר. זאת כי לא ניתן להבין או לנהל עסקים ושותפות בין בני אדם ולא נישואין בריאים ללא ידיעת ה"אני" הפנימי של האדם. טוב? או רע? ומה זה טוב? ומה זה באמת רע? כך שלאחר שלומדים על ידי בעלי השגה אמתיים את טבע האדם הילדים יתחילו להשתנות לטובה. יתחילו לשחק עם חברים ולא עם מכשירים, ואהבת חברים תהיה חשובה להם כי יבינו שאדם ללא חבר משול לרדיו ללא אנטנה. האדם נולד יצור חברותי. ככתוב: "לא טוב היות אדם לבדו". מעבר לכך שילמדו את טבע האדם באופן פרטי או במסגרת בית-הספר. בעזרת השם, ילמדו אף את שאר הנושאים כמו חינוך ומתמטיקה כרגיל. ידיעת טבע האדם איננה תחליף ללימודים המקובלים אלא כתוספת.
 
הנה טיפ להורים: הילדים אינם בצבא ואתם לא מפקדים. "חינוך הנער על פי דרכו" אמרו חז''ל. כלומר, כהורים אנו צריכים להיות חברים של ילדינו, לפרגן כל הזמן – גם בכישלונות שלו וגם בהצלחות. לא לצפות שיהיה תמיד הכי הטוב בכיתה; לשמוח עבורו גם אם הוא באמצע; כל הזמן להקנות תחושה של חמימות ואהבה ( זה יאפשר לילד להרגיש תחושה שתמיד ימצא מקום אוהב בבית הוריו); לא לחסוך במילים טובות (זה יקנה לו תחושת בטחון); לא להעיר הערות כל הזמן (זה נקרא לחפור); לדבר לילדים בגובה העיניים גם לילד בגיל 4 או 5 (זה מעלה את חוכמת הילד כי הוא ינסה להבין את ההורים); לשתף את הילד בהתלבטויות כמעט בכל נושא בחיים; לשתף אותו בבעיות החיים וגם בתענוגי החיים; ככתוב: "ומותר האור מין החושך". זאת מאחר שללא חושך לא נהנה מהאור!
 
הילד הוא תעלומה, וכל אחד בעל רצונות שונים, לכן שונים האחים והאחיות זה מזו. אין לצפות שהילדים יהיו שווים בתכונותיהם: אחד אוהב ללמוד גשמיות, ואולי השני אוהב ללמוד ממשחקים או מסקרנות לנושאים אחרים. על פי דרכו. חשוב שההורים יפנימו: לא כל מה שטוב לכם טוב גם עבורו. יש ללמוד אותם על פי רצונותיהם. ולעולם אין לומר לילד "תהיה כמו אחיך". מקווה הצלחתי לשפוך אור על הנושא ההורות, כפי שמלמדת הקבלה. באהבה.
 
מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידורמרצה

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
שינוי מזל שמי סרג'יו מוסקוביץ, עוסק שנים רבות בתורת הקבלה העתיקה. במאמר זה אנסה ולספק מידע... אמונה שמי סרג'יו מוסקוביץ, עוסק בתורת הקבלה מזה שנים רבות, במאמר זה אנסה להאיר את... הרצאה מעניינת - טיפים לרגעים שלפניי   לפני כמה שבועות הייתה לי הרצאה מעניינת... כשאני אומר "הרצאה מעניינת" אני מת... הדרכת מכירות לאנשי המכירות יש תפקיד חשוב ומאתגר מאד – הם נדרשים להציג בפני הלקוח מוצר מסוים,... מהם 8 הסודות להצלחה בחיים? ריצ'ארד ג'ון, בהרצאה מעניינת שואל מדוע אנשים מצליחים? האם זה מאחר שהם חכמים? או ש...