התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי
אנו מציעים באתר עשרות מאמרים מרתקים שנועדו לשפר את היכולת להרצות לפני קהל, לרתק את הקהל ולהפוך את ההרצאה שלכם לחוויה בלתי נשכחת עבור הצופים. בחרו באחת מהקטגוריות המופיעות כאן כדי לצפות ברשימת ההרצאות

האימוץ מברזיל

שמי מרי לבני, ואני מקיבוץ עברון. אימצנו לפני 30 שנה מברזיל את בתנו בר (ו-3 שנים מאוחר יותר את בננו רע). לפני שנתיים הטלוויזיה הברזילאית לקחה אותנו לפגוש את המשפחה הביולוגית, וליוותה את המפגש בסרט. אנחנו (בר ואני) עוברות ביישובים, גופים, מוסדות, ארגונים, קבוצות, חוגי בית – ומספרות את הסיפור שלנו, בליווי הסרט.

שולחת כאן (ראו למטה) קישור של הכתבה שהופיעה עלינו בעיתון "ידיעות הקיבוץ", שם תוכלו לראות יותר בפרטים על מה מדובר. כמובן שעם הסרט והסיפור בעל-פה, זה חי ויותר מעניין.  בפייסבוק אפשר למצוא את הדף "מאומצת-בר ליבני" עם יותר פרטים עלינו.רוצה גם להוסיף כמה מילים שמישהי כתבה בפייסבוק, לאחר שהיינו אצלם. לא כל כך צנוע, אבל לפחות מישהי אחרת מעידה עלינו ולא אני....:   

מרי ובר.. מעוררות השראה ומקסימות שאין כמותן. אתמול בערב נהנתי מהרצאה מרתקת, משעשעת, מרגשת ומאוד מומלצת על בת מאומצת מברזיל ואמא.. שפשוט מעוררת השראה. פתיחות וכנות על האמת המורכבת. אהבה ללא תנאים.
הסיפור מרתק והן מספרות אותו בצורה הכי מרתקת שיש. הומור, מתח, דמעות, אושר.. 
ממליצה לכולם להגיע להרצאה שלהן ולשמוע את הסיפור ממקור ראשון. חוויה שאין כדוגמתה.


והנה הקישור:  http://mynetkibbutz.co.il/article/20038

מדיד לשקט נפשי

מדריך להורדת המתח-מדיד השקט נפשי!

1)אגרפו את ידיכם בחוזקה-ספרו עד 10.

שחררו את הידיים ותנו לעצמכם הרפייה מלאה

נשמו 5 נשימות עמוקות ושחררו.

2)קחו נשימה עמוקה החזיקו עד 10 שניות

את האוויר, ושחררו את האוויר בפעם אחת.

3)ספרו לאחור מ-20 עד 10 והוציאו מעט אוויר

לאחר כל מספר עד לריקון מלא במספר 10

הגיעו להרפייה מלאה .

4)דמיינו אתכם בשפת הים בחול החם או

באמבט חמים,נשמו בקלילות וחישבו איזה כיף לי!

במשך 3 דקות.

(טוב להזרמת הדם בגוף,

לבצע בעדינות ובמתינות ללא מאמץ)

כל התרגילים מ-1 עד 4 ייעשו פעמיים ביום בוקר

ושעה לפני השינה, או ברגע מתח מסויים.

דמיינו כמה טוב יהיה לכם מ-10 דקות תירגול ביום

זה הכל!

 "כלים לחיזוק השינה והזכרון"

חנן עתיר-052-316-73-73


www.hananatir.co.il
 

שנה טובה ושקטה.  


הרצאה מעניינת עבורכם


אם גם אתם מחפשים הרצאה מעניינת לערב מרתק, לחצו כעת על קישור זה ותגיעו היישר לאינדקס המרצים האיכותי שלנו. אם אתם מהצד השני של המתרס - מרצים שמבקשים למצוא את הדרך להכין הרצאה מעניינת עבור הקהל - המשיכו לקרוא כאן.

היום הרצתי בפני 250 איש בכנס IBC. החלטתי לכתוב מספר תובנות שעשויות להיות פרקטיות לכל מרצה לשיפור מיומנויות העמידה מול קהל – להפוך כל הרצאה להרצאה מעניינת ומרתקת. ובכן, ישבתי באולם והייתי נוכח במספר הרצאות של מרצים נוספים – מוכשרים מאד יש לציין – ודווקא מהזווית הזאת, של זבוב על הקיר, הצלחתי להבין מספר כלים נוספים שיכולים להפוך כל הרצאה להרצאה מעניינת ומיוחדת.

