התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

לחנך את הנער על-פי דרכו

כתוב בספר משלי פרק כב פסוק ו: "חנך לנער על פי דרכו גם כי יזקין לא יסור ממנה." הסוד והכוונה בכתוב הוא שלכל דור חובה לחנך על פי דרכו של הדור הקיים ולא על פי הכלים של הדור הקודם. הדבר ניכר, לצערי, בחינוך של הדור הקיים שמשתמש בכלים ישנים בהם עשו שימוש בדורות הקודמים. כתוב ספר הזוהר (חדש) בראשית פרשת וירא פסוק 460: "וכשיהיה קרוב לימות המשיח, אפילו תינוקות שבעולם עתידים למצוא סודות החכמה (חוכמת הקבלה), ולדעת בהם קצים וחשבונות של הגאולה. ובאותו זמן תתגלה לכל."

היום אנו באלף השישי, כלומר, ביום השישי לבריאה בו נברא האדם. לאחר התפתחות בדרגות דומם, צומח וחי במשך 5723 שנה בקרוב מאז תחילת הספירה של המקובלים מהאדם הראשון שגילה את הכוח העליון; ולא מקיום האדם בדרגת בהמה, קרי, תקופה ארוכה לפני-כן. לאחר האדם הראשון בדרות אחריו באו מקובלים בעלי השגה כאברהם, יצחק, יעקב, משה – וגם ביניהם חיו בעלי השגה פחות "מפורסמים" יותר או פחות. תקופה מאוחרת יותר תלמידיו של רבי עקיבא כשמעון בר יוחאי וחבריו, שכתבו את סודות החוכמה בהסתר עד לתקופה זאת ולדור הזה כדי לסיים את ההתפתחות בדרגות דומם, צומח וחי.

עכשיו בחבלי לידה של ימות המשיח, שאין כאן הכוונה שיבוא אדם לבוש בגדים לבנים על חמור לבן אלא יתפתח כוח בתוכנו שנקרא 'משיח', שימשוך אותנו לאהבת אחים ולאחדות שלמה בלב אחד כאיש אחד. זו היא מטרת הבריאה כדי להשיג בכוח משותף את השפע העליון.  רואים אנו בהתפתחות כיום, שהנוער הולך לאיבוד. בעזרת החינוך שלא מיועד לדור הזה. כלומר, הילד כבר לא מכונת מבחנים לשם השגת אושר על-ידי הצלחה חומרית שכבר לא נמצאת במציאות ותלך ותעלם בתקופה הקרובה בהדרגה. האושר קשור לאחדות ולאהבה ולא להצלחה חומרית. מי הוא העשיר? האם זה השמח בחלקו?

 

הרצאה-מעניינת

John Morgan, Reading is fun, May 14, 2009 via Flickr, Creative Commons Attribution

סרג'יו מוסקוביץ. מרצה לעולם הקבלה.

הלחץ הכבד אינו מתאים לדור הנוכחי, ומביא את הנוער לחפש בריחה על ידי סמים שתיה ואלימות; התקשורת מחפשת רייטיינג בתוכניות ריאלטי רבות; רדיפת מתנות וניצולן עד כיליון בזמן קצר; הרשימה עוד ארוכה. האם דברים אלו מקדמים את החינוך או מובילים למקום הפוך?  איזו דוגמה יכולים נער או נערה לקבל מלצפות בדרך בה מבוגרים עושים מעצמם צחוק בשביל כסף. צריך לקרוא לילד בשמו. אנו ההורים, יד ביד עם משרד החינוך, גורמים לדור הצעיר כשל בהבנת המציאות וגורמים לבלבול.

כתוב בזוהר החדש פרשת בראשית פסוק 327: "בכה רבי עקיבא (רבי עקיבא, קרי, כוח פנימי בתוכנו שמוסתר) ולא אדם. אמר לו, (קרי, הטבע העליון). על מה אתה בוכה? אמר: אוי לדור שיהיו יתומים ממך. אמר לו (הטבע העליון): אל תאמר כך, אלא אוי לדור, שיהיו יתומים בלי אב (ללא אב, קרי, ללא ההרמוניה של הטבע), ללא מורה (חכם מקובל בעל השגה בחוכמה עליונה), ולא תלמיד הוגה המתעורר ללמוד את החוכמה העליונה), וימים יבואו, שכל הדור יהיו חצופים ועזי פנים, ותישכח החוכמה (תורת הקבלה). ואין דורש ואין מבקש. והמתעורר ליבו לחוכמה, יהיה נבזה וחדל אישים בעייני הבריות. אוי לדור ההוא, כשיבוא אותו הדור."

לדאבוני, היום אין הבריות יודעות מה היא חוכמה עליונה. אוי לדור הזה שחוכמה עליונה הפכה למיסטיקה או מינהגים והלכות גשמיות. אם קיימת חוכמה ברמת העולם הזה אז למה העולם נראה רע בחינוך, בכלכלה, בבריאות ובביטחון וכדומה. איפה החוכמה ?

חובה בימים אלא להתעורר לפני שיהיה מאוחר, ולהתחיל לחפש מורה נכון שידריך כיצד לחנך את הנער על פי דרכו (בדורו). הנער בתורו, לכשילמד את החוכמה ויתענג, אזי לעולם לא יעזוב את הדרך להרמוניה עם החברים, ההורים ובאחדות יקימו הם חיים עם מילוי נצחי ללא צורך בסמים או שתיה ואלימות; אלא באהבת הזולת ששם ימצאו את הטבע העליון בתוך החיבור הנפלא. במהרה בימינו, אמן.

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה

 

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

 

מרצה

 

 

 

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
לגעת בהצלחה הבאה מה בדיוק הקשר בין מידת המגע ליכולת שלנו להפיק תועלת גבוהה יותר בפגישות עסקיות (... קידום אתרים ב- 2015: מהי אסטרטגיית קידום אתרים בשנה החדשה? ראנד פישקין, מעביר מידי שבוא הרצאות שבועיות הנקראות Whiteboard Friday. בהרצאות אלה הו... תורת הקבלה למתחילים שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות בעל השגה רוחנית, מלמד ומרצה בנושא תורת הקבל... פיראטיות - התופעה, האנשים, הקשר היהודי וההקשר ההיסטורי-גיאוגרפי הפיראטיות.....יו-הו, שירו לחיי שודד -הים. ולדגל הגלגולת ועצמות בשר-אדם. ולשע... מה משמעות הנפש לפי הקבלה? שמי סרג'יו מוסקוביץ, מעביר הרצאות ומלמד את תורת הקבלה המקורית אשר מעבר למית...