התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

הישג ישראלי: סרטו של היוצר ד"ר אמיר הר-גיל זכה בפרס הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים של בריטניה

מציאות החיים בישראל רחוקה מלהיות פשוטה ושופעת קונפליקטים מורכבים ודילמות סבוכות כמעט בכל תחומי החיים, מצב זה הופך את החיים כאן לאתגר לא קל עבור רובנו. עבור יוצרי קולנוע דוקומנטרי לעומת זאת, אותה מורכבות ממש משמשת ככר פורה ליצירה, כזו אשר זוכה להערכה ויוקרה בינלאומית לא מעטה. דוגמא עדכנית לכך היא זכייתו של הסרט הדוקומנטרי "ירושלים ממתינה בתור" במקום הראשון בקטגוריית סרטים דוקומנטריים בפסטיבל הסרטים של בריטניה (UK Film Festival). את הסרט יצר ד"ר אמיר הר-גיל (59, חבר קיבוץ יקום), קולנוען מוערך ומרצה קולנוע הנכלל במאגר הרב-תחומי הישראלי של מרצים, מנחי סדנאות ויועצים.
 
את "ירושלים ממתינה בתור" יצר ד"ר הר-גיל בשיתוף עם אספאהן בהלול (עוזרת הבימאי בסרט), ומתוך התייחסות לסרט קודם "התור באיבן שדאד 2", אותו ביים בשנת 2002. "התור באיבן שדאד 2" התמקד בסיטואציה יומיומית ואפרורית לכאורה – שגרת היומיום בשלוחת משרד הפנים במזרח ירושלים, אך דווקא כך ותוך שימוש בסיטואציה מוכרת היטב למרבית הישראלים- התמודדות עם מערכות הבירוקרטיה, הצליח לחשוף את מערכת היחסים הסבוכה בין מדינת ישראל ובין תושביה הערבים של מזרח ירושלים. 

אמיר הר-גיל

 
מלבד ביקורות מחמיאות, באמצעות "התור באיבן שדאד 2" הצליח ד"ר הר-גיל אף לרשום הישג יוצא דופן ליוצר דוקומנטרי – שינוי ממשי במציאות, ובעקבות הסרט נבנה בניין חדש על מנת לשמש כסניף משרד הפנים ותנאי הקבלה במקום שופרו. 13 שנים לאחר מכן, בסרטו "ירושלים ממתינה בתור" חזר ד"ר הר-גיל אל אותו סניף משרד הפנים במזרח העיר על מנת לבחון עד כמה השתנו פני הדברים בחלוף השנים. תמונת המצב הכנה אותה הסרט משקף וההזדהות אותה הוא מייצר עם גיבוריו הניבה ליוצריו את הפרס הראשון בפסטיבל דוקו-נגה וכאמור את פרס הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים של בריטניה; את פרס הפלטינום בפסטיבל Filmmakers World Festival ופרס הזהב, בפסטיבל העולמי לזכויות אדם, World Human Rights Film Festival  בג'קרטה, אינדונזיה, 2016.
 
"ירושלים ממתינה בתור" אינו סרטו הראשון של ד"ר הר-גיל אשר מזכה אותו בהערכה ובפרסים יוקרתיים, בסרטיו הוא נוגע : סרטו "בוקר טוב ישראל" זכה בפרס ראשון בפסטיבל הקולנוע בירושלים, הסרט "הכישרון לחיות" זכה בפרס חביב הקהל בפסטיבל הקולנוע האמריקאי – Reel to Reel והסרט "בקצה השמיים" זכה אף הוא בפרס הבימוי בפסטיבל World Documentary Awards ובפרס הזהב במסגרת הפסטיבל Filmmakers World Festival באינדונזיה. על אף כי בסרטיו הוא עוסק בתחומים שונים של מציאות החיים בישראל, המכנה המשותף להם הוא האופן בו הוא עושה שימוש בסיפורם האנושי והאישי של גיבורי הסרטים על מנת לייצר אמירה גדולה יותר.
 
לצד פעילותו הדוקומנטרית והאמנותית עוסק ד"ר הר-גיל גם במתן הרצאות בתחום הקולנוע וכן משמש כמרצה בכיר בבית הספר לתקשורת במכללה האקדמית נתניה בחוג לתקשורת באוניברסיטת תל אביב ובתואר שני בתרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה. פעילותו של ד"ר הר-גיל כמרצה מוסדרת מתוקף היותו אחד מהמרצים במאגר הרב-תחומי הישראלי של מרצים, מנחי סדנאות ויועצים profilu.co.il.
 

לצפייה בפרומו של סרטו, "בקצה השמיים":

 

 
 
לראיון המלא עם איריס לביא, רשת ב':

 

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
האם ניתן לקרוא אנשים ? האם ניתן לקרוא אנשים? האם קיים צופן בר-פיענוח שמסייע בהבנת רבדי אישיות עמוקים? ה... הרצאה מרתקת על כוחה של שפת הגוף אמי קודי, פסיכולוגית חברתית, מומחית בינלאומית לשפת גוף, המובילה עם כמעט 17,000,000 (... הקמת צבא וקיום מדיניות חוץ עצמאית זהירות! הפלסטינים מחביאים שני שפנים – הקמת צבא וקיום מדיניות חוץ עצמאית משה אל... טיפים לקידום אתרי מרצים והרצאות ! מרצים, מנחי סדנאות ויועצים רבות שואלים אותי את שאלת מליון הדולר: "איך האתר של המ... הכול צפוי והרשות נתונה שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה ליהדות ולתורת הקבלה, ובעל השגה רוחנית. אינני עוסק ב...