התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

לחיות טוב

שמי סרג'יו מוסקוביץמרצה לחוכמת הקבלה.מחבר הספרים "קבלה אוניברסלית" ו"המציאות הנעלמת", היוותי חלק בפאנל המומחים של תחנת הרדיו 103  .FM

במאמר זה רציתי לספר לכם על היכולת שלנו לחיות את הטוב מתוך הבנה מעמיקה של מושג הגן האנוכי. בשורות הבאות אנסה להאיר את עיניכם באשר לדרך לחיות את הטוב, כפי שרואה זאת עולם הקבלה.

האם ניתן לחיות טוב בעולם הזה שהכאוס הולך וגובר ? קיום העולם הזה מתפתח לאורם של רצונות שלילים, ככתוב: "ארץ אוכלת יושבייה". כל היושב ברצונות הגן האנוכי שאוכל את יושביו. הגן האנוכי הוא הגן שמכריח את האדם לאהוב רק את מה שנוח לו על-פי מה שמכתיב לו גן זה. האדם אינו מבין שהגן האנוכי – תפקידו להרחיק את האדם מהסוד לחיים טובים כי זה תפקידו מבראשית, ככתוב בספר דברים: "וייצר לב האדם רע מנעוריו". הגן האנוכי לא מאפשר לאדם לראות את האמת שבמציאות. הגן האנוכי מייצר עבור אדם את המציאות על פי דרכו הוא; דרכו מנוגדת להרמוניה הגלובלית של הטבע.

הגן האנוכי מכריח את האדם להאמין במציאות מדומה ושקרית, ובחוכמה תחתונה-בהמית שמובילה לכאוס בכלכלה בבריאות בחינוך, בביטחון וכדומה. הגן האנוכי גורם לאדם לחיות בתוך בועה, ולחשוב שכל המציאות היא הבועה שהוא חי בתוכה. הגן לא מאפשר לאדם לראות את מה שמחוץ לבועה, שהוא בעצם הטוב שמחכה לו לאדם. הגן האנוכי גורם לאדם לחוסר איזון עם הסביבה והטבע בכך שחוסם אותו בתוך הבועה וכך גורם לאדם לחוסר איזון בתוכו ומחוצה לו. הוא הגורם בהמשך לחוסר איזון גם בתאי הגוף לאורך ציר הזמן, וכך באות המחלות וחוסר האיזון הנפשי. תא לא מאוזן הוא תא חולה. החיים הטובים הם יציאה מהבועה, לשם ראייה של כל הטוב שמחכה בחוץ. האיזון הנפלא שקיים מחוץ לבועה הוא-הוא שיביא בריאות ואושר ומילוי נפלא. זו ההשלכה של אלו השומעים את החוכמה העליונה, שהגן האנוכי מתנגד לה כל כך כי יודע הוא שזאת הדרך לטוב. ההוכחה לכך היא שבתוך זמן קצר של התעסקות בחוכמה העליונה עם בעל חוכמה עליונה שמדריך ומורה את הדרך הנכונה והאמיתית, מתחילים להרגיש שינוי המגיח מתוכנו, ככתוב: "טעמו את השם וראו כי טוב".

סרג'יו מוסקוביץמרצה לעולם קבלה. על הגן האנוכי.

מרצים

Apers0n, DNA Double Helix, July 10, 2006 via Wikipedia, Creative Commons Attribution

 

תשאלו את עצמכם: לו היית חוכמה בעולם הזה, אז מדוע העולם נראה כך? התשובה היא מפני שהגן האנוכי לא מאפשר לאדם לשמוע חוכמה עליונה, ככתוב: "נעשה ונשמע". הסבר: נעשה (אוזניים) ואז נוכל לשמוע (חוכמה עליונה), שתעשה טוב לאדם בביתו ובסביבתו, ובהמשך בעולם.

הייחוד והגדולה של עם ישראל – מעל כל העמים – שרק לעם ישראל יש את החוכמה העליונה. אומנם, כל עת שעם ישראל לא יעשה את המוטל עליו – קרי, לשמוע חוכמה עליונה מעל לגן האנוכי שעושה כל מאמץ כדי שלא נדע את החוכמה הנסתרת מבראשית העולם –ישנאו אותנו יותר ויותר. תוכנית הבריאה מטרתה להביאנו לשמוע חוכמה עליונה כדי להטיב לנו, וכך נהיה אור לגויים. כשיראו בכל העולם שהיהודים מאוחדים וחיים בהרמוניה, ירצו בני העמים בגולה ללמוד את החוכמה מאתנו. 

אז מתי כבר ירצו לשמוע ויפסיקו לחפש את התשובות במקומות הלא נכונים בעלי חוכמה תחתונה?...

סרג'יו מוסקוביץ 

מרצה לעולם קבלה

פרופיל-יו. מאגר מרצים, מנחי סדנאות ויועצים

 

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

 

מרצה

 

 

 

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
להבין את קול הדיבור האם אישיותינו משתקפת בקולנו? האם סגנונות של דיבור מאפשרים לנו לחזות התנהגויות ... יקום מקביל שמי נדב ברקאי, מאמן אישי ותעסוקתי. הרבה פעמים אני שומע אנשים שמשתמשים במושג "יקו... משמעות בחיי היומיום מהי משמעות בחיים? בודאי שמעתם על מושג כזה. זוהי באמת שאלה טובה ואני מקווה שגם הת... ליצנות רפואית ופוריות - הלא יאומן ! פרופסור פרידלר ושלומי אלגוסי לידיעת הציבור: ליצנות הרפואית מבצעת מהפכה. בתאר... פיראטיות - התופעה, האנשים, הקשר היהודי וההקשר ההיסטורי-גיאוגרפי הפיראטיות.....יו-הו, שירו לחיי שודד -הים. ולדגל הגלגולת ועצמות בשר-אדם. ולשע...