התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

הרצאות טד: איך בונים הרצאות בסגנון TED ב-3 שלבים?

 
 
הרצאות טד - איך לבנות הרצאה מוצלחתכבר שנים רבות אני מעביר הרצאות בנושא עמידה מול קהל, וללא ספק בשנתיים האחרונות חלה צמיחה גם בביקוש לידע נוסף בתחום ובעיקר לשאלה החשובה מכל – איך מעבירים הרצאות טד?

אם אתם מעוניינים לדעת איך לבנות הרצאה מוצלחת, השאירו פרטים כאן והמומחים שלנו יסייעו לכם.

הרצאות TED הפכו לשם דבר לא רק בזכות ההשראה וההעצמה שהן מקנות, אלא גם בשל פרק הזמן הקצר המאפשר לכל גולש אינטרנט לצפות בהן אפילו בפרק זמן קצר של נסיעה באוטובוס. אפשר, כמובן, למצוא סיבות רבות נוספות להצלחתן של הרצאות טד בכל רחבי הגלובוס. אם-כי, השאלה המעניינת יותר היא: כיצד תוכלו אתם לבנות הרצאות טד שיהממו את הקהל שלכם וישאירו אותו עם רעב לעוד ועוד...
ישנם מרכיבים רבים לבניית הרצאה בסגנון טד (ואפילו תוכלו למצוא באתר TED הרצאה מעניינת שמסבירה כיצד בונים הרצאה מעניינת), אך יחד עם זאת אפשר להצביע על 3 מרכיבים שחשוב מאד ליישם כדי ליצור הרצאה מרתקת, מאלפת וייחודית עבור קהליכם.

 

הרצאות טד - בניית הרצאה מעניינת


1.  Build-up
כמו כל סיפור הבילד-אפ הוא הבנייה של הדרמה לאורך כל ההרצאה. קהל יכול להשאר מרותק כאשר יוצרים בו את התחושה שמשהו גדול עומד לקרות. אפילו האופן בו אתם מספרים על בעייה שקרתה לכם בדרך להצלחה הכי גדולה בחייכם, חייבת קודם כל להתחיל מלמטה. דרך טובה, לדוגמה, תהיה על ידי יצירת קונטרסט מהותי בין במצב שבו החל הסיפור שלכם לבין המצב אליו הגעתם בסופו של דבר. הבילד-אפ הוא השמן ההמניע את הסיפור שלכם קדימה; הוא החוט שלאורו אתם פוסעים בהרצאה שלכם צעד אחר צעד.
דרך טובה נוספת ליצירת בילד-אפ היא אפילו בבנייה של מצגת המציגה מודל, כאשר בתחילה המודל הוא רק משולש, או מעויין, או טרפז או כל צורה אחרת, ואתם כמרצים חושפים צעד אחר צעד את המרכיבים השונים שמהם בנוי המודל.  

2.  The concrete illusion
קהל טוב בימינו, רוצה יותר מהרצאה. הביטוי "הרצאה חווייתית" לא הפך כך סתם לשגור בפי המרצים הטובים בישראל. האשלייה הקונקרטית היא בדיוק הסוד שמאחורי לב ליבה של הרצאה טובה. הסתירה שבין המילה "אשלייה" לבין המילה "קונקרטית" היא אירונית, אך ללא ספק מגלמת את המהות של הרצאה עצמתית. האשלייה הקונקרטית היא, למעשה, לתת לקהל את התחושה שהוא יכול "לשחק" עם החומר הנלמד.

אם למשל, חשוב לכם להמחיש לקהל את המכשולים שעליהם לעבור בחיים בדרך להצלחה הגדולה, בקשו מהנוכחים לעצום את העיניים ולדמיין אבן גדולה שהם צריכים להרים; אם למשל, חשוב לכם להעניק תחושת התעלות לקהל, אזי בקשו מהם לעמוד ולדקלם משפט של ד"ר מרטין לותר קינג; אם למשל, תרצו להמחיש שיתוף פעולה הדדי, קחו כדור ומסרו אותם בין הנוכחים בקהל. אילו רק מקצת מהדוגמאות בהן נתקלתי בהרצאות של גדולי המרצים בארץ. הדוגמאות הפשוטות הללו ממחישות רק כמה דברים מאד פשוטים שהקהל מסוגל לעשות ללא מאמץ. אולם, המשחק הפשוט יוצר תחושה של חיבור בין הנושאים עליהם אתם מרצים לבין משהו שקורה כאן ועכשיו.

