התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

השלום בעולם

שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות והקבלה, ובעל השגה רוחנית. אינני עוסק בקמעות ואף לא במיסטיקה אלא אני עוסק באמת.

כל התורה מתייחסת לשלום, אבל האמת היא שהכוונה לשלום בין יצר הרע ליצר הטוב באדם.
 
סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות והקבלה
Tobias Walter, Handshake (Workshop Cologne '06), April, 2006 via Wikipedia, Creative Commons Attribution
 
נאמר כי האדם עולם קטן, מפני שמחוץ לאדם אין כלום, יש רק אור פשוט שממלא את כל המציאות ללא שינוי. ככתוב: "אני הויה לא שיניתי. הויה טוב ומטיב לרעים ולטובים, כי אין בו רע". אם אנו מרגישים רע זה מפני שהרצונות שלנו מקולקלים, אזי אנו מרגישים אותו כרע. ואם הרצונות שלנו שוות צורה להויה (תכונה) לאור הפשוט הממלא את כל המציאות ככתוב: "ומלאה הארץ כבודו" אז נרגיש ונראה אותו כמטיב.

לצערי, כבר שנים אנו ישראל והשכנים מנסים להגיע לשלום ולא הצלחנו ! לא משנה שמאל או ימין. כמה עוד ניתן לנסות? גם בתוכנו אנו מנוגדים וכל אחד מושך לכיוון האגואיסטי שלו, וכל מפלגה יש לה הכוח שלה לסחיטה. ככתוב: "עם ישראל ערבים זה לזה". לדאבוני, רק במלחמה אנו מאוחדים. האיחוד חייב לבוא לפני הכול, על ידי חינוך נכון, גבוה וגלובלי, ולא על ידי לחץ על הנוער כדי שיצליחו בחומר ולא ברוח. כך גם זה נראה בשטח. התפקיד של עם ישראל להביא שלום בעולם מתעכב. לכן קיים לחץ אדיר בתת המודע של אומות העולם גם ללא המודעות שלהן ללחוץ אלינו. הרי ברור לכל שמה שהשכנים מחפשים זה את מה שנעלם ממחוזותינו. מעבר לגוף הבהמי בעולם הזה אין גופים פיזיים בעולם העליון הרוחני. כי ברוחניות אין זמן תנועה ומקום כמו הבשר הזמני בעולם הזה, שיש לו זמן תנועה ומקום. כדי להגיע לשלום חובה עלינו להיות מאוחדים.

ללא לימוד חוכמת הקבלה שמיועדת להשגת החיבור בין בני ישראל מעל למימד האגואיסטי בו כל אחד לעצמו. אם נהיה מאוחדים, אין ולא יהיה מי שלא יאהב את עמנו, ולא יחפש לעשות שלום עימנו כדי ללמוד את השיטה. אותה שיטה ליצרית אחדות ולחיבור בלב ובנפש. כך נהיה אור לגויים, כי נלמדם חיבור וחיים מאוזנים עם הטבע העליון ללא מלחמות, ללא מחלות, ללא בעיות כלכלה, וללא אסונות.

השלום האמיתי מתחיל בי, בך ובך ! שלום בין היצר הרע שתפקידו להרחיק מהחוכמה העליונה לבין היצר הטוב שנועד לחיבור. והדרך לחיבור עוברת דרך חוכמת הקבלה. כך נמצא אנו, העם המיוחד, את הבורא ככתוב: "מאהבת הבריות לאהבת השם". מאחר שבחיבור בין הבריות נמצא השם. הויה הוא הכוח המחבר, ואם נתחבר נהיה הוא. ככתוב: "וביום ההוא (שנחבר) יהיה אל אחד ושמו אחד".
 
סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם קבלה
מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

מרצה

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
קידום עסקי - חלק ב אז עסקנו במאמר הקודם בכלים לקידום באינטרנט והתייחסנו יותר לרמת אתר האינטרנט... הכסף שלנו, לאן הוא נודד ? הכסף שלנו, לאן הוא נודד ? שימוש בדימוי מעולם אחר נדב ברקאי, מומחה לאימון אישי ות... שימוש בקפיטליזם לצמצום פערים בחברה – האמנם? הכלכלה השולטת בעולם היום, ומנווטת הרבה מפעולותינו מבלי שבכלל נחשוב על כך באופן ... התרופה החדשה - הומור ! הסופר רוברט הולדן כתב ש"על אף שהצחוק אינו יכול לרפא כאב, הוכח שהוא יכול לספק הקל... משה רבנו דרך עיני הקבלה שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות וסדנאות על תורת הקבלה המקורית, ובעל השגה רו...