התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

דירוג מרצים - יתרונות

אחד הכלים הנפלאים שמנוע חיפוש המרצים, מנחי הסדנאות והיועצים של אתר פרופיל U מספק עבור מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור הוא היכולת לבחון את הדירוג של כל ספק שירות. כיום, קיימים מספר סוגי דירוגים ברשת: דירוג לפי הערות, דירוג חברתי ודירוג לפי כוכבים. ניקח את מערכות דירוג המרצים הבינלאומיות כמקרה בוחן.
 
דירוג מרצים לפי הערות - מדובר באפשרות של כל גולש באתר לספר על חוויית השירות שלו (מעין דירוג חווייתי). היתרון בכך הוא היכולת של המשתמש לספק תיאור מדויק של חוויית השירות שהוא קיבל מאותו מרצה. תיאורים מילוליים הם כלי מצויין לספק דירוג מילולי עבור גולשים אחרים על חוויה. החיסרון הגדול בדירוג מן הסוג הזה - בעיקר בהקשר למרצים - היא חוסר מהימנות. כלומר, רבים הם המקרים בהם חווית משתמש מסופרת על-ידי צד אינטרסנטי שיש לו כוונות זדון לפגוע במרצה מתחרה. לעיתם מדובר בחברת מטעם ולעיתים מדובר במרצה עצמו שיש לו כוונה לפגוע לרעה במתחרה שלו באותו תחום.
 
דירוג מרצים לפי רשתות חברתיות - גם מתן תגובות המסתמך על יוזרים ברשתות חברתיות - או הדירוג הרשתי - הוא בעייתי. הסיבות שצויינו לעיל הינן דומות מאד, ובנוסף על כך הערות שנוצרו על-ידי משתמשים דרך חשתות חברתיות (למשל פייסבוק) מעמידים מכשול נוסף - חוסר אינדוקס. הערות של רשתות חברתיות לא תורמות לקידום האתר בו הן נכתבות כי גוגל לא מאנדקס אותן כלל (כלומר, הוא עיוור לתוכן). בדוגמה פשוטה: אם למשל, גולש רשם תגובה חיובית על מרצה שלו הוא רצה לסייע בקידומו, גוגל יתעלם מהתגובה שלו לחלוטין ולא ישתמש בה לשיפור החשיפה של המרצה במנוע החיפוש.
 
דירוג מרצים לפי כוכבים - מדובר בשיטה פשוטה אך יעילה ליצירת ביקורת חיובית או שלילית על מרצה המתבססת על כתובת IP. כל מחשב נושא כתובת ייחודית לו, ולכן כל גולש יכול לדרג רק פעם אחת. יש בכך שתי יתרונות חשובים. האחד, הוא שהביקרת אינה יכולה להכיל מילים או ביטויים פוגעניים. השנייה, היא שהדירוג יכול להתבצע פעם אחת בלבד מכל מחשב. 
 
כמובן, אין שיטה למניעת כל הפרצות בחומה, אך היתרונות בשיטת הדירוג השלישית מנסים למקסם את את הרווח עבור ספקי השירות באתר. אתר פרופיל U חרט על דגלו לאפשר לכל גולש למצוא את המרצים בדרך הטובה ביותר המתבססת על איכות התכנים שכל מרצה מספק ובה בעת למצוא את הדרך הטובה ביותר לסווג מספר מרצים העוסקים באותו נושא. 
 
 

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש של מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שמרו על קשר:

 

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

לחצו כאן ליצירת קשר