התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

לגעת בהצלחה הבאה

מה בדיוק הקשר בין מידת המגע ליכולת שלנו להפיק תועלת גבוהה יותר בפגישות עסקיות (בדרך לסגור עוד הרצאה או סדנה)? הרבה כבר נכתב על צורות הישיבה הרווחות בעסקים או על מהן המשמעויות של תנוחות רגליים מסוימות בעת פגישת עסקים, אך מעט מאד נכתב על הנושא הכל-כך חשוב של מגע. הצורה הבסיסית ביותר לביטוי כל מחווה אנושית.

thetaxhaven, Business Meeting, October 26, 2007 via Flickr, Creative Commons Attribution

באחד מבתי החולים נערך מחקר על מגע בין רופאים למטופלים לפני הניתוח. הצוות הרפואי הניח יד על פציינטים גברים וגם על נשים לפני הכניסה לחדר הניתוח. הסתבר שבעקבות מגע היד על פציינטים גברים - עלתה רמת החרדה שלהם, ועימה עלה גם לחץ הדם – תגובה המרמזת על הסתייגות מסוג כזה של אינטראקציה. אצל נשים הייתה תופעה הפוכה לגמריי. המגע הוריד את רמת החרדה שלהן ולחץ הדם ירד. כלומר, למגע הייתה השפעה חיובית על מצבן הרגשי של הנשים. ועדיין... איך כל זה קשור לעסקים?

היכולת שלנו לווסת את כמות המגע - להימנע כשאינו בהקשר הנכון ולהוסיף מגע כשהדבר תורם לתחושת קרבה - היא דרך מצויינת להפוך פגישה טובה לפגישה מצויינת. הדרך לדעת "האם מגע זה טוב או רע" היא פשוט לשים לב לתנוחה שבן שיחתכם ממקם עצמו במרחב. בסיטואציות בהן אנשים נוטים להרחיק את גבם לאחור, למתוח את הכתפיים, לגעת בעצמם (יד לפותת יד), להכניס את ידיהם לכיסים, לכוון את כפות הרגליים לא לכיוונכם - אלו הם מצבי הימנעות. כלומר, מצבים שבהם אנשים מנתקים את עצמם מהסיטואציה או מנסים ליצור דיסטאנס.

לעומת זאת, אנשים שמטים את פלג גופם העליון קדימה, כפות ידיהם לרוב פתוחות כלפי מעלה, צווארם מוטה לפנים, אלו הם אנשים שלא ירתעו מתפיחה על השחם, לחיצת יד כפולה (עם שתי הידיים, שלרות מרמזת על גישה חברית), וכל חווה נוספת שמבטלת את הפער ביניכם. היכולת לזהות מצבים אלו נרכשת עם הזמן והיא משתפרת ככל שאנו נעשים מודעים למשמעויות שפת הגוף שלנו ושל אחרים. אז לקראת הפגישה הבאה, נסו לשים לב להבדלים בין המצבים השונים ומנפו את הידע הזה לטובת עוד פגישה מוצלחת. בהצלחה !

עופר לנגר. 

פרופיל U. מאגר לחיפוש מרצים, מנחי סדנאות, ויועצים

 

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

 

מרצה

 

 

 

 

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
לחיות טוב שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לחוכמת הקבלה.מחבר הספרים "קבלה אוניברסלית" ו"ה... הומור והבנה הומור וחשיבה לא קונבנציונלית   הומור פירושו דפוס חשיבה לא שגרתי. כדי לפע... קידום עסקי - חלק א אז איך באמת ניתן ללפרסם את עצמכם בשדרות האינסופיות של האינטרנט ? איך ניתן להתמו... דיאטה בעזרת יועצת תזונה עמידה בפני קהל - מחסומים כיצד נשלוט במרחב באמצעות שפת הגוף? אילו "מחסומים" פיזיים אנו לעיתים יוצרים - שלא ...