התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

ואהבת לרעך כמוך – על תקשורת בין-אישית בעולם הקבלה

מהן סודותיה הכמוסים של תורת הקבלה? מהם נבכי הנפש המשתקפים ממנה? וכיצד תקשורת בין-אישית קשורה לנושאים ברומו של עולם?

חוכמת הקבלה היא מדע מדוייק רוחני של מבנה הרצונות של האדם, שנותנות הוראות למוח .. ולא הפוך כי המוח משרת את הרצון, לדוגמה, אני רוצה לאכול, המוח יתכנן עבורי כיצד להשיג לי אוכל. המוח הוא מחשב, ובני אדם שונים כי רצונותייהם שונים.

שמי סרג'יו מוסקוביץ, חיי את חוכמת הקבלה שנים רבות ומרצה בתחום. בעבר מסגל המומחים של 103 FM ומחבר הספרים "קבלה אוניברסלית", "המציאות הנעלמת", "ללמוד את חוכמת הסוד שהיא הקבלה". הסוד המיוחד של עם ישראל הוא ביכולתו להשיג הרמוניה של רצונות עם הטבע ולחיות בהרמוניה בעולם הזה. דוגמה לדרך התפתחות הרצון לטוב ולרע אציג במאמרה זה. כולי תקווה, לסייע לכם להבין את נושאים שהם ברומו של עולם.

פרופיל-יו. מאגר מרצים, מנחי סדנאות ויועצים

Sami, The Thinker, July 21, 2010 via Flickr, Creative Commons License

אמר רבי עקיבא: "ואהבת לרעך כמוך כלל גדול בתורה". האמת הנסתרת היא שכלל זה מכיל את כל המציאות. כל התורה שעונה על מאמריו של רבי עקיבא ומרמזת לכל אורכה, מאת כל גדולי הנסתר, שהכלל האמור הוא היסוד לכל המציאות. חז''ל כתבו ''המה אכפת לקדוש ברוך הוא השוחט מין העורף או מין הצוור הרי המצוות ניתנו כדי לצרף בהן את הבריות ' או ככתוב "מי אהבת הבריות לאהבת השם". הרי ברור שלא ניתן לאהוב באמת את הבורא אם לא אוהבים את הבריות. חובה כאן עמקות רוחנית, הרי ברור לכל שלא ניתן במימד העולם הזה האגואיסטי לאהוב את הזולת, כי הכי קרוב זה לאהוב את עצמך. אז מהו הסוד? מה עומד מאחורי כל זה?

הסוד הוא, שקיים רצון מוסתר קטן בכל אדם שלא בא לידי ביטוי בעולם הזה בציר ההתפתחות האגואיסטית במשך 6000 שנה (ששת ימי הבריאה) שעכשיו אנו מזמן הספירה של המקובלים ב- 5973, משמע, לקראת סוף היום השישי, שבו נברא האדם (אדמה לעליון).. הרצון הקטן הזה, המורדם שייך לרצון כולל אחד שחולק לאחר חטא עץ הדעת ל- בערך 7 מיליארד חלקים. לכול אחד מאיתנו יש חלק קטן ברצון הכולל. אם נאחד אותו ונצרף את חלקיו נהיה רצון אחד. ככתוב וביום ההוא יהיה אל אחד ושמו אחד. כיצד מכנים המקובלים את אותו רצון? מה מסתתר מאחוריו?

המקובלים מכנים את הרצון הקטן הזה בשמות שונים ככתוב כל התורה שמותיו של הבורא, כמו ששונה בין החוחים. השושנה – אותו רצון קטן, לא מפותח (רצון לאהבה גלובלית). החוחים הינם היצר הרע, האגואיסטי או הגן האנוכי שלא מרשה לו להתפתח או שורש נשמה או הנקודה שבלב או רצון ההשפעה וכדומה.

"ואהבת לרעך כמוך" הוא כלל. זה אומר כלל המכיל את כל הרצונות המתוקנים לכלל אחד גדול, שבו אנו נגלה במימד גבוהה יותר, שהרצון המיוחד הזה אצל השכן הוא אני ! לכן אני יכול לאהוב אותו כמו את עצמי כי הוא אני ! זה הכלל הגדול – אני מחולק לחלקים רבים. כך שברצון הקיים היום, האנוכי לא ניתן לאהוב אדם אחר כמוני כי הגן האנוכי האגואיסטי תפקידו להפריד בין החלקים. כך שכל המצוות ניתנו כדי לצרף בהם את חלקי הרצון המיוחד הזה, ונהפוך לרצון אחד שחיי בהרמוניה עוד בחיינו בעולם הזה בגוף הפיזי.

כי מטרת הבריאה היא להנות לנבראים בתוך הרצון הקטן, שיהפוך לכלל גדול שבתוכו ישכון הבורא וזה סוד המשכן (האור או השפע האלוקי של הטבע השוכן בתוכי ). זה הסוד הנורא שיש לעם היהודי. הדרך לצרף את חלקי הרצון המיוחד לכלל אחד גדול. לא על ידי מצוות גשמיות שהן רק סמלים, אלא למצוות שהאדם צריך לבצע בתוך תוכו פנימה. אדם יכול לחיות את חייו כרגיל וללמוד את הסוד ולדעת את האמת ולהתחבר לטוב, עוד בחייו... אמן !

סרג'יו מוסקוביץ

מרצה לעולם קבלה

פרופיל-יו. מאגר מרצים, מנחי סדנאות ויועצים

 

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

 

מרצה

 

 

 

MORE-INFO

קטגוריות המאמרים

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
כיצד להתקבל בראיון עבודה? את מאמרי זה אני מייחד לנושא חשוב שמרבים לשאול אותי עליו: איך בודקים התא... ליצנות רפואית ופוריות - הלא יאומן ! פרופסור פרידלר ושלומי אלגוסי לידיעת הציבור: ליצנות הרפואית מבצעת מהפכה. בתאר... למה כדאי לעבוד עם חברת סליקה? נומרולוגיה על-פי הקבלה   שמי סרג'יו מוסקוביץ, ואני עוסק בתורת הקבלה, בעל השגה ומומחה לנומרולוגיה כט... איך לתכנן את העתיד הכלכלי שלך נכון? אחרי שנים ארוכות של עבודה, כולנו רוצים להגיע אל המנוחה ואל הנחלה. הדרך הנכונה לע...