התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

הרצאות ושאלות: איך אמנדה פלמר הצליחה להרוויח למעלה ממליון דולר?

אמנדה, מרצה בחסד, מספרת על אומנות השאלה בהרצאות ובהופעות ובעמידה מול קהל. פלמר מספרת בהרצאתה על הקונטרדיקציה שליוותה תקופה ארוכה את חייה: על-אף לימודיה באוניברסיטה יוקרתית ומכובדת, היא עבדה לאחר מכן בתור אמנית רחוב כשפניה צבועות בלבן, והיא כל כולה פסל אנושי המעניק פרחים לעוברים ושבים לכשאלו זרקו לה דולר לתוך הכובע. הקריירה שלה המשיכה מכאן לשם והתפתחה לתחום המוזיקלי כזמרת, שלימים זכתה להכרה.

התפנית בקריירה של פלמר הגיעה לכשטוויטר, הרשת החברתית המפורסמת, נכנסה לחייהה ולחייהם של אנשים רבים בכל רחבי ארצות הברית. פלמר מספרת בחן על ימים בהם הייתה מצייצת שאלה בטוויטר, ותוך דקות ספורות מעריציה היו מספקים מענה, מזמינים אותה להופעות ומספקים לה ציוד שהייתה זקוקה לו ללא כל עלות.

אחד הסיפורים הכובשים של פלמר הייתה כאשר התארחה בבית של אחת ממעריצותיה - בחורה צעירה בת 18, שעדיין גרה עם הוריה שהם בעצמם מהגרים מהונדורס ללא מסמכי שהייה. כשהיא שוכבת במיטתה, בעוד מארחיה מוותרים על נוחיותם לגמריי, חשבה לעצמה פלמר: האם זה הוגן. בבוקר כשקמה, האם של מעריצתה סיפרה לה שהיא כה מוקירה ומעריכה את המוזיקה של פלמר, שתרמה לביתה כל כך הרבה. התשובה של פלמר לעצמה לא איחרה לבוא: כן, זה באמת הוגן, אותם יחסי תקשורת בין-אישית של תן-וקבל חזרה.

הרצאה מרתקת שיוצאת מהקופסא

ההרצאה של ממשיכה, ופלמר ממשיכה לספר על הצלחותיה, כשאחת הגדולה והחשובה שבהן היא מימון ההמונים (Crowd Funding) מוזיקלי של 1,200,00$ על-ידי בערך 25,000 איש. מסתבר שכל הדרכים שפסעה בהם פלמר בחייה בהן הייתה צריכה לפנות לאנשים בבקשה פשוטה, הצטלבו ויחדיו יצרו את אחת ההצלחות המרשימות ביותר בעולם המוזיקה. בעוד עולם המוזיקה מתקשה לגרום למעריצים לשלם עבור דיסק של זמר אהוב, פלמר הצליחה לגייס "תרומות" בצורה חסרת תקדים. התשובה של פלמר לפרדוקס היא - שאלה. בפשטות מספרת פלמר, "והאמת שלא אילצתי אותם [את המעריצים], ביקשתי מהם. ובעצם האקט של בקשה מאנשים, יצרתי איתם קשר. וכשיוצרים קשר עם אנרים, הם רוצים לעזור."

טיפ להרצאות

ההרצאה של פלמר היא דוגמה מצויינת לקשר של מרצה עם הקהל שלו. תחילת ההרצאה של פלמר נראית כמו גימיק של קופסא שלא בטוח שיצליח לתפוס את לבבות הקהל. אבל מה שפלמר מוכיחה הוא שקשר עם קהל גדול לא רק תלוי במצגת Power Point תלת-מימדית, אפקטים וגימיקים מפתיעים, אלא ביכולת לספר סיפור מתוך ניסיון חיים ומתוך חווייה אישית. אם אתם רוצים להעביר הרצאות שיכבשו קהלים, נסו לספר זאת מתוך סיפור חייכם, והשתלשלות של דברים שהביאו אתכם עד הלום. פלמר ייחודית בזכות הקרנת הפגיעות שלה, ללא חשש מדעת הקהל. דווקא הפגיעות וחשיפתה הם-הם שיוצרים את ההזדהות של הקהל עם סיפור. הקונטרסט בין הכישלון, והמקום הנמוך ממנו הגיעה אל מול ההצלחה המשגשגת של למעלה ממליון דולר ממימון-המונים הוא שגורם להערכה של הקהל אליה. דרכו של מרצה אם הקהל עוברת דרך החיבור אל הלב והנפש.

בהצלחה!

פרופיל  U
המאגר הרב-תחומי הישראלי של מרצים, מנחי סדנאות ויועצים

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

מרצה

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
אדם שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לעולם היהדות ותורת הקבלה, בעל השגה רוחנית, ועוסק כ... טיפים למרצים לעמידה מול קהל - חלק א ארנסט המינגווי, סופר ועיתונאי אמריקאי מפורסם ("הזקן והים"), אמר: "הטיוטה הראשונה ... האם מחשבים יגדלו לנו את האוכל בעתיד? תזונה בריאה היא נושא לוהט היום. בשנים האחרונות אנחנו מתוודעים ליותר ויותר דרכי ... הרצאות על קפה: איך להיות מאושרים ולהצליח בעבודה? שון אקור, מאמן עסקי, פסיכולוג, מרצה אמריקאי מלמד אותנו שלא צריך להצליח כדי להיות... לחיות טוב שמי סרג'יו מוסקוביץ, מרצה לחוכמת הקבלה.מחבר הספרים "קבלה אוניברסלית" ו"ה...