התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

אהבת אמת בעולם הקבלה

שמי סרג'יו מוסקוביץ מרצה לתורת הקבלה.מחבר הספרים "קבלה אוניברסלית" ו"המציאות הנעלמת", היוותי חלק בפאנל המומחים של תחנת הרדיו 103  .FM

במאמר זה רציתי לספר לכם על הרגש שנקרא אהבה. בשורות הבאות אנסה להאיר את עיניכם בתורה במשמעותה הרוחנית: תורה כאור האהבה הגלובלית לטובים ולרעים.

נהוג בעולם הזה להרבות את השימוש במילה 'אהבה'. האמת שמושג כה חזק וחיוני מצריך לרדת לעובי הקורה.

בתורה כתובה המילה אהבה במימד זך מעל לחומר ואין בתורה הכוונה לאהבה במימד הגשמי, זאת מפני שבמימד הגשמי והאגואיסטי לא ניתן לאהוב באמת ובתמים. מפני שאהבה במימד הגשמי היא לא אהבה אלא אינטרס אישי. הרגל שיהפוך בעתיד לטבע שני, וגעגועים לכלי שנותן לנו הרגשה טובה או תענוג.

 

מרצים

Chrismatos, Love of My Life, August 09, 2011 via Flickr, Creative Commons License

אהבה לפי חכמת הקבלה. סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם הקבלה

לדוגמה, כאשר בחור הולך להכיר בת זוג, היא חייבת מבחינתו לענות לפחות על 5 תחומים שיתנו לה או לו תענוג ! האם היא מספיק נאה ? האם הגובה מתאים לי ? האם היא בצבע המתאים לי? האם היא חכמה מספיק ? ובמה היא עובדת כדי לפרנס לסייע בכלכלת המשפחה העתידית ? האם זאת אהבה או חיפוש כלי שיגרום לי ביטחון ? לכן עקב התפתחות האגו בשנים האחרונות רואים גרושין במידות גדלות והולכות.

אהבה אמיתית היא ההשפעה על זולת. לאהוב ולחשוב על הרגע שהתאהבת; להחזיק את הרגע הזה, שהתקלקל במשך הזמן מאחר שבזמן החיזור המטרה מקדשת את האמצעים. הגבר רוצה להשיג את הבחורה שנראית כאחת שיכולה להעניק עונג, אז לתקופת החיזור הגבר מדכה את האגו שלי כדי לכבוש אותה. כמובן, שבעתיד לאחר הכיבוש האגו ישוב ואז עשוי להתקל הגבר שוב בבעיות בזוגיות כי האגו דוכה ולא תוקן. רק בהשגה רוחנית עם הכלים במימד הגבוההוהנעלה ניתן יהיה לתקן את השורש של האגו ללא צורך בדיכוי, והוא לעולם לא יחזור  בתחום שתוקן. אמנם, על מנת לפתח זוגיות טובה או נישואין טובים חובה עלינו לתקן את האגו ללא דיכוי ולשחזר את רגע ההתאהבות. רק לחוכמת הקבלה העתיקה טמונים הידע והחוכמה לבצע זאת נכון. אהבת אמת היא אהבה שאינה תלויה בדבר.

סרג'יו מוסקוביץ

מרצה לעולם קבלה

~~~~~~~~~~~~~~~~~

פרופיל-יו. מאגר מרצים, מנחי סדנאות ויועצים

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

 

מרצה

 

 

 

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
מהו שכנוע תת-הכרתי? מהו שכנוע תת-הכרתי? כיצד ניתן להשפיע אל מחשבות? האם ניתן לשתול במוחו של אדם מחש... הרצאות על קפה: איך להיות מאושרים ולהצליח בעבודה? שון אקור, מאמן עסקי, פסיכולוג, מרצה אמריקאי מלמד אותנו שלא צריך להצליח כדי להיות... 3 כלים בשפת גוף שכל מנהל חייב להכיר! אתמול העברתי הרצאה בפני למעלה מ- 800 איש בכנס נקסטקייס בגני התערוכה. כבר שני שאני ... האם ניתן לקרוא אנשים ? האם ניתן לקרוא אנשים? האם קיים צופן בר-פיענוח שמסייע בהבנת רבדי אישיות עמוקים? ה... כיצד יכולים ספרים להרחיב לך את האופקים? סיפורה המרתק של ליסה בו, שגדלה בסין הקומוניסטית, יכול להיות סיפורם של אנשים ברח...