 

 

הרצאה מעניינת

University of Michigan, Class-Lecture-Hall-Abrams-2, December 21, 2011 via Flick, Creative Commons Attribution

 

תשוקה

נכנסתי לאולם באמצע אחת ההרצאות. לא רציתי לתפוס כיסא. עמדתי בצד, מבלי להפריע לאף אחד. בהתחלה ראיתי את המרצה שעמד על הבמה, זז במעין אנרגיה בלתי מוסברת. התוכן שלו היה מעניין, אבל מה שמשך לי את העניין הייתה יכולתו לנוע – כמו ריקוד סוחף – שהפך את המלל שלו להרבה יותר משמעותי. משהו שגרם לי להגיד לעצמי: "וואו ! איזו כימיה מטורפת הוא יוצר עם הקהל". הקהל היה ממש משולהב. הייתה תחושה של חשמל באוויר. ניסיתי לרגע להפנות את מבטי, מן ניסוי שערכתי עם עצמי, והעוצמה נראתה לי שונה. למרות שאני משתמש בטכניקות דומות של תנועה על הבמה, באותו רגע ירד לי האסימון והבנתי כמה משמעותית היא התזוזה האנרגטית על הבמה; כמה היא יוצרת את הלהט בקרב הקהל. אם אוכל לסכם זאת לטיפ משמעותי למרצים: השתמשו במרחב הבמה והתנועעו בלהט – זה יוצר כימיה מדהימה עם הקהל.

אינטימיות

אחת המרצות העבירה הרצאה על מוצר סטארט-אפ שפיתחה יחד עם בעלה. על-פניו היה צפוי להניח שיהיה כאן אקט שיווקי בלבד. המרצה הייתה כל-כך מדהימה שהיא הפכה הרצאה שלמה לסיפור האישי שלה. ד"ר סימון סינק, אחד המרצים הנצפים ביותר באתר ההרצאות של TED, שחצה מזמן את 13 מליון הצפיות, סיכם זאת יפה: קודם כל תמכרו את החזון, אחר-כך ספר כיצד אתם עושים זאת ורק בסוף שווקו את המוצר. המרצה המדהימה, היממה את הקהל על-ידי כך שיצרה אינטימיות וקרבה באמצעות הסיפור האישי שלה. היא ידעה לקחת את המקום הפרטי ולספר אותו בצורה כל כך אנושית, כל כך טבעית. הסיפור האישי שלה היה טבוע בחזון הפשוט, במטרה לפתור דילמה או סוגייה שקרתה בשלב כלשהו בחייה. טיפ חשוב שניתן להפיק מכך: כאשר בונים הרצאה, חשוב להכניס את הסיפור שלכם והאישיות שלכם לתוך התמונה ובתוך כך להטמיע את חזונכם האישי. זכרו ! אנשים לא קונים מוצר דווקא בשל הצורך שהוא מספר אלא בשל החזון שעומד מאחוריו. אנשים אוהבים להיות חלק ממשהו גדול, חלק ממשהו שאומר משהו עליהם.

אינטונציה

אחרי שעות מרובות של צפייה בנאומים של אובמה, כחלק מהסדנאות שאני מלמד על תורת השכנוע, רטוריקה ושפת גוף, הייתה לי תחושה שלמדתי לא מעט על הנושא ויהיה קשה לחדש לי בעניין. אומנם, אני מאמין שכל יום הוא חוויה של למידה והתנסות חדשות. כך היה. באחת ההרצאות בהן נוכחתי, מרצה אחת הדהימה את הקהל באלמנט הקולי שלה. היא פשוט ניגנה עם מיתרי הקול שלה בצורה שלא שמעתי עד כה. כאשר היא רצתה להגביר את החשיבות של נושא מסויים היא עלתה בקולה במשפטים הפחות חשובים, הנמיכה את קולה במשפט הקריטי, ושוב חזרה לדיבור רגיל במשפטים הפחות חשובים (שיטת הסנדוויץ). היא עשתה שימוש בכל הטריקים של אובמה לגיוון קול (עליהם מרחיבים בספרם גיל ונילי פרץ "סודות השכנוע וההשפעה של אובמה"): טכניקת ההפוגה לפני ואחרי רצף של מילים המרמזת למאזינים שמיד ישמעו דבר חשוב; טכניקת ההפוגה בין הברות של אותה מילה המשמשת לחריטת והטמעת מסר בצורה טובה יותר באזני המאזינים; טכניקה של שימוש בהפוגה בסוף משפט או פסקה המאפשרת למאזינים לעכל את המסר ששמעו.

במאמר זה ניסיתי להעלות שלוש תובנות פרקטיות שעשויות להפוך כל הרצאה למעניינת יותר, מרתקת יותר, סוחפת ועוצמתית. כלים שמטרתם לשפר את מיומנויות העמידה מול קהל של כך אחת ואחד מכם. כל שנותר לי הוא לאחל לכם הצלחה בהרצאה הבאה !

 לחצו כאן כדי לקבל ייעוץ וליווי מקצועי בהכנת הרצאה מנצחת

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

 

מרצה

 

 

 

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.