התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

החטא ועונשו

שמי סרג'יו מוסקוביץ, עוסק בחוכמת הקבלה שנים רבות, בעל השגה רוחנית. בעבר, מצוות המומחים של 103 אף.אם ומחבר הספרים "קבלה אוניברסלית" "המציאות הנעלמת", והופעתי בתוכניות טלוויזיה שונות. במאמר זה הייתי מעוניין להאיר קצת את עיניי הבריות במטרה לבאר את האמת הנעלמת מהעולם הזה. כל הקורא מאמר זה פעם ביום בעיון בשאיפה להבין, עשוי לחוות הרגשה מוזרה ובה בעת נעימה בתוכו. תנסו בהתמדה ימים מספר ותראו. ככתוב "טעמו את השם וראו כי טוב". הרצון להבין את המאמר עשוי למשוך אורות מקיפים לנשמה הפרטית שלכם.

הספורים מספרים על אדם וחוה, שהנחש גרם להם לאכול את התפוח וכך גורשנו מגן עדן. האמת הפנימית מהסיפור המסטי המפורסם היא  שונה במקצת. רצונו של אדם לתת הנאה או תענוג במטרה לספק מילוי לחיסרון. החיסרון נקרא חוה או נקבה כמו נקב חיסרון, רצון לקבל את ההנאה או התענוג. ביחד – אדם וחווה – הם הרצון  לתת ורצון לקבל. השלמות חיסרון ומילוי (אדם וחוה) עד כאן אין בנמצא גוף בשר ודם. המקום בו קיים רק הרצון להשפיע ולתת אהבה ותענוג נקרא גן עדן; והעץ השונה מכל העצים שבגן עדן הוא הרצון ליהנות  את ה"עצמי" ולא  את הזולת. לאכול ממנו גורם למוות רוחני. זאת כי כל האוכל ממנו מנותק מעץ החיים, משמע, ניתוק מהשפע העליון ותחילתה של חיוּת זמנית מתענוגים זמניים פעוטים; תענוגים של מילוי עצמי מצומצם ודל. כל זמן שלא אכלו מהתפוח. מהתענוג ל"עצמי" (אגואיזם) לא ידעו כי ערומים. ערום, קרי, ללא מעשים טובים או רעים אלא נהנו ללא ידיעה וללא בושה. אדם וחווה, למעשה, לא הרגישו שהם מנוגדים לטוב המוחלט אלא הרגישו כחלק מהטוב המוחלט ונהנו ללא הגבלה אבל גם ללא מעשים שתמורתם יקבלו את הטוב, שהם מקבלים כמובן מאליו. זאת עקב כך שהם דומים לטבע המטיב  שפע ללא הגבלה. הם לא הרגישו בושה עקב היותם ערומים שהכוונה ללא מעשים שיביאו להשתוקקות לטוב, כי הוא ניתן להם מיום היוולדם ללא מעשים.

 

הרצאות

 

Hendrik Goltzius, Eve, 1613 via Wikipedia, Creative Commons Attribution

 

מכאן, שגם ההשתוקקות וההנאה לשפע לא מושלמת עקב חוסר השתוקקות לשפע. ללא הרגשת הרע לא ניתן לדעת מה היא ההנאה מהטוב. כמו שלא ניתן ליהנות מהיום ללא הרגשת הלילה. לכן הטבע שלח את הנחש – שהוא יצר הרע – כדי לפתות את החיסרון (חווה). חווה היא-היא שתיקח את התענוג לעצמה (הרצון לקבל ל"עצמי", כלומר, אגואיזם) ואז תתנתק מהשפע כדי להתחיל להבין ולהרגיש רע. לאחר שהם ירגישו את הרוע, אדם וחוה, הכוונה לחיסרון והמילוי שהפכו לזמניים, יתחילו לפתח חיסרון והשתוקקות לטוב ברמה גבוהה בכמה וכמה מונים מחוסר ההשתוקקות עקב קבלת שפע ללא הרגשת הניגוד לשפע. ככתוב "ומותר האור מין החושך" או "יהיא ערב ויהיא בוקר יום אחד". ערב (חושך)חיסרון + מילוי אור (בוקר) זו השלמות – יום אחד. לאחר שטעמו את התענוג מאהבה עצמית  הם נותקו מהשפע העליון עקב שינוי התכונה מאהבה לזולת לאהבה לעצמי וגורשו (ירדו) לגיהינום. העולם הזה, נקרא "מוות" מאחר שהיו הם מנותקים הם מעץ החיים, מהשפע הנצחי הטוב. רק אז הרגישו בושה והתחבאו כי ראו שהם ערומים, כלומר, הרגישו שהם הפוכים מהטוב – אהבת הכלל והזולת.

לסיכום, החטא הוא חוסר אהבת הזולת, קרי, לאהוב את עצמי וילדי שהם אני. העונש הוא שינוי התכונה מהטבע שחי בהרמוניה ובאהבה, ולכן בזמן התפתחות אהבה עצמית רואים בני האדם את העולם הזה נהפך למקום שאינו ראוי למחיה; כי השורש להתפתחות שמביאה כשל בכל תחומי החיים היא התכונה המנוגדת לטבע. לכן גם הטבע ימשיך ללחוץ עלינו על מנת שנבין שאנו מנוגדים. לטוב ניתן להגיע רק על ידי שינוי התכונות. או אז נחיה בגן העדן, בהרמוניה ובאהבה חובקת עם שלווה נצחית.

כל הסיפור והאמת שמאחוריו קרו לפני בריאת האדם, בשר ודם. מדובר במערכת של רצונות שנבראו כדי לקבל את השפע והתענוג שהטבע שואף להעניק לנו. רק לאחר ריחוק האור (השפע) מהרצון – בדרגות ריחוק שנקראות עולמות (מהמילה עלמה) –  יעלם האור (השפע העליון) כמעט לחלוטין עד כדי נר דקיק בעולם הזה הנמוך מכל העולמות, כדי להחיות אותו.

אדם וחווה משמעותם הוא החיסרון ומילוי שלא קשורים לאדם הבשרי אלא לתכונות הרצון בתוך הפנימיות של כל אדם שחי בעולם הזה.

סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה.

פרופיל-יו. המאגר הרב-תחומי של מרצים, מנחי סדנאות ויועצים.

 

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

 

מרצה

 

 

 

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
הדרכת מכירות לאנשי המכירות יש תפקיד חשוב ומאתגר מאד – הם נדרשים להציג בפני הלקוח מוצר מסוים,... הרצאות בנושא זוגיות הרצאות בנושא זוגיות הן נושא מבוקש, שכן תחום הזוגיות הוא תחום מורכב ונראה כי רב... סוגיות הליבה בסכסוך הישראלי-פלסטיני    ספרו של ד"ר אל"מ (מיל.) משה אלעד סוגיות הליבה בסכסוך הישראלי - פלסטיני ... בדרך להרצאה מנצחת ! ישנן אינספור הרצאות העוסקות בנושא המרתק הזה, ואין ספק שכבודן במקומו מונח. עדיין... כיצד להעביר מסרים מורכבים בקולנוע? כיצד ניתן להעביר מספר מסרים בו-זמנית בסצנה קולנועית? כיצד במאים דוקומנטאריים מ...