3.  Take away phrase
כל ההרצאה בניתם משהו גדול, יצרתם תחושה, סיפקתם כלים, הקנתם ידע. Take away phrase הוא המשפט שמסכם את כל מה שאמרתם עד כה ובה בעת משאיר טעם של עוד. מחקרים הראו שמשפטים שנאמרים בחריזה, נתפסים כיותר נכונים עובדתית מאשר אותם משפטים שנאמרים ללא חריזה. לכן, מוטב שתרקמו משפט שלא רק מעניק ידע לחיים, אלא הוא נשמע כל-כך טוב עד שהוא ממשיך להדהד בראשם של כל הנוכחים בהרצאה שלכם שעות נוספות עוד אחרי שנסתיימה לה ההרצאה. משפט זה הוא גולת הכותרת. בנו אותו כך שהוא נשמע כמו משפט שירשם בספרי ההיסטוריה על שמכם לעוד שנים רבות.

נושאים אלו אני מלמד בהרחבה בסדנאות טד אותן אני מעביר בכל הארץ – החל מקורסים לגמול השתלמות של משרד החינוך וכלה בסדנאות אותן אני מעביר במכללות אקדמיות. בנוסף, לאלו המעוניינים במפגש אישי שמטרתו לצאת לדרך עם הרצאה או סדנה משלכם, אני מעביר שעות ייעוץ פרטניות. תוכלו לפנות אלי ואשמח להרחיב על כך. בהצלחה!

 
 

 

 

 
מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור


מרצה

כיצד מצטרפים ?

 מרצים? מנחי סדנאות? מאמנים? יועצים? אנשי בידור?

מצורף מדריך להרשמה קלה ומהירה

1הרשמה לאתר

יש לבחור באפשרות הצטרפות למאגר בתפריט הראשי. לאחר מכן יש לבחור את המסלול המתאים וללחוץ על כפתור "שלם עכשיו". הקפידו בדף התשלום - בפייפאל או בשירות הסליקה החלופי, להשאיר את שמכם המלא.

2יצירת פרופיל

לאחר ההרשמה, תקבלו בתוך מספר שעות אישור הרשמה, עם שם משתמש וסיסמה - אותה ניתן להחליף בהמשך. חיזרו לעמוד הבית של האתר וליחצו על הכפתור בפינה השמאלית העליונה - התחברות. הזינו את שם המשתמש והסיסמה שקיבלתם ואתם בפנים.

לאחר ההתחברות, לחצו על עריכת פרופיל בתפריט הראשי ומיד לאחר - התחילו למלא את הפרטים על השירות אותו הינכם מספקים. יש למלא את כל שדות החובה ויש להקפיד על העלאת תמונות בגודל סביר - שלא יעברו את הגודל של מגה לתמונה.

3עדכון

בתום מילוי הפרטים בטופס, פשוט לחצו על הכפתור העדכון המופיע למעלה והפרופיל שלכם יפורסם באתר. עם השלמת הפרופיל, נעלה הודעת ברוך הבא למאגר בעמוד הפייסבוק שלנו ואתם תתחילו להחשף למחפשי המרצים אצלנו באתר.

המרכז הרב-תחומי להעשרה

המרכז הרב-תחומי להעשרה מציע מאמרים בחינם, המהווים מאגר ידע מקצועי וכלים פרקטים שנכתבו על ידי מרצים, מנחי סדנאות, יועצים, מאמנים ואנשי בידור. זאת במטרה להעשיר את הידע של קהל הגולשים ובה בעת לספק במה מרכזית המשמשת לחשיפה עבור מעניקי השירות. כל נושא, המופיע מטה, מוביל למאמרים שנכתבו רק על-ידי בעלי מומחיות בתחום הספציפי, וכל מאמר מקושר למומחה בעל שם בנישה בה עוסק המאמר.

כותבים חדשים יוכלו לספק מייל ליצירת קשר, ורק חברי מאגר פרופיל U יוכלו לספק קישור גם לפרופיל העסקי באתר וגם לעמוד הבית שלהם.

 

מאמרים - שליחה בחינם

סטטיסטיקות

הנהלת אתר פרופיל U דוגלת בשקיפות נתונים, בהצגת האופן בו מתפרסם האתר ומקודם במנועי החיפוש (Search Engine Optimization), וכן במידע אודות דרכי הגישה של הגולשים אל האתר. כחלק ממדיניות זו, בשורות הבאות יוצגו נתונים על אופן הפרסום של האתר וכן על האופן בו האתר זוכה לחשיפה אינטרנטית. המטרה היא להנגיש את המידע על המרצים, מנחי הסדנאות, המאמנים, היועצים ואנשי הבידור שנמצאים במאגר בצורה הטובה והאופטימלית ביותר למנועי החיפוש. 

where-we-adv

 

how-people-ge-to-us

 

מרצים

*המידע נדלה מ- Google Analytics בדצמבר 2013.

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.