התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

מאגר מרצים מעניינים, מנחי סדנאות ויועצים

שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה ליהדות ולתורת הקבלה, ובעל השגה רוחנית. אינני עוסק בקמעות ואף לא במיסטיקה אלא אני עוסק באמת.
 
הכול צפוי והרשות נתונה הינו מאמר גבוהה של רבי עקיבא, שכולל בתוכו את כול המציאות. כהרגלו של האדם ללכת אחר הפשט או אחר הסותר את דברי המקובלים. אדם לעיתים נוהג להקנות לדברי המקובלים אלף פרצופים. הדבר נובע מחוסר ההבנה שיש לו לאדם באשר לרצונם ולהשגתם הרוחנית של המקובלים.
 
מרצה לעולם הקבלה, סרג'יו מוסקוביץ

לעולם אין המקובלים כותבים ועוסקים בעולם הגשמי הנמוך בדרגת החי. בשפת המקובלים ניתן לכתוב בפשטות מאמר או סיפור היסטורי, ובתוך הכתוב להסתיר כוונה שונה לחלוטין. הכול צפוי, משמע, שלא ניתן לחדש כלום בהתפתחות בדרגת החי, אחרת גם לא ניתן לנבא נבואות, כי אם הדבר אינו צפוי, אזי כיצד ניתן לנבאו? הרשות נתונה, לפי הקבלה משמע, קיימים גם אלו המכונים בעלי חוכמה זרה לניצול מצוקותיהם של בני אדם.

חשוב להבהיר כי מעשים בדרגת החי לא ישנו את המציאות של האדם. אין כאן כוונה רשות נתונה לשנות בדרך ההתפתחות אלה בזרוז ההתפתחות. ככתוב: "אין עוד מלבדו ובנוסף מלאה הארץ כבודו". הכל זה רצונו של כוח אחד שמנסה בדרך נסתרת להביא אותנו לרשות שניתנה לנו לעבור לדרגת מדבר, כך שהרשות נתונה היא למעשה בשינוי רוחני ולא גשמי; רשות נתונה, שהיא חיבור מעל לחיבור בדרגת החי שהוא אהבה עצמית (אגואיזם) לאלטרואיזם.

האדם מעדיף לא להשתנות. חושש לעבד את האני שלו. זאת הטעות הכי גדולה מאחר שרק ברצונות ההשפעה נמצא את ה"אני" האמיתי שלנו ולא המדומה שמוביל אותנו לכאוס הולך וגדל. לאור כל הניסיונות שלנו לשנות את המציאות בכל תחומי החיים לטובה ללא הצלחה ! אלא להפך, המציאות קשה יותר; מותר היה כבר להבין שאין רשות נתונה בדרגת החי, והיה כדאי אולי לנסות דבר חדש. חוכמה ישנה חדשה שהיית מוסתרת ולכן קמו סביבה סיפורים, מנהגים, כישופים וכדומה. אין ולא היה קשר בין החוכמה העליונה שהיא מבנה הרצונות שגורמים להתפתחות בדרכים שונות ולכל האמור כמו סיפורים, מנהגים וכל שאר החוכמות הזרות שלא מובילות לשום מקום מלבד בזבוז ממון.

הרשות נתונה לנו ללמוד את חוכמת הקבלה המקורית, שדרכה נגיע לשינוי המיוחל למטרת הבריאה להטיב לנבראיו, ולדעת לבחור בין רע לטוב. על מנת לבחור בין טוב לרע חייבים להבין מה זה טוב ומה זה רע בעיניי הטבע העליון. רק אז יפקחו עינינו, כך נבין ונרגיש שמה שעל פניו נראה טוב בדרגת החי מתברר כרע בדרגת המדבר.

אין כאן בחירה ! אנחנו לא בחרנו להיוולד, לא בחרנו את ההורים ולא את תכונותינו המולדות והמבנה הפיזי או הצבע; לא בחרנו את החינוך בגן, בבית ספר או חינוך ההורים. חלק הורש לנו בגנים, וחלק על ידי הסביבה. כך גם לא נבחר מתי נמות. אם אין לנו בחירה במוות או בחיים, אזי כל שנותר לנו הוא ללכת אחר תענוגים ללא בחירה. חובה עלינו ליישם את מטרת הבריאה שלשמה נולדנו גם אם אין ברירה בידינו.

בדרגת החי הכול צפוי. מעבר לכך, עלינו לנצל את הרשות שנתנה לנו ללמוד כיצד עוברים לדרגת המדבר ללא קשיים. זאת רק החוכמה העליונה, שהיא חוכמת הקבלה, יכולה להעניק בדרך ללא ייסורים (לא על ידי מכבש ההתפתחות).

אני מקווה שתנסו להיפתח לחוכמה שמטרתה להביא את השלום וההרמוניה בתוכנו בחיבור לסביבה ולטבע בדרך האמת במימד אחר.
 
מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

מרצה

MORE-INFO

הרצאות מרתקות

מרצים מעניינים

מאגר מרצים

מגוון עשיר של מרצים איכותיים ופופולאריים בכל הנושאים המובילים

סדנאות מומלצות

במאגר תמצאו ספקטרום רחב של סדנאות בכל התחומים הנחשקים

 מרכז העשרה

המרכז הרב-תחומי להעשרה. מרצים, מנחי סדנאות, יועצים, מאמנים ואנשי בידור כותבים עבורכם ומספקים כלים שימושיים בכל נושא

 מרצים מומלצים

מאגר מרצים של האתר. רשימת מרצים והרצאות מרתקות. רק להכנס ולהזמין הרצאה

להצטרפות למאגר - לחצו כאן !

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.