התחברות

התחברות לחשבון

שם משתמש *
סיסמה *
זכור אותי

ליצנות רפואית ופוריות - הלא יאומן !

מרצים

פרופסור פרידלר ושלומי אלגוסי

לידיעת הציבור: ליצנות הרפואית מבצעת מהפכה. בתאריך 9.12.2013 יצא לדרך מחקר בינלאומי חדש בנושא IVF הפריה חוץ גופית. המחקר מתפרס על שישה ימים בשבוע - זהו שינוי פורץ דרך ותקדימי ! שמי שלומי אלגוסי, הליצן הרפואי הראשון בישראל. למטופלות במחקר מוצג קטע וידאו בו אני מצולם בפניה אישית בפרק זמן של 7-9 דקות בקטעים של צחוק והומור. המחקר מחולק לשלושה שלבים: יומיים אני מגיע ומצחיק את המטופלת (מיד אחרי השתלת בציות מופרות ברחמן), יומיים נוספים מוצג להן סרטון הוידאו שלי, וביומיים הנותרים מתקיימת קבוצת ביקורת שלא צופה בווידאו ולא פוגשת אותי. בצוות רופאים אחיות ובראשם עומד פרופסור פרידלר, שותפי הצמוד במחקר זה ובמחקר הקודם.

ידוע שצחוק והומור בריאים לחיים ולכן נעשה שימוש בהם גם כתרופה עבור חולים רבים. ליצנות רפואית מכניסה את מרכיב ההומור והצחוק לבריאות ומשמשת כתרופה "טבעית". לאחרונה, פורסם מחקר המעיד על הקשר בין ליצנות רפואית לטיפולי פוריות. מנקודת מבטי האישית, צחוק בריא הוא באמת התרופה הטובה ביותר, במיוחד בכל הנוגע בטיפולי פוריות. במחקר שנערך בבית-חולים אסף הרופא בראשותו של פרופסור שבח פרידלר ואנוכי. כאשר מופיע ליצן רפואי בפני נשים מיד אחרי השתלת בציות מופרות ברחמן. הופעה של 15 דקות, שהותאמה במיוחד עבורן. התוצאה: ההיריון נקלט אצל 36% מהנשים שעברו טיפול בצחוק לעומת קליטה של 20% בלבד למי שוויתרו על קומדיה אחרי התהליך. כמעט פי שתיים!

הרפואה עדיין לא יודעת להסביר בדיוק את השפעת המתח הנפשי על התהליכים פיזיולוגים כמו כניסה להריון. אבל ברור לרופאים שהצחוק משמש כמנגנון טבעי נוגד מתח. במקרה הזה הצחוק לא רק מציל חיים אלא מביא חיים. אסף הרופא הוא בית החולים הראשון בישראל שאימץ את טיפולי הליצנות הרפואית: תחילה בילדים חולים, ובהמשך גם למטופלים מקבוצות גיל שונות. במחקר הנוכחי נחשפו כל הנשים לאותו ליצן רפואי - אנוכי. מופע הליצנות כלל בדיחות, טריקים וקסמים. 

בימים אלה, אני נמצא בשיאו של מחקר אחר, המתבצע בחדר ניתוח בית-חולים "סורוקה". נושא המחקר: השפעת התערבות ליצנות רפואית על רמת הכאב והחרדה בילדים מנותחי בקע. מטרת המחקר: לבדוק את השפעתו של ההומור והצחוק על צריכת נוגדי כאב, חרדה ושביעות רצון של הילדים שעברו ניתוח לתיקון בקע מולד. וכן השפעה על הוריהם (באוכלוסיה היהודית והבדואית) החוקרת הראשית: ד"ר ניצה היימן נוימן מומחית בכירורגיית ילדים. 

 

שלומי אלגוסי בחדשות ערוץ 2 - התערבות ליצן רפואי בתחום הפוריות

 

 

מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור

מרצה

 

MORE-INFO

אודותינו

פרופיל U הינו מאגר רב-תחומי המציע מנוע חיפוש מרצים, מנחי סדנאות, מאמנים, יועצים ואנשי בידור. שאיפתינו היא הנגשת הידע למבקרים ויצירת מאגר פרסומי זול עבור ספקי השרותים.

שאלות נפוצות

הרצאות מעניינות לעובדים

בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

צרו קשר

מרצים? מנחי סדנאות? יועצים?

במידה שתרצו שנחזור אליכם עם פרטים באשר לתהליך ההרשמה או קבלת אינפורמציה נוספת על האתר - השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בתוך כ- 24 שעות.

מאמר מומלץ...
פיראטיות - התופעה, האנשים, הקשר היהודי וההקשר ההיסטורי-גיאוגרפי הפיראטיות.....יו-הו, שירו לחיי שודד -הים. ולדגל הגלגולת ועצמות בשר-אדם. ולשע... 5 דרכים להגביר את המכירות בעסק כל בעל עסק שואל עצמו שוב ושוב כיצד יוכל להגדיל את מחזור המכירות שלו. כשמדובר בחב... תורת השכנוע בעסקים - עקרון ההדדיות  יום אחד, כשחזרתי מאחת מהרצאותיי, ישבתי דיי עייף ברכב. בעודי יושב ברכב עם החלו... תמהיל שיווקי למרצים בגוגל+ אין ספק שהתכונה הטובה ביותר של מרצים היא היכולת שלהם לעמוד מול קהל, לרתק את מאזי... הקומיקאי והבדרן שלומי אלגוסי במונולוג קורע ! קטע מונולוג מתוך הרצאתו של שלומי אלגוסי, מרצה להומור.   נעים   :  &...